14April Witajcie uczniowie SP w Dargini
Wpisany przez Administrator   środa, 14 kwietnia 2021 10:56

cudakiPrzypominamy, że termin złożenia prac konkursowych zbliża się ku końcowi,. Ale - UWAGA- termin ten, PONOWNIE WYDŁUŻAMY .CZEKAMY NA WASZE PRACE DO 19.04.2021 R. . LICZYMY  NA WASZĄ AKTYWNOŚĆ I  POMYSŁOWOŚĆ.  Pozdrawiamy - Waldemar Kwaśniewski, Elżbieta Maksym i Agata Szymanowicz.

Poprawiony: środa, 14 kwietnia 2021 11:00

10April Zdalna nauka i nie tylko
Wpisany przez Administrator   sobota, 10 kwietnia 2021 18:11
skoUczniowie nadal pozostają w domu i uczestniczą w zdalnym nauczaniu. Staramy się  aby zajęcia były ciekawe. Mobilizujemy uczniów do aktywności, aby ten czas dobrze  wykorzystać pomimo wszystko. Przygotowujemy się również do konkursów. Ciekawie zapowiada się konkurs: "TEST  WIEDZY  SKO " zorganizowany w celu zmierzenia poziomu edukacji ekonomicznej w praktyce, w danej szkole. Organizatorem jest  Bank Polski PKO BP dla uczniów klas 1-6 w oparciu o materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców (do wglądu).  Konkurs odbędzie się w dniach 19-25 kwietnia drogą elektroniczną on-line.
Życzymy uczniom dobrej zabawy i sukcesów. Opiekun SKO -Zofia Jóźwiak

30March Chcieć to móc
Wpisany przez Administrator   wtorek, 30 marca 2021 14:40
optymistaMiałam kiedyś przyjaciółkę, która miała czas na wszystko: na pracę, troskę o rodzinę, pomaganie potrzebującym i wiele innych czynności w ciągu dnia. Ktoś kiedyś zapytał ją: "Czy tobie się tak chce..." Odpowiadała krótko: "Tak, chce mi się... "Obserwuję pracę swoich uczniów w zdalnym nauczaniu i widzę u wielu z nich zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w podejściu do lekcji. Nauczyli się sami siebie pilnować, samodzielnie uczyć się w domu bez pilnowania, robić tyle ile trzeba lub więcej. Życzę wszystkim, aby chciało nam się chcieć. Wytrwale uczyć się, ciekawie odpoczywać i pięknie żyć.
Dla przypomnienia dodaję zdjęcia z ubiegłorocznego zdalnego nauczania.
Zofia Jóźwiak

24March „Sortujesz -zyskujesz !”
Wpisany przez Administrator   środa, 24 marca 2021 13:42
prprprprWitajcie, Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Dargini!

Tak, jak wcześniej wspominaliśmy nasza szkoła przystąpiła do projektu:

Z natury segreguję w Szkole Podastawowej w Dargini”, który objęty jest Programem Marszałkowskim ”Społecznik 2019-2021”. Realizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach- Stowarzyszenie wsparło działania naszych rodziców – Pań: K. Ramiączek, M. Iwańskiej i J. Dziadek.

Dzięki aktywności organizacji i Pań, nasza placówka została wzbogacona

o estetyczne, funkcjonalne pojemniki do segregacji odpadów oraz gry edukacyjne, które przez zabawę rozwiną świadomość ekologiczną naszych uczniów.

Przypominamy uczniom, że termin złożenia prac konkursowych : „Cudaki- śmieciaki” został przedłużony do 14.04.2021 r.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie,liczymy na aktywny udział, gdyż atrakcyjne nagrody czekają na swoich zwycięzców.

Sortujesz -zyskujesz !”

Waldemar Kwaśniewski

Elżbieta Maksym

Agata Szymanowicz

#Pomorze Zachodnie

#ProgramSpołecznik

#społecznik

#KARR

19March Moje ciekawe pomysły i konstrukcje z klocków LEGO
Wpisany przez Administrator   piątek, 19 marca 2021 16:51
legoW dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs: "Moje ciekawe pomysły i konstrukcje z klocków LEGO" Prace uczniów były bardzo ciekawe, pomysłowe i wykonane według własnych inwencji twórczych. Nasza szkoła otrzymała bardzo  duże zestawy tych klocków. Darczyńcy ufundowali również nagrody dla uczniów, aby w ten sposób docenić wysiłek i wytrwałość oraz wyobraźnię dzieci. Zofia Jóźwiak
Poprawiony: piątek, 19 marca 2021 16:56

19March Wiosna w SP Dargiń
Wpisany przez Administrator   piątek, 19 marca 2021 15:36

XxYW piątek 19 marca zorganizowano w naszej szkole wesołe powitanie wiosny. Uczniowie klas I-III zgromadzili się na Sali gimnastycznej, tam zostali podzieleni na zespoły i uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Nadawali nazwy swoim zespołom, układali puzzle ptaków i kwiatów wiosennych, rozwiązywali krzyżówki. Wykazali się pomysłowością w projektowaniu stroju dla” PANI WIOSNY”. Panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili.

K. Szwec   A. Szymanowicz   K.Kowalczyk

poprzednia12345678910następna