14February VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 2017
Wpisany przez Administrator   wtorek, 14 lutego 2017 15:06

14February Moja najpiękniejsza kartka z zeszytu
Wpisany przez Administrator   wtorek, 14 lutego 2017 14:39

IMG 0044W ostatnim tygodniu nauki przed feriami w klasach 1-3 został przeprowadzony konkurs pt....   "Moja  najpiękniejsza kartka z zeszytu". Konkurs ma na celu zachęcanie uczniów do starannego  pisania i prowadzenia zeszytów. Bezbłędne przepisywanie tekstu to to umiejętność jak się okazuje trudna i będzie doskonalona. W każdej klasie wyróżniliśmy dyplomem,. nagrodą książkową lub maskotką  trzech najlepszych uczniów. Klasa 1- Anna Wawrzonkowska, Sebastian Kęciński i Adrian Marciniak, klasa2 -Maksym Zblewski, Amelka Bojar i Alan Sagan, klasa 3 -Stanisław Seń, Amelka Iwańska i Oliwia Zdziechowicz.

Organizator konkursu -Zofia Jóźwiak

Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2017 15:04

11February Miłość niejedno ma imię
Wpisany przez Administrator   sobota, 11 lutego 2017 11:26

IMG 00809 lutego br. odbyła się prezentacjaprojektu edukacyjnego pt. „Miłość niejedno ma imię”, poszerzającego wiedzę na temat motywu miłości w literaturze i sztuce, przy okazji omawiania utworów związanych z epoką romantyzmu przez klasę II gimnazjum. Uczniowie byli podzieleni na pięć zespołów, z których każdy realizował przydzielone mu zadanie w czasie dwóch miesięcy. Zwieńczeniem  było przedstawienie kabaretowe.

Projekt realizował następujące cele:

- poszerzenie wiedzy na temat motywu miłości w literaturze i sztuce,

- kształcenie umiejętności dostrzegania uniwersalnych wartości wpisanych w dzieła sztuki,

- przeprowadzenie ankiety o kierowaniu się w życiu rozsądkiem i uczuciami,

- opracowanie albumu z uczniowskimi wierszami i opowiadaniami o miłości,

- przygotowanie przedstawienia kabaretowego odwołującego się do motywów literackich.

Muzycznie prezentację uświetnił występ zespołu „Alebabki”.

Wyniki pracy uczniów zostały zaprezentowane na wieczornym spotkaniu , w którym uczestniczyli rodzice i goście zaproszeni- Inspektor Oświaty Pani Joanna Moszczyńska , dyrektorzy szkół i nauczyciele,przy wspaniałym poczęstunku, wykonanym przez rodziców uczniów klasy II, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Małgorzata Ładwikowska

Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2017 15:05

10February W karnawałowym nastroju.
Wpisany przez Administrator   piątek, 10 lutego 2017 13:39

karnawal2017                Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie choinkowej. Dzieci przebrane były w piękne karnawałowe stroje. Zabawa trwała w udekorowanej auli,  przy akompaniamencie p. Izabeli Miroty. Pani Małgorzata  Szymańska  zachęcała do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach i  tańcach. Została wybrana królowa i król balu. W przerwie uczniowie delektowali się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2017 15:05

09February Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych
Wpisany przez Administrator   czwartek, 09 lutego 2017 10:16

przeglad03.02.2017 r. uczniowie :Aleksandra Wilczyńska, Julia Wójcik,Joanna Szychowska ,Emil Bieńkowski , Jerzy Kozłowski,Ksawery Kuźnicki uczestniczyli w Wojewódzkim Przeglądzie Form Artystycznych w Koszalinie w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach „

przedstawiając spektakl teatralny pt.: „Mocarz”.Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem odtworzyli scenariusz , który napisała pani pedagog mając na uwadze wszystkie wskazówki aktorów . Tekst przedstawiał historię z życia młodych ludzi , którzy walczą o swoje zdrowie i życie poprzez podejmowanie świadomych wyborów.

Przegląd odbył się w CK 105 w Koszalinie . Zdobyliśmy wyróżnienie. Nasz występ cieszył się zainteresowaniem mediów , gdyż fragmenty spektaklu zostały zaprezentowane w Telewizji Regionalnej „MAX” , zaś uczeń Emil Bieńkowski udzielił wywiadu.

Młodym aktorom gratuluję i dziękuję za odpowiedzialność i pracę włożoną

w przygotowanie spektaklu .

Opiekun:Elżbieta Maksym

09February Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Administrator   czwartek, 09 lutego 2017 10:14

zebr z rodz02.02.2017 r. w Zespole Szkół w Dargini odbyło się zebranie z rodzicami podczas którego Pan dyrektor – Andrzej Niemczewski podsumował pierwszy semestr zmagań naszych uczniów .

Następnie rodzice wysłuchali wystąpienia specjalistów z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie. Była to prelekcja pt. :”Jak wspierać dzieci w procesie uczenia się?”

Panie przekazały , iż proces uczenia jest bardzo złożony , aby przebiegał prawidłowo należy:

• zapewnić dobre warunki do nauki: powinno posiadać swoją szafkę, wygodne krzesło , biurko z dala od telewizora i zabawek;

• zapewnić potrzebne podręczniki i przybory szkolne, należy zachęcać do dbałości o nie;

• współpracować z nauczycielami :wpłynie to na jakość relacji dziecka z tymi dorosłymi;

• angażować się w życie szkoły i wciągać innych rodziców;

• zostać uczniem swojego dziecka , bo często najlepiej się uczymy ucząc innych;

• być wzorem do naśladowania ;

• pomagać dziecku w rozwiązywaniu problemów;

• grać z dzieckiem w gry planszowe;

• od najmłodszych lat pielęgnować w dziecku radość i pasję uczenia się!

Po wysłuchaniu dobrych rad , rodzice zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami.

Elżbieta Maksym

poprzednia12345678910następna