12October DEN-zyczenia
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 12 października 2016 18:44

 


den2016Dzień Edukacji Narodowej

 

"Jakże nie pisać wierszy
jakże nie płonąć w podzięce,
za dar najpiękniejszy za Serce"

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Dargini pod okiem wychowawcy, pani Marty Wojciechowskiej, przygotowali apel, który miał miejsce 13 października 2016r. Uczniowie z przymrużeniem oka zaprezentowali jak wygląda codzienne życie szkoły. Następnie złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty i własnoręcznie przygotowane kartki, tym samym okazując swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, pan Andrzej Niemczewski, który wręczył nagrody wyróżnionym oraz podziękował wszystkim za ich trud wkładany w codzienną pracę. Życzenia złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

GALERIA


Poprawiony: wtorek, 18 października 2016 11:54
 
11October Święto Szkoły 2016
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 października 2016 07:09

IMG 0197ŚWIĘTO SZKOŁY

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Dargini kolejny raz obchodzili święto szkoły. W dniu 7.10.2016r wspominany był Czesław Miłosz - patron gimnazjum.

Przygotowano uroczysty apel, na który zaproszono szczególnych gości - lokalnych artystów z Bobolic panią Joannę Jankowską i pana Józefa Świtałę.

Społeczność uczniowska wraz z dyrektorem szkoły p. A. Niemczewskim nauczycielami , pracownikami szkoły, oraz zaproszonymi gości zapoznała się z biografią Czesława Miłosza. Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowując występ szczególnie zaakcentowali podróże patrona. Recytowane były wiersze, oraz przedstawione w formie prezentacji miejsca pobytu bohatera apelu.

W czasie wspólnego spotkania zabrał głos dyrektor szkoły oraz p. Joanna Jankowska. Poetka podziękowała za zaproszenie i zaprezentowała dwa wiersze ze swojego tomiku, które spotkały się z życzliwym odbiorem..

Po apelu p. Józef Świtała na spotkaniu z klasami przedstawił swoje prace - ptaki wykonane w drewnie, opowiadał o tajnikach własnego kunsztu. Pani Joanna Jankowska na spotkaniu ze starszymi uczniami prezentowała swoje wiersze i odpowiadała na pytania uczniów.

Czesław Miłosz powiedział " miasto, które nie pamięta o swoich artystach przemija". Idąc za tymi słowami chcieliśmy umożliwić uczniom poznanie miejscowych artystów i zachęcić młodzież do odkrywania w sobie zdolności i talentów.

 

 

 

 

Organizatorzy

K. Szwec

J. Hnat

E. Maksym

 

 

 

 

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 12:25
 
07October Wielkie Święto Pierwszoklasistów
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 07 października 2016 13:31

            slubowanie 2016006W Zespole Szkół w Dargini odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej. Piękna recytacja przygotowanych wierszy i piosenek uświetniły tę uroczystość.  Pierwszaki otrzymały rady od starszych uczniów i szereg prezentów. Po części artystycznej zaproszeni goście, rodzice i uczniowie udali się na słodki poczęstunek.

GALERIA

Wchowawca kl.I Wioletta Małecka

Poprawiony: piątek, 07 października 2016 13:44
 
03October Z wizytą w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 października 2016 17:10

reg odp

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI

 

W dniu 30.09.2016r uczniowie klasy III gimnazjum i VI szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli Waldemara Kwaśniewskiego i Agnieszki Napory uczestniczyli w Dniu Otwartym do Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie. Dla nauczycieli i uczniów wizyta w zakładzie to świetny punkt wyjścia dla rozwijania tematu ekologii. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak segregowane są śmieci, jaki ich jest dalszy los i jak można odzyskać produkty do dalszego przerobu. Poznaliśmy nowe linie technologiczne do segregacji i przerobu odpadów. Po zakładzie oprowadzali nas pracownicy tej firmy którzy na co dzień pracują w niej. Uświadamiali młodym ludziom jak ważne jest segregowanie odpadów i co z nich można dalej odzyskać. Ta nowoczesna i potężna firma mogła się pochwalić dobrze zorganizowaną pracą.

Dla nas była to lekcja ukazująca celowość sortowania odpadów, ponadto uświadomienie jak ciężka i trudna praca spoczywa na tej załodze. Miłym akcentem był również poczęstunek uczestników napojami i słodyczami. Myślę, że zmieni to nasze nastawienie na temat sortowania odpadów a przez to przyczynimy się wszyscy do ochrony środowiska.

 

Organizatorzy wycieczki

Waldemar Kwaśniewski – nauczyciel biologii i przyrody

Agnieszka Napora – opiekun grupy

 

 

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 11:25
 
03October Otrzęsiny pierwszej klasy gimnazjum
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 października 2016 17:09

otrzesiny 2016055To już ostatnie otrzęsiny klasy I w naszej szkole. Zgodnie z nadchodzącymi zmianami dot. wygaszania klas gimnazjalnych już takiego święta nie będzie.

Dziś w Gimnazjum  odbyła się tradycyjna uroczystość otrzęsin uczniów klas pierwszych.
Program konkurencji, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych przygotowali dla nich wychowawcy i starsi koledzy.

Rywalizacja rozgrywana była pomiędzy uczniami klasy I, ale nie to było najważniejsze - najważniejsze, że młodzież została godnie powitana i przyjęta w poczet uczniów, a na dowód tego doniosłego faktu złożono uroczystą przysięgę.

Po otrzęsinach dla młodzieży zorganizowano dyskotekę.

GALERIA

                                                                                        Opracowała: Małgorzata Ladwikowska

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 06:15
 
03October Przetarg na dostawę oleju - zima 2016
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 października 2016 17:01

PRZETARG NIEOGRANICZONY

 

wykrzyknik

„Dostarczenie oleju opałowego do Zespołu Szkół Publicznych w Dargini”

("więcej informacji pod linkami na dole...")

 

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

WYBÓR OFERTY

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 17:02
 
poprzednia12345678910następna