28April Wyjazd do Bonina
Wpisany przez Administrator   czwartek, 28 kwietnia 2016 09:28

W dniu 27 kwietnia 2016 r. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum gościli w Zespole Szkół Rolniczych w Boninie. Gimnazjaliści zostali zapoznani z funkcjonowaniem szkoły , dostępnymi kierunkami kształcenia. Uczniowie oprócz teorii mogli także w sposób praktyczny zapoznać się ze specyfiką zawodów. Organizatorzy przygotowali jazdę próbną ciągnikiem, zwiedzanie przepięknie wykonanych ogrodów japońskich , salę weterynaryjną , warsztaty mechaniczne. Jednak największą atrakcją było samodzielne wykonanie rogalików przez uczniów ZS w Dargini.

Uczniowie gimnazjum podziękowali organizatorom za życzliwe przyjęcie i przekazanie niezbędnych informacji potrzebnych do podjęcia nauki w ich placówce.

Wioletta Szwec

19April Egzamin Gimnazjalny 2016
Wpisany przez Administrator   wtorek, 19 kwietnia 2016 09:45

EGZAMIN2016

W dniach 18-20 kwietnia odbywały się egzaminy gimnazjalne . Młodzież z naszego gimnazjum wyposażona w wiedzę i umiejętności oraz pełna optymizmu rozpoczęła zmagania z jednym z najtrudniejszych sprawdzianów w swoim życiu. Oby przygotowanie w trakcie 3 lat nauki przyniosło jak najlepsze rezultaty – trzymamy kciuki. Wyniki otrzymają w czerwcu .

Wioletta Szwec

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2016 09:28

19April MISTRZOSTWA SP W MINI PIŁCE NOŻNEJ
Wpisany przez Administrator   wtorek, 19 kwietnia 2016 09:37

mpn2016

14 kwietnia na bobolickim Orliku rozegrane zostały Mistrzostwach Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej na szczeblu gminnym. Nasi chłopcy po zwycięstwie 2:0 z SP Drzewiany i 3:0 z SP Kurowo oraz porażce 0:4 z SP Bobolice zajęli drugie miejsce. Dziewczęta natomiast uplasowały się na trzecim miejscu za zwycięzcą SP Bobolice i SP Drzewiany.

Opiekunowie:

Łukasz Fir

Henryka Matysiak

Poprawiony: czwartek, 21 kwietnia 2016 09:59

14April Targi edukacyjne 2016
Wpisany przez Administrator   czwartek, 14 kwietnia 2016 09:12

royal     06.O4.2016 r. uczniowie klasy III naszego gimnazjum, uczestniczyli w XVI Targach Zawodoznawczych w Koszalinie.

Organizatorami byli: Starosta Koszaliński, Prezydent Miasta Koszalina, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego i Dyrektor Powiatowej Poradni-Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie.Targi miały na celu zapoznanie uczniów z kierowaną do nich szeroką ofertą edukacyjną.

Wystawcami były szkoły ponadgimnazjalne, placówki kształcenia pozaszkolnego oraz instytucje pracy.

W tym dniu, także uczestniczyliśmy w wycieczce zawodoznawczej do firmy ROYAL GREENLAND SEAFOOD w Koszalinie. Firma ta, to światowy lider w przetwórstwie ryb mrożonych oraz owoców morza, zatrudniający ponad 2 tysiące pracowników na całym świecie.

W roku 2008 Royal Greenland uruchomił w Koszalinie najnowocześniejszą w Europie fabrykę przetwórstwa ryb mrożonych.

Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy oraz liniami technologicznymi wybranych produktów.

B.Chudacz, E.Maksym, W.Szwec

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 09:23

07April MITY GRECKIE W ILUSTRACJI
Wpisany przez Administrator   czwartek, 07 kwietnia 2016 11:03

,,Mity starożytnych Greków- podstawą kultury europejskiej ‘’ -to temat dziecięcej sesji naukowej, którą 6 kwietnia 2016r. zorganizowała Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela w Koszalinie .

Uczestnikami byli wszyscy uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Mity starożytnych Greków w ilustracji”.

W sesji tej wzięły udział również uczennice z naszej szkoły, których prace spodobały się koszalińskiemu jury .

*Weronika Opala z klasy III przedstawiła pracę pt. ,,Upadek Ikara”

* Zuzanna Lisowska z klasy III ukazała portret pt. ,,Bóg- Zeus”.

Dziewczęta otrzymały nagrodę książkową oraz dyplom .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Wioletta Małecka

04April Szkolny Konkurs Ortograficzny kl. II-III ,,Mały Mistrz Ortografii”
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 04 kwietnia 2016 21:59

14 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny klas młodszych ,,Mały Mistrz Ortografii”.

Uczniowie zmagali się z trudnymi ortograficznymi zadaniami.

Podczas sprawdzania prac komisja w składzie W. Małecka, J. Szwec, W. Wójtowicz szczególną uwagę zwracała na znajomość reguł ortograficznych oraz umiejętność ich zastosowania, estetyczność i czytelność prac.

Spośród wszystkich uczniów klasy II i III najlepszym znawcom ortografii okazał się uczeń klasy II, zdobywając maksymalną ilość punktów i tym samym zajął I miejsce – Stanisław Seń,

II miejsce – Weronika Opala, uczennica kl. III

III miejsce- Amelia Iwańska

Nasi zwycięscy będą reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego w Drzewianach.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator – Wioletta Małecka

poprzednia12345678910następna