29September Festyn w Biskupinie.
Wpisany przez Administrator   czwartek, 29 września 2016 07:28

wycieczka  Po wielu latach ,ponownie udało się zorganizować wycieczkę do Biskupina. Tegoroczny festyn był pod hasłem,,Biskupin Archeo-fashion week,,
  Ogrom atrakcji i rzeczy do obejrzenia . Moda i walki. Nurkowanie i życie wioski wczesnopiastowskiej. Koncerty zespołów i pływanie łodzią. A wszystkiego można było dotknąć,zrobić o wszystko zapytać.
  Grupa 44 uzbrojonych w miecze ,łuki ,strzały uczniów na koniec wycieczki udała się do pobliskiego parku dinozaurów. Tam na placu zabaw rozładowywali swoje  akumulator.
Wróciliśmy szczęśliwi.

Organizator Henryka Matysiak

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 08:05

25September „Integracja Ty i Ja”
Wpisany przez Administrator   niedziela, 25 września 2016 07:06

integracja„Mistrzowie sportu, mistrzowie życia” to hasło przewodnie tegorocznego Europejskiego Festiwalu Filmowego „INTEGRACJA TY I JA”, który po raz 13. odbywa się w Koszalinie. Filmy konkursowe pochodzą z całego świata między innymi z USA, Norwegii, Hiszpanii, Austrii Szwecji, … i Polski. Twórcy pragną przełamać społeczne stereotypy, ukazując wyjątkowość osób niepełnosprawnych .

Dzięki Pani Annie Sagan – Bibliotekarki uczniowie klas VI, I gim.,II gim. i III gim. zapoznali się z produkcjami polskimi pt.: „ Olimpijczyk” i „Szpila”.

Nasi wychowankowie obejrzeli je w ciszy i pełnej koncentracji... do klas rozeszli się

z nowym spojrzeniem na świat niepełnosprawnych - świat walki, pasji, samodyscypliny i chęci pokonywania przeszkód.

Elżbieta Maksym

25September Sprzatanie Świata 2016
Wpisany przez Administrator   niedziela, 25 września 2016 06:26

sprz st_sw_2016003SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016

We wrześniowe dni miliony ludzi na całym świecie sprzątają naszą planetę, również tak było w naszych miejscowościach, z których pochodzą uczniowie naszej szkoły - ZS wDargini. Tegoroczna edycja, a była to już 23. przebiegała pod hasłem:” Podaj dalej... drugie życie odpadów”.

W naszej szkole akcja rozpoczęła się oplakatowaniem pomieszczeń pracami uczniów, które nawiązywały do głównych przesłań – unikania odpadów, szacunek do przedmiotów, efektywnej segregacji, wpływ na środowisko i szacunek do przedmiotów, aby te za szybko nie trafiały na wysypisko.

16 września 2016 r. odbył się apel , podczas którego uczniowie zaprezentowali genezę akcji, temat tegorocznej edycji, przypomnieli zasady segregacji odpadów. Wiersz pt. „Zaproszenie do sprzątania „ -”zagrzał” uczniów do pracy . Apel zakończył dyrektor – Pan Andrzej Niemczewski, który także zachęcił do posprzątania swoich miejscowości i swoich podwórek .

Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice pod opieką nauczycieli udali się do swoich miejscowości. Po zakończonych porządkach, każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek …

I PODZIĘKOWANIE OD NASZEJ PLANETY-ZIEMI.

Elżbieta Maksym i Marta Wojciechowska

Fot. W.Wójtowicz

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 07:25

15September Przetarg na dostawę oleju opałowego
Wpisany przez Administrator   czwartek, 15 września 2016 09:58

PRZETARG NIEOGRANICZONY

wykrzyknik

„Dostarczenie oleju opałowego do Zespołu Szkół Publicznych w Dargini”

("więcej informacji pod linkami na dole...")

1. Formularz oferty

2. Załącznik nr. 1

06September Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Wpisany przez Administrator   wtorek, 06 września 2016 10:20

rozp rszk2016_005   Dnia 1 września 2016 roku o godz. 8.00 po dwumiesięcznej przerwie rozległ się po raz pierwszy w naszej szkole dzwonek szkolny. Ogłosił on wszystkim zgromadzonym, że czas sielanki i późnego wstawania niestety się skończył. Wróciła nauka, obowiązki, ale również przyjemności.

Inauguracja roku szkolonego odbyła się na atrium. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie. Po uroczystym apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Wszyscy w dobrych nastrojach rozpoczęli rok szkolny.

Poprawiony: czwartek, 08 września 2016 08:17

23June Mini-koncert dla klasy O i 3SP
Wpisany przez Administrator   czwartek, 23 czerwca 2016 06:21

minikoncert2016rW dniu 21.06.2016 r

w Szkole Podstawowej w Dargini odbył się mini - koncert dla uczniów klasy „0” i kl. III . Szkolny zespół instrumentalno – wokalny ze Szkoly Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach zaprezentował program instrumentalny o tematyce wakacyjnej. Głównym celem było zachęcenie uczniów do muzykowania i rozwijania swoich pasji. Na początku dzieci poznały instrumenty perkusyjne melodyczne i niemelodyczne zwłaszcza te nowe melodyjki, metalofon i ksylofony.

Podczas prezentacji aktywnie słuchały i także muzykowały.

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 06:30

poprzednia12345678910następna