23June Komunikaty
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 23 czerwca 2015 21:36

Komunikaty:

 

1.W bieżący roku szkolnym darmowe podręczniki do zajęć obowiązkowych przysługują klasom I, II i IV Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum.

Dlatego dofinansowanie zakupu podręczników (wyprawka szkolna) – w tym roku przysługuje dla uczniów:

  • klasy III SP do kwoty 225zł,
  • z niepełnosprawnościami,

dochód na jedną osobę w rodzinie do 574zł netto.

2.Wykaz podręczników do wszystkich klas wywieszony przy wyjściu ze szkoły i na stronie http://szkoladargin.bobolice.pl/pdf/podreczniki_2015_2016.pdf

3.Inauguracja roku szkolnego 1.IX.2015r. (wtorek) o godz.8.00

4.Egzaminy poprawkowe 2015 r. w Zespole Szkół w Dargini

 

Dnia 25.VIII.2015r.(wtorek)

Fizyka:   godz. 9.00

Komisja: przewodniczący – Andrzej Niemczewski

               członek – Rafał Głowiński

               członek – Waldemar Kwaśniewski

Język angielski:   godz. 9.45

Komisja: przewodniczący – Andrzej Niemczewski

               członek – Joanna Hnat

               członek – Marta Wojciechowska

Historia:   godz. 10.30  

Komisja: przewodniczący – Andrzej Niemczewski

               członek – Małgorzata Ładwikowska-Bronk

               członek – Wioletta Szwec

Dnia 26.VIII.2015r.(środa)

Matematyka:   godz. 9.00  

Komisja: przewodniczący – Andrzej Niemczewski

               członek – Joanna Dmytryk

               członek – Waldemar Kwaśniewski

 

Język polski:   godz. 10.30

Komisja: przewodniczący – Andrzej Niemczewski

               członek – Krystyna Kowalczyk

               członek – Małgorzata Ładwikowska-Bronk

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 21:44
 
23June Dzień sportu 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 23 czerwca 2015 21:29

dzien sportu cz 2015DZIEŃ SPORTU 2015
Dnia 18 czerwca w Zespole Szkół w Dargini odbył się Dzień Sportu. Na początek klasy IV – VI rywalizowały drużynowo w konkurencjach sportowych w skład, których weszły: skoki przez skakankę na czas, żonglerka piłką, rzuty osobiste do kosza, zespołowe skoki przez linę, tor przeszkód oraz siłowanie na rękę. Po zaciętej rywalizacji na pierwszym miejscu z dorobkiem 15 pkt. uplasowała się klasa VI, która u punkt wyprzedziła klasę V. Trzecie miejsce z 9 pkt. zajęła klasa IV. Na koniec odbył się mecz w „Dwa ognie” pomiędzy VI klasą a połączonymi siłami pozostałych klas, który zakończył się zwycięstwem szóstoklasistów. Po zmaganiach szkoły podstawowej do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści, którzy rozegrali mecz w siatkówkę III klasa kontra I i II klasa. Rozegrane 4 sety obfitowały w wiele ciekawych i długich akcji a nietypowy wynik 2:2 świadczy o wyrównanej walce. Na zakończenie Dnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy, dokonali podsumowania oraz podziękowali wszystkim aktywnym i zaangażowanym uczniom.

Organizatorzy:

Łukasz Fir

Henryka Matysiak

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 07:34
 
23June WYCIECZKA KLASY II,III,IV DO ŁEBY
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 23 czerwca 2015 21:12

         17 czerwca w piękny słoneczny dzień uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami: p.Z.Jóźwiak, p. J.Hnat i p.W.Małecką odbyli niezwykłą, fantastyczną podróż w przeszłość, aż do epoki kredy.

        Mogliśmy podziwiać na 20 ha trójwymiarowe gady naturalnej wielkości, oraz zwiedziliśmy: Zamek Strachu, Pole do mini golfa, jeździliśmy pojazdami Flinstonów. Mieliśmy możliwość płukania złota w Kopalni. Odbyliśmy lekcję lepienia w glinie. Przebywaliśmy w Wiosce Indiańskiej. Spotkaliśmy się z żywymi zwierzętami w Mini ZOO.

Pływaliśmy w kulach Wodnych. Śpiewaliśmy z piratami i jeździliśmy kolejką.

         Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

 
16June Wizyta Biskupa Koszalińskiego
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 16 czerwca 2015 07:23

15.06.2015 nasza szkoła miała przyjemność gościć biskupa diecezji koszalińsko kołobrzeskiej Krzysztofa Zadarko, który przybył w towarzystwie księdza Bogdana Gibczyńskiego proboszcza parafii Zegrze Pomorskie. Na gości oczekiwali dyrektor szkoły i młodzież gimnazjalna, która przywitała ekscelencję kwiatami. Po czym pan dyrektor zaprosił gości do zwiedzania szkoły i wspomnień poprzedniej wizyty biskupa Pawła Cieślika, która miała miejsce pięć lat temu. W dalszej części biskup spotkał się z uczniami klasy III gimnazjum. Młodzież była zachwycona wspólna rozmową.

Następnie odbyło się wspólne spotkanie grona pedagogicznego i osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze.

Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem.

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 07:31
 
11June Gminne zawody wędkarskie 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 11 czerwca 2015 08:25

GMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

zaw wedk 2015W dniu 01 czerwca 2015 roku o godzinie 9.00 zostały zorganizowane i przeprowadzone „Gminne Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży” z okazji Dnia Dziecka, na jeziorze Trzebień. Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa i sportu wędkarskiego wśród młodzieży szkolnej jako formy czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochrony. W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Bobolice, w drużynach pięcio- osobowych. Spośród szkół udział wzięli także nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Każda drużyna miała swojego opiekuna - nauczyciela lub osobę dorosłą. Zawodnicy łowili na jedną wędkę, składającą się z wędziska, żyłki, spławika, obciążenia i haczyka. Na stanowisku zawodnika, oprócz sędziego, mógł przebywać trener lub opiekun drużyny udzielając jedynie porad ustnych. Punkty przyznawane były za ogólną wagę złowionych ryb przez drużynę i każdego indywidualnego zawodnika. Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb przez sędziego, ryby zostały wpuszczone do jeziora. Każdy zawodnik po zakończeniu łowienia pozostawił stanowisko w stanie czystym. Komisja Sędziowska ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody. Nasi uczniowie drużynowo ze SP zajęli III miejsce, a uczniowie z gimnazjum V miejsce. Dla najlepszych drużyn i zawodników były wręczone dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy, również otrzymali drobny sprzęt wędkarski. Na zakończenie zawodów odbył się ogólny poczęstunek dla wszystkich uczestników wspaniałego wydarzenia. Organizatorami zawodów był Zarząd Koła PZW „Szuwarek” w Bobolicach i Urząd Miejski w Bobolicach, którym dziękujemy za mile spędzony czas.

GALERIA

Opiekunowie:

Łukasz Fir i Waldemar Wójtowicz (zdjęcia)

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 08:35
 
11June Wycieczka klas I - III SP Dargiń do LIPIE
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 11 czerwca 2015 07:21

 lipie 2015W dniu 28 maja 2015r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dargini uczestniczyli w wycieczce do Lipia. Wraz z opiekunami wzięli udział w Projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, którego tematem była: ”Ochrona bioróżnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie dorzecza Parsęty” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Projekt miał na celu promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu przeprowadzone zostały jednodniowe zajęcia warsztatowe:

  1. 1.Zajęcia laboratoryjne na badanie czystości wody i gleby.
  2. 2. Wycieczki piesze wytyczonymi ścieżkami przyrodniczymi, pobieranie próbek do badań laboratoryjnych, rozpoznawanie gatunków roślin, zwierząt, drzew, krzewów i kwiatów.
  3. 3.Zajęcia stacjonarne w sali komputerowej i sali bioróżnorodności.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie wykazali się dużą aktywnością i wiedzą. Uczniowie chętnie uczestniczyli w projekcie. Uczniom bardzo podobały się piesze wycieczki i zajęcia laboratoryjne. Po zajęciach aktywnie spędzali czas na placu zabaw. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pobytu w Lipiu. Dojazd na miejsce i powrót z Lipia był możliwy dzięki staraniom Pana Dyrektora Andrzeja Niemczewskiego - Zespołu Szkół w Dargini, za co bardzo dziękujemy.

GALERIA

                                                     Nauczyciele klas I – III

                                     Zdjęcia wykonał: Waldemar Wójtowicz

 
poprzednia12345678910następna