14April Zdjęcia klasowe

Szkolny konkurs ortograficzny klas I- III

,,Mały Mistrz Ortografii”

5 marca 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas

I-III ,,Mały Mistrz Ortografii”. Celem konkursu było:

-motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności oraz wykorzystywania ich w działaniach praktycznych;

-utrwalanie wiadomości ortograficznych;

-wzbogacanie słownictwa uczniów;

-uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej;

-inspirowanie nauczycieli klas I-III do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

W klasie pierwszej tajniki ortografii poznała Weronika Opala, która zajęła I miejsce.

W klasie II mistrzami ortografii okazali się następujący uczniowie:

I miejsce zajęła-Oliwia Bieńkowska

II miejsce – Bartosz Lisowski

III miejsce zajęła – Aniela Zdziechowicz

W klasie III najlepiej opanowali zasady ortograficzne:

I miejsce zajęła –Weronika Terlecka

II miejsce – Paulina Ostrzyńska

III miejsce zajęła- Zuzia Adamczak

Każdy zdobywca wyróżnionych miejsc otrzymał dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.

Mistrzowie z klasy III będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie ,,Ortomistrz” w Drzewianach, życzymy im powodzenia!

Organizator- Wioletta Małecka

31March Powitanie wiosny
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 31 marca 2014 17:14

DZIEN WIOSNY 2014 023

Tradycyjnie 21 marca w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurencje oparte na zasadach popularnych teleturniejów „Familiada” i „Jaka to melodia”. Reprezentanci klas musieli zmagać się z pytaniami związanymi z tematyką wiosenną oraz rozpoznać popularne utwory po wysłuchaniu ich fragmentów. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz słodki poczęstunek. Stałym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole jest ognisko z kiełbaskami, które zorganizowaliśmy dzięki pomocy Rady Rodziców, która sfinansowała ich zakup oraz dzięki leśniczemu, panu Dariuszowi Ciesielskiemu, który przygotował miejsce na ognisko. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

Marta Wojciechowska

Joanna Dmytryk

Joanna Hnat

Poprawiony: poniedziałek, 31 marca 2014 17:37

03February Akcja dokarmiania zwierząt
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 lutego 2014 10:42

Sprawozdanie z ,,Akcji dokarmiania zwierząt’’.

Dnia 19.12.2013r. w ZS Dargiń wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjną do pobliskiego lasu na dokarmianie ptaków i zwierząt . W naszej wyprawie uczestniczyła klasa VI SP Dargiń. Celem akcji jest uświadomienie uczniom konieczności dokarmiania ptaków i zwierząt oraz ich wspierania w okresie zimy. Dużo pokarmów ląduje w koszach, a można go wykorzystać jako pokarm dla nich. Mieliśmy ze sobą ziarna pszenicy, jęczmienia, płatki owsiane, kukurydziane, nasiona słonecznika, słoninę, czerstwy chleb itp. Było to miłe i pouczające doświadczenie.

Organizatorem zimowej akcji dokarmiania zwierząt i ptaków był pan Waldemar Kwaśniewski - nauczyciel przyrody.

Napisała: Milena Wójtowicz kl. VI SP

Organizator:

mgr Waldemar Kwaśniewski

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 10:50

03February Nowe zdjęcia w galerii
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 lutego 2014 06:47

1. GMINNE ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL. SP-DARGIŃ,dn.15.01.2014r

2. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZS DARGIŃ - kl. 0-III

3. Jasełka 2014

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 06:55

27January Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:13

Zebranie z rodzicami

W czwartek 23 stycznia 2014 roku odbyło się plenarne zebranie z rodzicami naszych uczniów. W pierwszej części pan Dyrektor Andrzej Niemczewski podsumował kończący się I semestr roku szkolnego 2013/14, przedstawiając wyniki klasyfikacji klas, odczytał nazwiska najzdolniejszych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz zapoznał rodziców z planem budżetowym na rok 2014.

Następnie głos zabrał pan Waldemar Palejko, prezes fundacji „Razem Bezpieczniej”, który poprowadził prelekcję na temat środków psychoaktywnych. Rodzice i nauczyciele dowiedzieli się jak rozpoznać te substancje oraz jak uchronić dzieci i młodzież przed narkotykami i uzależnieniami. Pan Palejko przyjechał do naszej placówki na zaproszenie Dyrektora szkoły, która bierze udział w programie profilaktycznym „Bezpieczna Szkoła” organizowanym wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Fundację „Razem Bezpieczniej”.

zebranie 24 01 2014

Po części ogólnej rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas, od których uzyskali informacje o ocenach semestralnych i zachowaniu swoich pociech.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:16

mod_vvisit_counterWszystkich:31355