20November Czym jest życzliwość?
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 listopada 2020 19:25

zyczliwoscTo ciepłe słowo, uśmiech, przytrzymanie komuś drzwi. To podzielenie się kanapką, pomoc w potrzebie. Często o niej zapominamy przez pośpiech i skupienie na swoich sprawach.

Dzień życzliwości jest dobrą okazją na przypomnienie o takich prostych  gestach.

Bądźmy mili dla siebie, uśmiechajmy się a problemy dnia codziennego staną się łatwiejsze do pokonania .

Wszystkim wokoło z okazji Dnia Życzliwości życzymy radości dnia codziennego,

18November Zdalna Szkoła - wsparcie
Wpisany przez Administrator   środa, 18 listopada 2020 13:57

111111111111Laptopy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini. Po raz kolejny w ramach projektu pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" i „Zdalna szkoła +”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-202 Szkoła Podstawowa w Dargini otrzymała 6 laptopów oraz zestawy słuchawek do tych laptopów. Wykorzystane one będą w pracy zdalnej przez uczniów i nauczycieli naszej placówki. Wniosek złożony został przez Gminę Bobolice. Dzięki temu projektowi do uczniów w czasie zdalnego nauczania trafi 9 laptopów. Trzy laptopy Szkoła otrzymała w kwietniu 2020r.

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2020 19:06

17November POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA
Wpisany przez Administrator   wtorek, 17 listopada 2020 14:34

gggggggmmmminnnna

W październiku 2020r. Gmina Bobolice uzyskała 102 317,00 zł dofinansowania w ramach złożonego wniosku o udzielenie grantu z projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA. Dofinansowanie jest przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej, sprzętów i środków do utrzymania czystości i dezynfekcji oraz innych wydatków związanych z walką z COVID-19, wymaganych przepisami prawa.

Wsparciem zostały objęte wszystkie placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bobolice W ramach powyższego grantu do Szkoły Podstawowej w Dargini zakupiono urządzenie do czyszczenia podłóg, parownicę do dezynfekcji, sterylizator powietrza, środki ochrony osobistej, bezdotykowe pojemniki do ręczników papierowych i mydła.

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2020 14:41

16November Przygoda z SKO i wyróżnienie
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 listopada 2020 18:32

Już kilkanaście lat trwa nasza-szkolna przygoda z oszczędzaniem . W tym roku uzyskaliśmy już po raz trzeci Brązową Odznakę III stopnia
w Regionalnym  Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Jest to nagroda finansowa 1000zł dla szkoły.
Uczniowie uczą się tej trudnej sztuki gromadzenia pieniędzy, systematycznego oszczędzania i planowania swoich wydatków.
 Zbierają pieniądze, które pozwolą spełniać ich marzenia. Uczniowie posiadają swoje  indywidualne konta w PKO BP Banku Polskim.
Na lekcjach bankowości w szkole i podczas wycieczek do Oddziału Banku w Bobolicach uczniowie zastanawiali się i dyskutowali o tym:
"Co robią banki? "Wydawać czy oszczędzać "Formy oszczędzania i inwestowania" a także  o  kartach -pieniądzach elektronicznych .
Ze względu na covid nie będzie w tym roku imprezy Mikołajkowej. Postanowiliśmy dać coś od siebie.
Dziewczynki z klasy 3 przygotowały kartki świąteczne  dla oddziału Banku PKO w Bobolicach.
Mam nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie uczniom nowe wyzwania i osiągnięcia.
                                                                                                                                                                                           Opiekun SKO Zofia Jóźwiak
Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 18:37

10November Odzyskanie niepodległości
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 listopada 2020 14:41

12October Ogłoszenie listy projektów złożonych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok w Gminie Bobolice ogłoszonego przez Burmistrza Bobolic.
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 12 października 2020 06:42

W dniu 25 września 2020r do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Dargini wpłynęły dwa projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Projekty zostały opracowane przez uczennice naszej szkoły (z klasy VII i VIII). Złożone projekty zostały poddane ocenie formalno – merytorycznej dokonanej przez dyrektora Szkoły. Projekty spełniają kryteria Regulaminu Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Obydwa projekty będą realizowane na terenie Szkoły.

Zakwalifikowane do głosowania projekty:
„Skok w przyszłość” – przedmiotem projektu jest modernizacja nawierzchni do skoku w dal.
„W silnym ciele zdrowy duch” – przedmiotem projektu jest zakup i montaż dwustanowiskowego urządzenia na siłownię zewnętrzną.

Dyrektor SP w Dargini
Anita Jasińska