11December Zapraszamy Rodziców
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 grudnia 2018 10:14

spotkanie-z-rodzicami-kopia-300x272Zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem, po którym odbędą się spotkania z wychowawcami klas  w dniu19.12.2018 (w środę o godź. 16:10 w auli szkolnej)

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 10:18

11December Tydzień Kultury Zdrowotnej
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 grudnia 2018 10:07

W dniach od 03 do 10 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się coroczna akcja wychowawczo- profilaktyczna: „ Tydzień Kultury Zdrowotnej” pod hasłem „Profilaktyka szansą na lepsze jutro”.Program akcji był bogaty i skierowany do poszczególnych grup wiekowych naszych uczniów. Przeprowadzono szereg działań, między innymi na temat: higieny ciała i jamy ustnej , zagrożeń wynikających z palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy, niewłaściwego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia jako elemencie zapobiegania chorobom i szkodliwym zjawiskom.

W szkole gościliśmy specjalistkę- Panią Adriannę Grontkowską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie, Pana Krzysztofa Polakowskiego- terapeutę

z Ośrodka Terapii i Leczenia Uzależnień w Darżewie, Panią Edytę Wyrwicką- pielęgniarkę

z OZ „ Amelia „w Bobolicach i i Pana Roberta Faryniarza z Komendy Miejskiej

w Koszalinie. W tym czasie lekcje biologii i przyrody , wychowania fizycznego i zajęcia

z pedagogiem były podporządkowane akcji. Uczniowie przygotowali szereg prezentacji multimedialnych, które przedstawili swoim rówieśnikom. Wykonano wiele prac plastycznych o zapobieganiu ryzykownym zachowaniom. Uczniowie kl. V urządzili happening pod hasłem

„ Bieg po zdrowie” .W auli szkolnej podczas długich przerw odbywały się zajęcia z gimnastyki. Wyjątkiem był piątek , kiedy to Pani dyrektor – Anita Jasińskazaprezentowała aerobic-dance – grupę ćwiczeń gimnastycznych, wykonywanych do muzyki. Akcję zakończono quizem ”Wszystko o zdrowiu”.

W bibliotece Pani Anna Sagan przygotowała wystawę książek o tematyce „ Zachowania ryzykowne młodzieży”.

Dzięki akcji uczniowie poznali mechanizmy i skutki uzależnień, przyczyny groźnych chorób, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak można zapobiegać szkodliwym zjawiskom

i być zdrowym.

Z życzeniami zdrowego stylu życia – organizatorzy :

Elżbieta Maksym, Waldemar Kwaśniewski, Łukasz Fir i Anna Sagan.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 10:12

04December Andrzejki 2018
Wpisany przez Administrator   wtorek, 04 grudnia 2018 13:03

03December Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:34

47158223 200175040902163_5121841155809476608_nDnia pierwszego grudnia 2018 roku w bobolickiej hali przy Głowackiego 7 odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięła szóstka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargini: Zuzanna Lisowska, Paulina Ostrzyńska, Daniel Mirga, Bartosz Lisowski, Oliwier Klajnszmit i Dawid Mirga. Konkurencja była duża, poziom gry bardzo wysoki. Po rozegraniu wielu setów w ostatecznej klasyfikacji w kategorii klas IV-VI 1 miejsce zdobył Daniel Mirga, zaś na 2 stopniu podium stanęła Zuzanna Lisowska. W kategorii klas VII do 16 lat 4 był Oliwier Klajnszmit. Należy zwrócić uwagę, iż w rywalizacji dziewczęta zmagały się z chłopcami. W tej sytuacji szczególne gratulacje należą się Zuzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz paczki od Mikołaja. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, tym bardziej, że wszyscy byli zmęczeni po nieprzespanej "Nocy w szkole".

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:52

27November Mikołajki z PKO
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:56

1 sko_thumb25 listopada 2018r. 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Bank PKO BP. Mikołajki odbyły sie w Koszalinie. Dzieciom zorganizowano wiele atrakcji, konkursów. Wykonywały samodzielnie ozdoby choinkowe i świąteczne. Brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, które prowadziły Elfy. Nastąpiło również bliskie spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Dzieciaczki były bardzo zadowolone i pojechały do domu w świetnych, świątecznych nastorjach, pełni wrażeń. Dzięujemy Oddziałowi PKO w Bobolicach.

27November Bliskie spotkania z książką i biblioteką w Dargini.
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:37

122 listopada 2018r. klasa IV w ramach spotkań z biblioteką czytała sobie książkę „Chcę mieć zielony nos”. Dzisiaj uczniowie wysłuchali opowieści o ciepłym i puchaty. Klasa V czytała opowiadanie „Twój wyjątkowy dar”, a następnie wypisywała swoje „dary”. Czytelnicy z klasy VI wybierali książki warte przeczytania oraz przypomnieli obie różnicę między encyklopedią a słownikiem. Zadanie odbyło się przy współpracy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Serdecznie dziękujemy za wpsółpracę. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

poprzednia12345678910następna