04December „RODZINNE CUDEŃKA CHOINKOWE”
Wpisany przez Administrator   czwartek, 04 grudnia 2014 11:13

RODZINNE CUDEŃKA CHOINKOWE”

ORGANIZATOR:

Urząd Gminy w Bobolicach ogłasza konkurs na „RODZINNE CUDEŃKA CHOINKOWE” -czyli na własnoręcznie wykonane ozdoby przez Rodzinę.

CEL :

Kontynuowanie i upowszechnianie tradycji bożonarodzeniowej, poznanie obyczajów naszej ojczyzny a także edukacja najmłodszych członków Rodziny. Wspólne spędzenie czasu z Rodziną.

TERMINARZ

Termin składania prac – do 08.12.2014r. (poniedziałek).

Obrady Komisji Konkursowej – 08.12.2014r. – 12.12.2014r.

Ogłoszenie wyników – 12.12.2014r. na Placu Zwycięstwa w Bobolicach.

NAGRODY

Organizator konkursu przewiduje nagrody rzeczowe:

- I miejsce – rower młodzieżowy,

- II miejsce - piłkarzyki,

- III miejsce – zestaw do gry w tenisa ziemnego.

Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

04December Zabawa andrzejkowa
Wpisany przez Administrator   czwartek, 04 grudnia 2014 06:44

andrzejki        Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy poprzedzające adwent, podczas których chętni próbują wywróżyć sobie, co ich czeka w przyszłości. Andrzejki, poza wspaniałą okazją do zabawy, są jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

GALERIA

I tak oto zgodnie z tradycją, dnia 29 listopada 2014r. w specjalnie przygotowanej i udekorowanej auli szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Jako pierwsi bawili się najmłodsi z klas 0 – III, następnie uczniowie z klas IV – VI SP, natomiast uczniowie gimnazjum bawili się w godzinach popołudniowych pod opieką swoich wychowawców. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, każdy miał okazję wylosować wróżby przepowiadające przyszłość, a także wraz ze swoimi opiekunami tańczyć i bawić się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.

Za organizację imprezy odpowiedzialne były panie Elżbieta Maksym, Marta Wojciechowska i Jadwiga Szwec.

Poprawiony: czwartek, 04 grudnia 2014 08:05

04December Mistrzostwa w tenisie stołowym
Wpisany przez Administrator   czwartek, 04 grudnia 2014 06:37

tenisMISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ W DARGINI W TENISIE STOŁOWYM

Na przełomie października i listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół w Tenisie Stołowym, które składały się z dwóch etapów: pierwszy – eliminacje klasowe, drugi – zawody międzyklasowe. Z każdej klasy do drugiego etapu awansowało po 2 dziewczyny i 2 chłopców z gimnazjum oraz 2 chłopców ze szkoły podstawowej. Łącznie w zawodach wzięło udział 17 uczniów. Oto wyniki:

Kategoria SP chłopcy:

I miejsce – Radosław Muc kl.VI

II miejsce – Mateusz Marszałkowski kl.VI

III miejsce – Domini Jagła kl. IV

Kategoria Gimnazjum dzięwczęta:

I miejsce – Maja Wiśniewska kl.II

II miejsce – Sandra Tomczyk kl.III

III miejsce – Joanna Fornal kl.III

Kategoria Gimnazjum chłopcy:

I miejsce – Krystian Stefaniak kl.II

II miejsce – Bartłomiej Terlecki kl.II

III miejsce – Hubert Polak kl.I

Organizator:

Łukasz Fir

02December Wieczór poetycki
Wpisany przez Administrator   wtorek, 02 grudnia 2014 16:50

wieczor poetycki 2014 047

27 listopada 2014 roku, odbyła się już III edycja Wieczoru poezji w naszej szkole
pt. „Impresje jesienne”
Tym razem  wzięło udział 18 wspaniałych artystów, którzy recytowali wiersze o tematyce jesiennej takich poetów jak: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska , Leopold Staff, Julian Tuwim , Maria Konopnicka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Danuta Wawiłow, Adam Asnyk i wielu innych. Piękne teksty prezentowane były na tle muzyki w wykonaniu profesjonalnych artystów.
Impresje, wzbogacone były utrzymaną w konwencji jesiennej prezentacją multimedialną.

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 04 grudnia 2014 06:36

13November Ogólnopolski Tydzień Kariery
Wpisany przez Administrator   czwartek, 13 listopada 2014 10:18

imagesOd   20 do 26 października 2014r. to czas, kiedy w naszym kraju ma miejsce   Ogólnopolski Tydzień Kariery.
     W naszej szkole  odbyły się zajęcia w klasach gimnazjalnych .Doradcy zawodowi
z  Centrum Informacji  i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie zapoznali młodzież
z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz byli pomocni  w planowaniu przyszłej drogi  zawodowej i edukacyjnej .
     Zajęcia te, były jedną z form realizacji treści  zawodowych, które zostały  zaplanowane
 w Programie Wychowawczym naszego  Gimnazjum.

E. Maksym

13November Bezpieczna droga do szkoły
Wpisany przez Administrator   czwartek, 13 listopada 2014 10:15

bezpiecznie201422 października 2014 r. w naszej placówce odbyły się zajęcia :
 „ Bezpieczna  droga do szkoły „  ,które prowadziła  policjantka  z Komendy Miejskiej
w Koszalinie. Funkcjonariuszka  przekazała uczniom  niezbędne informacje dot. bezpiecznego poruszania się na drodze oraz niebezpieczeństw „płynących” z kontaktów,
z nieznajomymi zwierzętami. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Na koniec spotkania  otrzymały odblaski , plakietki dla rodziców , a co najważniejsze kamizelki odblaskowe, które zostały przekazane najmłodszym dzieciom  naszej szkoły – przedszkolakom. Teraz, podczas codziennych spacerów będą widoczne i BEZPIECZNE!

E.Maksym

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 10:28