19April Komputery w szkole
Wpisany przez Administrator   niedziela, 19 kwietnia 2015 19:07

komputery 2015rok       W dniu 17.IV.2015r. ENERGA –OPERATOR Spółka Akcyjna - Oddział w Koszalinie , dowiozła i przekazała dla Zespołu Szkół w Dargini 17 zestawów komputerowych (komputer + monitor) oraz dodatkowo 1 monitor. Na ręce dyrektora ZS Dargiń – Andrzeja Niemczewskiego w imieniu dyrekcji Oddziału w Koszalinie sprzęt przekazał Pan Bogdan Durbajło. Komputery zostaną rozmieszczone w klasach, podłączone do Internetu, dzięki czemu w szkole od nowego roku zostanie uruchomiony dziennik lekcyjny. Pozwoli to usprawnić kontakt między rodzicami a szkołą a także zrewolucjonizuje obieg dokumentacji w samej szkole. Cieszymy się bardzo z tego prezentu i dziękujemy ofiarodawcy w imieniu całej społeczności szkolnej.

Poprawiony: niedziela, 19 kwietnia 2015 19:16

16April Żyj smacznie i zdrowo
Wpisany przez Administrator   czwartek, 16 kwietnia 2015 07:37

ZDJĘCIE GŁÓWNEPod koniec marca klasa I gimnazjum wraz z wychowawcą prowadziła kampanię pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”. Była to kampania zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez markę WINIARY. W ramach tego wydarzenia uczniowie przygotowali zdrowe przekąski w postaci sałatki warzywnej, sałatki owocowej oraz jabłek i marchewek, które były rozdawane podczas przerw jako alternatywa dla niezdrowych chipsów i batoników. Rozdawaliśmy również książeczki z przepisami na zdrowe i proste do przygotowania potrawy. Poza tym, chcąc zachęcić najmłodszych uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania, nagradzaliśmy drobnymi upominkami tych, którzy w piątek 27 marca 2015r. przynieśli do szkoły zdrowe drugie śniadanie, tzn. owoc, warzywa do kanapek, wodę lub sok zamiast napojów gazowanych. Ponadto, mając świadomość jak duży wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna, zachęcaliśmy wszystkich uczniów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego. W tym miejscu pragniemy podziękować naszemu nauczycielowi panu Łukaszowi Fir za przygotowanie atrakcyjnej i momentami zabawnej lekcji. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę zachęciliśmy wszystkich do zdrowego odżywiania, samodzielnego gotowania oraz codziennej aktywności.
Klasa I gimnazjum z wychowawcą p. Martą Wojciechowską

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 08:28

26March Karnawał 2014/2015
Wpisany przez Administrator   czwartek, 26 marca 2015 23:04

Zdjęcia z karnawału:

17March Gmina Bobolice najlepsza w koszykówce!
Wpisany przez Administrator   wtorek, 17 marca 2015 10:16

siatka sianow 2015W rozegranej 12 marca w Sianowie Gimnazjadzie w koszykówce dziewcząt, uczennice naszego gimnazjum w składzie: Paulina Ortyl, Maja Wiśniewska, Angelika Kaszubowska, Sandra Tomczyk, Monika Radwańska, Klaudia Karczewska, Małgorzata Todorowska i Joanna Fornal zajęły II miejsce. W drodze do finału pokonały gimnazjum Dąbrowa 14:0 a następnie 8:4 gimnazjum z Polanowa wygrywając grupę B. W grupie A najlepsze okazało się Gimnazjum im. Agaty Mróz Olszewskiej z Bobolic. Zwycięzcy obu grup spotkały się w finale. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczęta uległy nieznacznie 4:6 faworyzowanym zawodniczkom z Bobolic.

Nasze gimnazjalistki udowodniły, że drzemie w nich duży potencjał plasując się ponownie na podium na kolejnych zawodach szczebla powiatowego. Miłą niespodzianką była obecność „kontuzjowanej” Pani Henryki Matysiak, dla której jak widać los dziewcząt nie jest obojętny ;)

Łukasz Fir

13March Szkolny konkurs ortograficzny klas I-III
Wpisany przez Administrator   piątek, 13 marca 2015 13:12

,, Mały Mistrz ortografii”

Jak każdego roku w miesiącu lutym, w naszej szkole uczniowie klas I- III prezentują swoją wiedzę ortograficzną podczas Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mały Mistrz Ortografi”.

Każda klasa otrzymała karty konkursowe, w których rozwiązywali zadania ortograficzne.

Konkurs został rozstrzygnięty 4 marca 2015r. na szkolnym apelu podsumowującym miesiąc luty.

Najlepszymi znawcami zasad ortograficznych, którzy otrzymali dyplom oraz nagrody okazali się następujący uczniowie:

KLASA I

I- miejsce: Stanisław Seń

II- miejsce :Amelia Iwańska

III- miejsce: Martyna Budkiewicz

KLASA II

I-miejsce: Weronika Opala

II- miejsce: Zuzanna Kaszubowska

III- miejsce: Amelia Sulecka

KLASA III

I- miejsce: Oliwia Bieńkowska

II- miejsce: Bartosz Lisowski

III-miejsce: Malwina Madej

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Wioletta Małecka

10March Dzień kobiet 2015
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 marca 2015 19:35

dzie kobiet 2015 l001

Dnia 06.03.2015r. w ZS Dargiń odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Apel poświęcony był wszystkim kobietom i dziewczętom. Zaszczycili nas swoją obecnością, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Ortyl, wszystkie panie pracujące w naszej szkole oraz pan Dyrektor Andrzej Niemczewski. Uroczystość prezentowało 11 artystów z klas: V i VI SP i I i II gimnazjum, którzy recytowali piękne wiersze na podkładzie muzycznym i śpiewali piosenki przy akompaniamencie nauczyciela Waldemara Wójtowicza. Program dla pań prezentowali uczniowie: Krystian Madej - kl. V SP, Wiktor Wójtowicz, Radosław Muc, Mateusz Marszałkowski, Kacper Sulecki, Emil Bieńkowski, Jerzy Kozłowski, Jakub Banik – uczniowie kl. VI SP i uczniowie z gimnazjum: Hubert Polak, Adrian Sowiński – kl. I gim. oraz Cyprian Wilczyński – kl. II gim. Gorące brawa były wyrazem pozytywnego odbioru prezentowanego programu.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował artystom i złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom i dołączyła się pani Magdalena Ortyl nagradzając naszych artystów słodkim upominkiem. Panowała miła i serdeczna atmosfera.

Organizator: Waldemar Wójtowicz

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 13:06