28May Dzień Mamy i Taty w klasie pierwszej SP.
Wpisany przez Administrator   czwartek, 28 maja 2015 09:52

dzien mamy 2015

We wtorek 26 maja 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17.00 odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów klasy pierwszej SP - Dargiń. Miło nam było również gościć Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Niemczewskiego i przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Ortyl. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej przedstawili dla zaproszonych rodziców i gości program słowno – muzyczny przygotowany przez wychowawcę klasy pierwszej Waldemara Wójtowicza. Słowa wierszy i piosenek oraz życzeń dedykowane były wszystkim zaproszonym mamom i tatusiom. Miłym akcentem spotkania była prezentacja multimedialna własnoręcznie wykonanych portretów rodziców przez dzieci, opracowana przez wychowawcę klasy.

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 10:29

21May Ponadgminny konkurs eko 2015
Wpisany przez Administrator   czwartek, 21 maja 2015 07:33

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 08:35

21May Dzień Rodzinny 2015
Wpisany przez Administrator   czwartek, 21 maja 2015 07:13

dzien rodzinny 2015

21May Duży sukces małych uczniów
Wpisany przez Administrator   czwartek, 21 maja 2015 07:08

maly sukces 201520 maja 2015r. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu zorganizowany przez Sanitarny Państwowy Powiatowy Inspektorat w Koszalinie.

W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy II: Weronika Opala, Karolina Złonkiewicz, Bartosz Kaczmarek, Zuzia Kaszubowska i Zuzia Lisowska oraz uczennice klasy V: Nina Kanasiuk i Oliwia Dwornikowska- Psiuch przygotowanych przez p. Wiolettę Małecką.

Tematyka Festiwalu ukierunkowana była na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem :

*Profilaktyki chorób spowodowanych paleniem tytoniu.

*Wpływu czynnego i biernego palenia tytoniu na zdrowie

człowieka.

*Zdrowego stylu życia bez nałogów.

Konkurowały z nami szkoły między innymi z Koszalina oraz z okolic. Jednak występ najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo spodobał się jury i zajęliśmy III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych Każde dziecko otrzymało prezent. Naszym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich zdolności wokalnych.

Wioletta Małecka

14May GMINNE MISTRZOSTWA W INDYWIDUALNYM TRÓJBOJU LA
Wpisany przez Administrator   czwartek, 14 maja 2015 09:56

Bez tytułu 1We wtorek 12 maja przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyły się mistrzostwa gminy w Indywidualnym Trójboju LA. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Nikola Stefaniak, Dominik Jagła i Radosław Muc, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową). Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Nikola, która w klasyfikacji ogólnej z łączną liczbą 187 pkt. zajęła bardzo dobre II miejsce. Dodatkowo otrzymała ona również dyplomy za poszczególne konkurencje. W rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m zajęła II miejsce, natomiast w skoku w dal III miejsce. Nasi chłopcy natomiast musieli zadowolić się dyplomem Radka Muc za zajęcie II miejsca w rzucie piłeczką palantową.

Miejmy nadzieję, że Nikola Stefaniak równie dobrze zaprezentuje się w zawodach powiatowych, do których zakwalifikowała się trójka najlepszych uczniów z mistrzostw gminy.

Łukasz Fir

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2015 10:17

12May Tydzień Języków Obcych
Wpisany przez Administrator   wtorek, 12 maja 2015 07:17

IMG 2276W dniach 4 – 11 maja 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość wziąć udział w wielu konkursach. Pierwszym z nich był konkurs na plakat promujący naukę języków obcych. Uczniowie klas młodszych poznawali flagi krajów z angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Na koniec przeprowadzono konkurs rozpoznawania krajów i flag. Uczniowie klas IV-VI i gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie pięknego czytania w języku obcym, konkursie tłumaczenia „101 słów” oraz quizie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych.

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 09:21

poprzednia12345678910następna