facebook
twitter
logotype
deco

You are here:

img1
img2
img3
13
Apr
    Zaproszenie do „Szkoły dla Rodzicow”

Szanowni Państwo,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie zaprasza na wiosenną edycję „ Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców/opiekunów, którzy borykają się z problemami wychowawczymi lub chcą wzbogacić swoją wiedzę z zakresu komunikacji z dzieckiem.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt pod nr tel. : 943182899 bądź bezpośredni do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie.

Pragnę przypomnieć ,iż tego rodzaju zajęcia odbywają się także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie- tel. 94714-02-24.

 

Zapraszam do udziału

Z poważaniem

Andrzej Niemczewski

Dyrektor SP w Dargini

 
12
Apr
    Szkolny Konkurs Recytatorski

     W środę 11 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli następujący uczniowie: Julia Opala- kl.II, Oliwia Gryga- kl.II, Małgorzata Butkiewicz- kl.II, Gabriela Pastucha -kl.III, Julia Łucka -kl.III, Nikola Pietrzak -kl.III, Amelia Bojar- kl.III, Julia Pańpuch- kl.IV, Amelia Iwańska -kl.IV, Karolina Złonkiewicz- kl.V, Justyna Zaborowska- kl.V, Kacper Wilczyński- kl.V, Zuzanna Kaszubowska- kl.V, Bartosz Kaczmarek- kl.V, Emil Bieńkowski - kl.III gimnazjum. Uczestnicy konkursu recytowali jeden utwór- wiersz, mogli również stosować kostiumy i rekwizyty. Niektórzy uczniowie byli przebrani za bohaterów, o których była mowa w wierszu. Laureatami szkolnego konkursu zostali: Emil Bieńkowski, Amelia Iwańska, Julia Pańpuch, Amelia Bojar, i Małgorzata Butkiewicz. Te osoby pojadą 25 kwietnia do Bobolic na Gminny Turniej Recytatorski " PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE 2018". Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.            

                                                                    Organizatorzy

                                                              

 

 
10
Apr
    Spotkania z absolwentami

W marcu rozpoczęliśmy cykl spotkań z absolwentami Zespołu Szkół w Dargini, którzy wspaniale dają sobie radę w dorosłym życiu. Dzięki nauce w naszej szkole, sumienności, pracowitości i dążeniu do wyznaczonych sobie celów osiągnęli naprawdę wiele. Poza tym rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.Jednocześnie pokazać i przekonać swoich młodszych kolegów, że jeśli tylko uwierzą w swoje możliwości, dobrze wykorzystają czas przeznaczony na naukę to też mogą zrealizować  swoje marzenia. Uczycie   się w "małej szkole-w małej miejscowości" ale świat jest dla was otwarty. 
   Pierwszym gościem spotkania klas gimnazjalnych i klasy 7- był Mateusz Czarnecki. Przygotował ciekawą prelekcję ze zdjęciami i filmikiem. Odważnie mówił o pokonywaniu swoich lęków i słabości. Mamy nadzieję, że będą to inspirujące spotkania dla naszej młodzieży szkolnej. Następne odbędzie się w czerwcu tego roku. Zofia Jóźwiak,Henryka Matysiak, Joanna Hnat

 
4
Apr
    KONCERT WIELKANOCNY

Uczniowie Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w  Dargini  wraz  z nauczycielami muzyki  i  religii przygotowali  koncert z okazji Świąt Wielkanocnych .

 Przybliżyli wszystkim zwyczaje i obrzędy świąt, które uświetnili śpiewem pięknych piosenek i pieśni wielkanocnych.

            Pan dyrektor Andrzej Niemczewski  złożył wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

 

                                                                      Organizatorzy: Katarzyna Szwec

                                                                                                  Izabela Mirota

                                                                                                  Wioletta Małecka

 
28
Mar
    „A MOZE MORZE”

                       21 marca 2018 roku uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli  w wycieczce zawodoznawczej do  Szkoły Morskiej w Darłowie .  Młodzież mogła poznać całą placówkę dzięki uprzejmości uczniów szkoły ZSM Darłowo . Zwiedziliśmy całą szkołę . Nasze koleżanki i koledzy zadawali szereg pytań starszym kolegom ze szkoły w  Darłowie, którzy z chęcią i dużą otwartością na nie odpowiadali. Zwiedziliśmy „Franka” - statek szkolny, na którym poznaliśmy pomieszczenia, maszynownie oraz zadania uczniów – marynarzy. Także wysłuchaliśmy  szkolnego zespołu muzycznego ZSM Darłowo . Poczęstowano nas pysznymi hot-dogami.   Na zakończenie zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich oraz obejrzeliśmy wystawę malarską „ Kobiecym okiem” pani Elżbiety Kulki. 

                        Wycieczkę zorganizowały panie:  Małgorzata Ładwikowska , Joanna Hnat  oraz Elżbieta Maksym w ramach programu zawodoznawczego .

                                   Aleksandra Wilczyńska i Maciej Pawłowski uczniowie SP w Dargini

 
28
Mar
    MŁODZIEZ ZAPOBIEGA POZAROM

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

Dnia 23 marca 2018 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepiej spośród czwórki naszych uczniów wypadła Julia Wójcik, która została zwyciężczynią w kategorii klas VII SP, II i III gimnazjum. Z dobrej strony zaprezentował się również Maciej Pawłowski – zdobywca III miejsca. Pozostali nasi reprezentanci – Aleksandra Wilczyńska oraz Joanna Szychowska  swój start zakończyły na pierwszym etapie turnieju. Wszystkim uczestnikom gratulujemy postawy a Julii życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych OTWP, które już 7 kwietnia odbędą się w Sarbinowie.

 

Opiekun MDP

Łukasz Fir

 


Strona 1 z 41