facebook
twitter
logotype
deco

You are here:

img1
img2
img3
21
maja
    Ponadgminny Konkurs Ekologiczny

 

 

 Ponadgminny Konkurs Ekologiczny w  Szkole Podstawowej w Dargini 

         To było ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły...

 

W dniu 17.05.2018 r. w szkole Podstawowej w Dargini odbył się Ponadgminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „ Chrońmy to co mamy”.  W tym roku zadaniem nadrzędnym było opanowanie wiedzy z zakresu znajomości parków narodowych a w szczególności trzech najbliżej nas położonych; Wolińskiego Parku Narodowego, Słowińskiego Parku Narodowego oraz Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Do konkursu przystąpiło 7 zespołów ze szkół podstawowych w; Bobolicach, Boninie, Drzewianach, Mieszałkach, Tychowie, Rosnowie i Dargini jako gospodarzy imprezy.

Miło nam było gościć Panią Urszulę Rusiak pracownika CEN Koszalin, Panią Aleksandrę Półtorak - Tomecką oraz Dariusza Wiśniewskiego – przedstawicieli Nadleśnictwa Tychowo, Pana Ireneusza Bieleckiego Inspektora ds. Ochrony Środowiska z Gminy Bobolice, Pana Ireneusza Bednarczyka – radnego gminy Bobolice oraz Panią Elżbietę Kwaśniewską inicjatorkę konkursu.

Po oficjalnym powitaniu gości i ekip przez Pana Waldemara Kwaśniewskiego głos zabrał dyrektor szkoły Pan Andrzej Niemczewski. Życzył uczestnikom zdrowej  rywalizacji, dobrej zabawy oraz nawiązania nowych znajomości.

Konkurs podzielony był na dwie części; indywidualną i zespołową. W teście z zakresu wiedzy ekologicznej najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Bobolicach. 

W drugiej części konkursu ekipy zmagały się z następującymi zadaniami;

rozpoznawanie ważniejszych gatunków roślin i zwierząt, musiały rozwiązać krzyżówki ekologiczne oraz namalować plakat zachęcający do poznania naszych parków narodowych. Szczególnym zadaniem do przygotowania przez zespoły była prezentacja wybranych obiektów z najbliższego otoczenia szkoły, które można by zakwalifikować jako pomnik przyrody. Zadanie to wymagało dużego zaangażowania zespołów w ramach przygotowań do konkursu. Wyszukanie i wskazanie obiektów przyrodniczych przyczyniło się do wzbogacenia wiedzy o pięknie naszych okolic i wartościach przyrody zasługujących na zachowanie dla przyszłych pokoleń.

         W tegorocznym konkursie I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach pod opieką Pani Cecylii Kuli Tomaszewskiej. Drugie miejsce wywalczyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Dargini pod opieką Pana Waldemara Kwaśniewskiego, trzecie miejsce zajął zespół z SP Mieszałki pod opieką Pani Marioli Borowik.

         Wszyscy byli wygrani!

         Na zakończenie miłym akcentem był występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Dyrektor szkoły wręczył nagrody najlepszym uczestnikom w konkursie indywidualnym oraz zespołom. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Tychowo a zaproszeni goście w podziękowaniu za pomoc w pracy w komisji konkursowej kwiaty. Uczestnikom konkursu gospodarze zaprezentowali salę bioróżnorodności. Końcowym akcentem imprezy było wspólne ognisko z pieczoną kiełbaską na terenie leśniczówki Dargiń.

         Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo w przygotowaniu konkursu; władzom Gminy Bobolice a w szczególności Pani Burmistrz Mieczysławie Brzozie, pracownikom Nadleśnictwa Tychowo i Panu Nadleśniczemu Jerzemu Wicikowi, radnemu powiatu Panu Kamilowi Jesionowskiemu, radnemu gminy Panu Ireneuszowi Bednarczykowi oraz Panu Krzysztofowi Macierzance.

  

W imieniu organizatorów:                                            

Waldemar Kwaśniewski                                                  

 

 

 
8
maja
    Wyspiewany sukces

 

Tuż przed długim, majowym weekendem uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Bobolicach.

Występ okazał się dużym sukcesem dla wielu z nich.

Julia Opala z klasy II zajęła I miejsce w kategorii soliści kl. I-III,

oraz w kategorii zespoły dziecięce kl. I-III również dziewczęta zdobyły I – miejsce : Małgorzata Butkiewicz, Oliwia Gryga, Julia Opala.

