26March Karnawał 2014/2015
Wpisany przez Administrator   czwartek, 26 marca 2015 23:04

Zdjęcia z karnawału:

17March Gmina Bobolice najlepsza w koszykówce!
Wpisany przez Administrator   wtorek, 17 marca 2015 10:16

siatka sianow 2015W rozegranej 12 marca w Sianowie Gimnazjadzie w koszykówce dziewcząt, uczennice naszego gimnazjum w składzie: Paulina Ortyl, Maja Wiśniewska, Angelika Kaszubowska, Sandra Tomczyk, Monika Radwańska, Klaudia Karczewska, Małgorzata Todorowska i Joanna Fornal zajęły II miejsce. W drodze do finału pokonały gimnazjum Dąbrowa 14:0 a następnie 8:4 gimnazjum z Polanowa wygrywając grupę B. W grupie A najlepsze okazało się Gimnazjum im. Agaty Mróz Olszewskiej z Bobolic. Zwycięzcy obu grup spotkały się w finale. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczęta uległy nieznacznie 4:6 faworyzowanym zawodniczkom z Bobolic.

Nasze gimnazjalistki udowodniły, że drzemie w nich duży potencjał plasując się ponownie na podium na kolejnych zawodach szczebla powiatowego. Miłą niespodzianką była obecność „kontuzjowanej” Pani Henryki Matysiak, dla której jak widać los dziewcząt nie jest obojętny ;)

Łukasz Fir

13March Szkolny konkurs ortograficzny klas I-III
Wpisany przez Administrator   piątek, 13 marca 2015 13:12

,, Mały Mistrz ortografii”

Jak każdego roku w miesiącu lutym, w naszej szkole uczniowie klas I- III prezentują swoją wiedzę ortograficzną podczas Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mały Mistrz Ortografi”.

Każda klasa otrzymała karty konkursowe, w których rozwiązywali zadania ortograficzne.

Konkurs został rozstrzygnięty 4 marca 2015r. na szkolnym apelu podsumowującym miesiąc luty.

Najlepszymi znawcami zasad ortograficznych, którzy otrzymali dyplom oraz nagrody okazali się następujący uczniowie:

KLASA I

I- miejsce: Stanisław Seń

II- miejsce :Amelia Iwańska

III- miejsce: Martyna Budkiewicz

KLASA II

I-miejsce: Weronika Opala

II- miejsce: Zuzanna Kaszubowska

III- miejsce: Amelia Sulecka

KLASA III

I- miejsce: Oliwia Bieńkowska

II- miejsce: Bartosz Lisowski

III-miejsce: Malwina Madej

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Wioletta Małecka

10March Dzień kobiet 2015
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 marca 2015 19:35

dzie kobiet 2015 l001

Dnia 06.03.2015r. w ZS Dargiń odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Apel poświęcony był wszystkim kobietom i dziewczętom. Zaszczycili nas swoją obecnością, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Ortyl, wszystkie panie pracujące w naszej szkole oraz pan Dyrektor Andrzej Niemczewski. Uroczystość prezentowało 11 artystów z klas: V i VI SP i I i II gimnazjum, którzy recytowali piękne wiersze na podkładzie muzycznym i śpiewali piosenki przy akompaniamencie nauczyciela Waldemara Wójtowicza. Program dla pań prezentowali uczniowie: Krystian Madej - kl. V SP, Wiktor Wójtowicz, Radosław Muc, Mateusz Marszałkowski, Kacper Sulecki, Emil Bieńkowski, Jerzy Kozłowski, Jakub Banik – uczniowie kl. VI SP i uczniowie z gimnazjum: Hubert Polak, Adrian Sowiński – kl. I gim. oraz Cyprian Wilczyński – kl. II gim. Gorące brawa były wyrazem pozytywnego odbioru prezentowanego programu.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował artystom i złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom i dołączyła się pani Magdalena Ortyl nagradzając naszych artystów słodkim upominkiem. Panowała miła i serdeczna atmosfera.

Organizator: Waldemar Wójtowicz

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 13:06

10March POWIATOWA GIMNAZJADA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 marca 2015 19:29

Chłopcy z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Dargini w składzie: Damian Zawierucha, Bartłomiej Terlecki, Eryka Janyszkowiak, Krystian Stefaniak, Hubert Polak, Patryk Madej, Maciej Terlecki i Kamil Sagan zajęli V miejsce w Gimnazjadzie w Koszykówce na szczeblu powiatowym. W sianowskim Gimnazjum mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2 x 6 min przy udziale 5 drużyn: Gimnazjum Sianów, Gimnazjum Dąbrowa, Gimnazjum Polanów, Gimnazjum Manowo i Gimnazjum Dargiń. Nasi uczniowie pomimo porażek zaprezentowali się z dobrej strony, w każdym meczu walcząc o zwycięstwo. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Dąbrowej wygrywając wszystkie mecze. Oto poszczególne wyniki:

Dargiń 2 : 7 Manowo

Polanów 3 : 6 Sianów

Dąbrowa 15 : 0 Manowo

Dargiń 7 : 11 Polanów

Dąbrowa 9 : 4 Sianów

Manowo 10 : 6 Polanów

Dąbrowa 12 : 2 Polanów

Sianów 3 : 1 Dargiń

Dąbrowa 14 : 8 Dargiń

Sianów 2 : 6 Manowo

Chciałbym zaznaczyć, że nasz team oparty był na uczniach klasy II i I gimnazjum, dlatego z nadziejami czekamy na przyszłoroczne zawody.

Łukasz Fir

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 20:12

10March KLASA V NA BASENIE
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 marca 2015 19:27

Szczecinecki basen to miejsce, do którego w poniedziałek udała się klasa V na wycieczkę szkolną. Dobra zabawa na pływalni, zjeżdżalni i w jacuzzi połączona była z nauką pływania. Po wyczerpującej „pracy” w wodzie nie obyło się bez przyjęcia sporej dawki kalorii w miejscowej restauracji McDonald’s J Wymęczeni ale za to z dużą dawką satysfakcji i pełnymi brzuchami wróciliśmy do naszych domów.

Wychowawca:Łukasz Fir

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 20:13