11April Szkolne eliminacje turnieju recytatorskiego „Ptaki Ptaszki i Ptaszęta Polne”
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 kwietnia 2017 07:58

Dnia 11 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole przesłuchania do konkursu recytatorskiego, wybranych przez uczniów wierszy, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Oceniana była płynność ,dykcja, interpretacja i rekwizyty, które dopuszczone są u najmłodszych recytatorów. Różnorodność utworów była ogromna, dlatego też interpretacja ich bardzo zróżnicowana. Jury w składzie: Anna Sagan , Krystyna Kowalczyk i Małgorzata Ładwikowska, miało trudność z podjęciem decyzji i zakwalifikowanie do turnieju „Ptaki Ptaszki i Ptaszęta Polne” w Bobolicach.

Ostatecznie w kategorii „Ptaszęta”, naszą szkołę będzie reprezentować- Amelia Iwańska kl.III sp i Julia Opala kl.I sp, a w kategorii „Ptaki”- Monika Nawrocka kl.III gim. i Aleksandra Wilczyńska kl.II gim.

Szkoda, że nikt nie przygotował się z kategorii „Ptaszki”aby reprezentować naszą szkołę. No cóż może za rok będzie lepiej?

10April Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 10 kwietnia 2017 10:18

IMG 20170408_145924Dnia 8 kwietnia w auli przy Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród 30 uczestników znalazła się zwyciężczyni eliminacji gminnych, uczennica II klasy naszego gimnazjum – Joanna Szychowska. 17 punktów w części testowej dało Asi VIII miejsce ale niestety nie wystarczyło to, by awansować do finałowej trójki. Chciałbym zaznaczyć, iż poziom konkursu z roku na rok jest wyższy i wymaga od uczestników coraz większej wiedzy merytorycznej oraz praktycznej, by osiągnąć końcowy sukces.Poza samym udziałem w eliminacjach, mieliśmy okazję zwiedzić Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie znajduje się dużo atrakcji dla odwiedzających, a także pospacerować po nadmorskiej plaży, która znajdowała się w pobliżu ośrodka.

Opiekun MDP

Łukasz Fir

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 07:59

10April Mały Mistrz Ortografii
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 10 kwietnia 2017 10:18

Szkolny konkurs ortograficzny klas I- III

,,Mały Mistrz Ortografii”

31 marca 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas I-III ,,Mały Mistrz Ortografii”.

Celem konkursu było:

-motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności oraz wykorzystywania ich w działaniach praktycznych;

-utrwalanie wiadomości ortograficznych;

-wzbogacanie słownictwa uczniów;

-uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej;

-inspirowanie nauczycieli klas I-III do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Mistrzami ortografii okazali się uczniowie z klasy III

I miejsce zajął- Stanisław Seń

II miejsce – Amelia Iwańska

III miejsce zajęła – Oliwia Wojciechowska

Na wyróżnienie zasłużyli:

Julia Opala z klasy I oraz Alan Sagan z klasy II

Każdy zdobywca wyróżnionych miejsc otrzymał dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.

Mistrzowie z klasy III będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie gramatyczno – ortograficznym ,,Korrida” w Zegrzu Pomorskim.

Życzymy im powodzenia!

Organizator- Wioletta Małecka

04April Klasa I wita wiosnę
Wpisany przez Administrator   wtorek, 04 kwietnia 2017 09:09

Uczniowie klasy I przygotowali wraz z wychowawcą p. Wiolettą Małecką przedstawienie ,,Witamy Wiosnę”. Każdy pierwszak wzorowo wcielił się w swoja rolę i prezentował starannie przygotowane stroje charakteryzujące daną postać. Naszym najmłodszym widzom, uczniom klasy II i III bardzo podobało się to przedstawienie i z niecierpliwością czekają na kolejne .

Gratulujemy pierwszakom udanego debiutu .

Wychowawca :Wioletta Małecka

22March Dzień wiosny
Wpisany przez Administrator   środa, 22 marca 2017 19:25

dw2017Gry i zabawy sportowe połączone z zagadkami dotyczącymi wiosny . Tak wiosnę powitały dzieci w naszej szkole.

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 19:35

21March Z wizytą w Teatrze
Wpisany przez Administrator   wtorek, 21 marca 2017 11:09

16 marca br .wszyscy gimnazjaliści naszej szkoły, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę”.

Adaptacja Cezarego Domagały zasadniczo wierna jest książce  Saint-Exupery ego. Tak więc mamy na scenie Pilota, który jest narratorem historii, małego przybysza z planety B-612, wszystkie postaci będące alegoriami ludzkich cech, spotkane przez Księcia podczas jego wędrówki (Król, Próżny, Pijak, Bankier, Latarnik, Geograf), i oczywiście Różę, Lisa oraz Żmiję. Zachowano wszystkie najważniejsze wątki fabuły, choć akcenty rozłożono nieco inaczej. Całość została wzbogacona o znakomite piosenki autorstwa twórcy spektaklu, do których muzykę skomponował Tomasz Bajerski. Śpiew      i taniec wnoszą do inscenizacji element dowcipu, radości, podkreślają satyryczną stronę tekstu. Jednocześnie jednak gubią się w tym wszystkim istotne wątki filozoficzne, także z powodu okrojenia dialogów Księcia z Lisem. A szkoda...
Refleksje gimnazjalistów po spektaklu były różne. Mimo wszystko zachęca on do złożenia wizyty w teatrze ponownie.

Opracowała: Małgorzata Ładwikowska

poprzednia12345678910następna