04February Walentynki 2016

zab karn2016GALERIA

04February Koncert kolęd i pastorałek 2016
Wpisany przez Administrator   czwartek, 04 lutego 2016 05:53

koncert koled_2016Po raz  pierwszy 25 stycznia  odbył się w naszej szkole Koncert kolęd i pastorałek.

Pod czujnym okiem nauczycieli muzyki p. Izabeli Miroty  oraz p. Wioletty Małeckiej  uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do tego występu.

Gimnazjaliści, uczniowie szkoły podstawowej z klas IV-VI i I-III śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki również w wersji angielskiej i niemieckiej.

Uczennica kl.II gimn. Milena Wójtowicz i uczeń kl.I gimn. Wiktor Wójtowicz, którzy są również uczniami Szkoły Muzycznej w Koszalinie  zaprezentowali swoje umiejętności gry na pianinie.

Pięknie  zaśpiewane zostały utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu talentów  wokalnych  naszej szkoły z kl.VI : Niny Kanasiuk, Oliwii Dwornikowskiej – Psiuch  i kl. V: Pauliny Ostrzyńskiej , Dominika Jagła.

Swój talent umiejętności gry na flecie zaprezentowali uczniowie z klasy IV:

Julian Szwec zagrał indywidualnie ,,Bóg się rodzi” oraz wspólnie z koleżankami  i kolegami z klasy na fletach i dzwonkach ,,Anioł pasterzom mówił”.

Koncert wszystkim   bardzo się  podobał i mamy nadzieję, że  zapoczątkował nową tradycję w naszej szkole.

28January Dzień Babci i Dziadka 2016
Wpisany przez Administrator   czwartek, 28 stycznia 2016 23:09

IMG 013021 stycznia 2016 roku w ZS w Dargini, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień ten na stałe wpisał się w tradycję szkolną. Święto Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Babcie i Dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości . W tym dniu dzieci klas 0 - III zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Uczniowie z wychowawcami klas przygotowali dla nich specjalny program słowno – muzyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Po części artystycznej dzieci wręczyły zaproszonym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również dla rodziców dzieci za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Cała uroczystość została uwieńczona wspólnymi zdjęciami.

Zdjęcia:
W. Wójtowicz

Organizatorzy:
p. Jadwiga Szwec – kl. 0
p. Zofia Jóźwiak – kl. 1
p. Wioletta Małecka – kl. 3
p. Waldemar Wójtowicz – kl. 2

Poprawiony: czwartek, 04 lutego 2016 05:53

19January REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO DARGIŃ 2016
Wpisany przez Administrator   wtorek, 19 stycznia 2016 10:20

EKOLOGICZNEGO DARGIŃ 2016

„Bioróżnorodność wokół nas„

1.Organizatorzy konkursu;

Organizatorem konkursu ekologicznego jest Zespół Szkół

w Dargini.

2. Cele konkursu;

- poszerzenie wiedzy o bioróżnorodności siedlisk i gatunków,

- budzenie postaw szacunku do przyrody,

- uświadamianie zagrożeń wyginięcia niektórych gatunków,

- dostrzeganie nieodwracalności skutków nieodpowiedzialnej

działalności człowieka niszczącego środowisko,

- integracja środowisk szkolnych z terenu gminy Bobolice i

gmin sąsiadujących,

- współpraca z różnymi firmami na rzecz ochrony środowiska,

- dobra zabawa połączona z uświadamianiem uczniom

znaczenia dbania o środowisko naturalne i naszego wkładu na rzecz zachowania różnorodności gatunków.

12January Bezpłatny dostęp do pomocy prawnej od stycznia 2016 r.
Wpisany przez Administrator   wtorek, 12 stycznia 2016 08:14

Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, stworzony zostanie dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego, w lokalach udostępnionych przez gminy lub powiaty.

Gmina Bobolice zawarła w dniu 15 października 2015 roku z Powiatem Koszalińskim porozumienie w sprawie utworzenia na terenie Gminy punktu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Już od stycznia można będzie skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych w:

Urzędzie Miejskim w Bobolicach

ul. Ratuszowa 1