13October WARSZTAT DOBREGO RODZICA- SPOTKANIE II
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 13 października 2015 08:39

12 października 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy rodziców z Pani ą

Danutą Okuniewską-Jurgielewicz w ramach zajęć WARSZTAT DOBREGO RODZICA.

Tym razem mówiono o trudnych sytuacjach ( przykładem tego może być konflikt), tradycyjnych rozwiązaniach , które nie przynoszą pozytywnych skutków .

Mamy otrzymały informację , że najefektywniejszą metodą rozwiązywania problemów jest negocjacja, która polega na tym ,że rodzic, wspólnie z dzieckiem poszukują rozwiązań.

PAMIĘTJMY, że podstawą dobrych rozwiązań jest zainteresowanie rodziców sprawami dzieci i czas im poświęcony.

Zajęcia odbyły się dzięki środkom z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobolicach.

 

E.Maksym

 
13October Święto szkoły
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 13 października 2015 05:32

                W piątek 9 października przypadła 35 rocznica otrzymania literackiej nagrody Nobla przez Czesława Miłosza - patrona naszego gimnazjum. Była to okazja do uczczenia tego ważnego wydarzenia.

Zorganizowano uroczysty apel poświęcony Nobliście. Przypomniano okoliczności wręczenia tej prestiżowej nagrody, jak również zapoznano z kryteriami przyznawania tego wyróżnienia. W części artystycznej zaprezentowano utwory poety. W tym dniu odbyło się również ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Honorowym gościem tej uroczystości była p. burmistrz Mieczysława Brzoza. Licznie przybyli rodzice z zaciekawieniem i łezką w oku oglądani występy swoich pociech.

Z okazji święta szkoły uczniowie prezentowali na lekcjach utwory Czesława Miłosza. Młodsze klasy pięknie przepisywały wiersze pisarza. Młodzież gimnazjum chętnie obejrzała film z nadania imienia szkoły, które miało miejsce w 2012 roku.

Obchody dnia patrona, to tradycja, która wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły. Uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowania tego dnia.

 
06October Wycieczka klas I – III do Lipia
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 06 października 2015 10:54

 

 

IMG 1789W dniu 15.09.2015r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej

 

w Dargini uczestniczyli w wycieczce do Lipia. Wraz z nauczycielami i opiekunami wzięli udział w Projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, którego tematem była: ”Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.


GALERIA

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 11:17
Więcej
 
06October Otrzęsiny 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 06 października 2015 09:34

        głównaW piątek 2 października tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano otrzęsiny, za które odpowiedzialna była klasa 2 wraz z wychowawcą, panią Martą Wojciechowską. Jak co roku pierwszoklasiści musieli wykazać się gotowością do podjęcia trudów nauki w naszym gimnazjum. W tym celu wzięli udział w kilku konkurencjach: picie mleka z miseczki, quiz wiedzy o szkole, wspólne odśpiewanie piosenki. Następnie tradycyjnie odbyła się zabawa taneczna, która była bardzo udana, a wszystkie kotki wykazały się poczuciem humoru oraz zaangażowaniem. Najmłodsi gimnazjaliści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły  i na pewno w przyszłości staną na wysokości zadania, podtrzymując otrzęsinową tradycję.

 
05October Taneczna przygoda w naszej szkole
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 05 października 2015 11:52

     IMG 1415 Z początkiem nowego roku szkolnego naszą szkołę odwiedzili nauczyciele  z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier,,Szczepan". Przedstawili nam program taneczny, którym głównym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków dla rozwoju  ich zainteresowań oraz przyczynienie się do kształtowania ich osobowości.
     Uczniowie z naszej szkoły zgłaszając swoją chęć uczestnictwa w zajęciach poprzez zabawę poznają tańce, zagadnienia związane ze sztuką, jaką jest taniec- jego style, formy, pochodzenie, historię. Wszystkich uczniów z klas 0-IV serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej tanecznej przygodzie.

GALERIA


Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 11:29
 
29September Warsztat dobrego rodzica
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 29 września 2015 09:05

 

rodzic warsztatZAPROSZENIE

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Dargini

zaprasza rodziców

 

do udziału w zajęciach -

WARSZTAT DOBREGO RODZICA

Zajęcia: 1.Budowanie motywacji do nauki, odbędą się 5.10.2015r., o godz. 15.30 w auli szkoły;

2.Rozwiązywanie trudnych sytuacji, odbędą się 12.10.2015r., o godz. 15.30.

Prelegentem będzie Pani Danuta Okuniewska –Jurgielewicz.

 

 

Andrzej Niemczewski

Dyrektor ZS w Dargini

 
poprzednia12345678910następna