22March Dzień wiosny
Wpisany przez Administrator   środa, 22 marca 2017 19:25

dw2017Gry i zabawy sportowe połączone z zagadkami dotyczącymi wiosny . Tak wiosnę powitały dzieci w naszej szkole.

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 19:35

21March Z wizytą w Teatrze
Wpisany przez Administrator   wtorek, 21 marca 2017 11:09

16 marca br .wszyscy gimnazjaliści naszej szkoły, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę”.

Adaptacja Cezarego Domagały zasadniczo wierna jest książce  Saint-Exupery ego. Tak więc mamy na scenie Pilota, który jest narratorem historii, małego przybysza z planety B-612, wszystkie postaci będące alegoriami ludzkich cech, spotkane przez Księcia podczas jego wędrówki (Król, Próżny, Pijak, Bankier, Latarnik, Geograf), i oczywiście Różę, Lisa oraz Żmiję. Zachowano wszystkie najważniejsze wątki fabuły, choć akcenty rozłożono nieco inaczej. Całość została wzbogacona o znakomite piosenki autorstwa twórcy spektaklu, do których muzykę skomponował Tomasz Bajerski. Śpiew      i taniec wnoszą do inscenizacji element dowcipu, radości, podkreślają satyryczną stronę tekstu. Jednocześnie jednak gubią się w tym wszystkim istotne wątki filozoficzne, także z powodu okrojenia dialogów Księcia z Lisem. A szkoda...
Refleksje gimnazjalistów po spektaklu były różne. Mimo wszystko zachęca on do złożenia wizyty w teatrze ponownie.

Opracowała: Małgorzata Ładwikowska

21March UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W DARGINI NA MECZU LECH POZNAŃ – GÓRNIK ŁĘCZNA
Wpisany przez Administrator   wtorek, 21 marca 2017 10:53

19 marca grupa 42 uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Dargini wraz z 7 opiekunami udała się do Poznania by w ramach 26 kolejki polskiej ekstraklasy obejrzeć pojedynek Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna. W tym dniu gospodarze świętowali 95 lat istnienia i walczyli o fotel lidera w tabeli ekstraklasy. Górnik natomiast zajmował ostatnie miejsce i próbował uciec ze strefy spadkowej. Przy okazji tego meczu odbyła się kolejna edycja akcji "Kibicuj z klasą", w której udział wzięło prawie 17 tysięcy dzieci i młodzieży. Ogólnie stadion wypełnił się po brzegi ponad 40 tysiącami fanów. Nie pomogło to jednak Lechowi w odniesieniu zwycięstwa. Pomimo przewagi na boisku i stworzeniu kilku sytuacji bramkowych Kolejorz zremisował bezbramkowo. W trakcie meczu nasi uczniowie mieli możliwość podziwiać nie tylko popisy piłkarzy ale również oprawę oraz doping jednej z najbardziej zorganizowanej grupy kibiców w Polsce.

Nie była to jedyna atrakcja naszego wyjazdu. Oprócz udziału w kibicowaniu na Inea Stadion zwiedziliśmy również Stary Rynek, na którym to w samo południe byliśmy świadkami trykania się rogami koziołków w oknie poznańskiego ratusza.

Ze stolicy Wielkopolski wracamy w późnych godzinach wieczornych pełni entuzjazmu i nadziei, że powrót do Poznania to tylko kwestia czasu.

mecz poznan

Organizatorzy:

Łukasz Fir

Henryka Matysiak

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 19:15

16March Lekki Tornister
Wpisany przez Administrator   czwartek, 16 marca 2017 07:15

tornister2017005          W ramach ogólnopolskiej kampanii Lekki Tornister w klasie 2 zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu edukację zdrowotną z zakresu profilaktyki  wad postawy.Rozmawialiśmy o profilaktyce chorób układu ruchu. Zajmowaliśmy się prawidłowym pakowaniem tornistrów do szkoły, ich użytkowaniem a przede wszystkim wyborem właściwego tornistra.Materiały edukacyjne pozwoliły w ciekawy sposób zwrócić uwagę uczniów na problem przeciążonych plecaków, na działanie na rzecz prostych i zdrowych dziecięcych kręgosłupów.

Wychowawca klasy 2 -Zofia Jóżwiak

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 07:18

13March Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej 2017
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 13 marca 2017 12:52

IMG 20170309_105920JOANNA SZYCHOWSKA WYGRYWA ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 9 marca w bobolickim gimnazjum odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których udział wzięły nasze uczennice w składzie: Dominika Zawadzińska, Joanna Szychowska, Aleksandra Wilczyńska, Milena Wójtowicz i Paulina Ortyl. Po części pisemnej do finału ustnego zakwalifikowały się trzy najlepsze osoby. W tym gronie znalazły się dwie nasze reprezentantki. W ostatecznym rozstrzygnięciu najlepsza okazała się Joanna Szychowska, która pokonała rówieśniczkę z Bobolic (Janinę Borową) i swoją klasową koleżankę – Aleksandrę Wilczyńską. Pozostałe miejsca:

IV miejsc  Paweł  Halasz - Gimnazjum  Bobolice
V miejsce  Kacper  Białoch  Gimnazjum  Bobolice
V miejsce Paulina  Ortyl - Gimnazjum  Dargiń
VI miejsce  Milena Wojtowicz – Gimnazjum  Dargiń
VII miejsce Dawid Zakrzewski - Gimnazjum  Bobolice
VIII miejsce Dominika Zawadzińska – Gimnazjum  Dargiń

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo finałowa trójka awansowała do eliminacji powiatowych, które 8 kwietnia odbędą się w Sarbinowie.

Opiekun MDP

Łukasz Fir

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 12:19

07March Najlepsi uczniowie 2016
Wpisany przez Administrator   wtorek, 07 marca 2017 14:04

Dnia 7.III.2017r. podczas uroczystego apelu nagrodzeni zastali nagrodą burmistrza Bobolic najlepsi uczniowie Zespołu Szkół w Dargini:

1. 1.Weronika Opala
  2. 2.Zuzanna Adamczak
  3. 3.Dominik Jagła
  4. 4.Kinga Knieć
  5. 5.Jakub Banik

Uczniowie dostali nagrodę w wysokości 496 zł. Ich rodzicom podziękował na forum szkoły oraz wręczył im listy gratulacyjne dyrektor ZS Dargiń. Po apelu dyrektor oraz pedagog szkolny spotkali się z rodzicami uczniów przy kawie na miłej rozmowie.

najlepsi2017r

Poprawiony: wtorek, 07 marca 2017 14:14