Natomiast w kategorii soliści klas IV-VII : I – miejsce zdobyła uczennica klasy IV- Amelia Iwańska i II- miejsce Paulina Ostrzyńska z klasy VII.

W kategorii zespoły II miejsce zajęły dziewczęta z klasy IV i V:

Weronika Opala, Zuzia Lisowska, Zuzia Kaszubowska, Amelia Sulecka i Amelia Iwańska.

Również nasza gimnazjalistka osiągnęła I miejsce w kategorii soliści – Dominika Zawadzińska.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym wykonawcom i życzymy im wielu sukcesów .

Opiekun –Wioletta Małecka

 
26
Apr
    DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DARGINI

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DARGINI-

ŚWIAT BEZ PLASTIKOWEGO ZANIECZYSZCZENIA”

 

Obchody „Święta Ziemi” realizowane były w naszej szkole w dniach

od 16 – 24 kwietnia 2018 roku .

Celem akcji było uzmysłowienie uczniom, że Zienia nie została nam dana na zawsze. To jak długo będziemy cieszyli się jej istnieniem zależy od nas samych , od naszego postępowania.

Program obchodów podzielony został na trzy działy;

 1. Na lekcjach przyrody , biologii omówione były skutki złej gospodarki z plastikowymi opakowaniami. Szkodliwość złej utylizacji plastiku, przede wszystkim spalanie w ogniu. Nauka prawidłowej segregacji odpadów plastikowych.

  2. Przeprowadzenie konkursów:

  a. plastycznego pod w/w hasłem.

  b. Konkurs na wykonanie prac z opakowań plastikowych .

  3. Przygotowanie apelu z okazji ŚWIĘTA ZIEMI.

  Realizacja tych zadań, tematów odbyła się w ramach lekcji przyrody, biologii oraz zajęć technicznych, muzycznych.

W dniu 24.04.2018 r. odbył się apel szkolny poświęcony podsumowaniu naszych działań. Klasa V przygotowała i zaprezentowała przedstawienie pt.'' Święto naszej Planety”, Uczniowie klasy II SP przedstawili miniaturkę teatralną. Oprawą muzyczną apelu były piosenki o tematyce związane z ziemią. Na forum szkoły zaprezentowano najlepsze prace plastyczne, „rękodzieła” naszych uczniów: wazoniki, maskotki, koszyczki,kwiaty,zabawki, a wszystkie te „cudeńka” były z odpadów plastikowych.

Podsumowaniem akcji było wręczenie na apelu szkolnym drobnych upominków zasponsorowanych przez Gminę Bobolice. Dziękujemy władzom gminy za cykliczne wsparcie finansowe naszych akcji .

 

Organizatorzy:

W.Kwaśniewski

E.Maksym

W.Małecka

I.Mirota

 

 

 
13
Apr
    Zaproszenie do „Szkoły dla Rodzicow”

Szanowni Państwo,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie zaprasza na wiosenną edycję „ Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców/opiekunów, którzy borykają się z problemami wychowawczymi lub chcą wzbogacić swoją wiedzę z zakresu komunikacji z dzieckiem.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt pod nr tel. : 943182899 bądź bezpośredni do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie.

Pragnę przypomnieć ,iż tego rodzaju zajęcia odbywają się także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie- tel. 94714-02-24.

 

Zapraszam do udziału

Z poważaniem

Andrzej Niemczewski

Dyrektor SP w Dargini

 
12
Apr
    Szkolny Konkurs Recytatorski

     W środę 11 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli następujący uczniowie: Julia Opala- kl.II, Oliwia Gryga- kl.II, Małgorzata Butkiewicz- kl.II, Gabriela Pastucha -kl.III, Julia Łucka -kl.III, Nikola Pietrzak -kl.III, Amelia Bojar- kl.III, Julia Pańpuch- kl.IV, Amelia Iwańska -kl.IV, Karolina Złonkiewicz- kl.V, Justyna Zaborowska- kl.V, Kacper Wilczyński- kl.V, Zuzanna Kaszubowska- kl.V, Bartosz Kaczmarek- kl.V, Emil Bieńkowski - kl.III gimnazjum. Uczestnicy konkursu recytowali jeden utwór- wiersz, mogli również stosować kostiumy i rekwizyty. Niektórzy uczniowie byli przebrani za bohaterów, o których była mowa w wierszu. Laureatami szkolnego konkursu zostali: Emil Bieńkowski, Amelia Iwańska, Julia Pańpuch, Amelia Bojar, i Małgorzata Butkiewicz. Te osoby pojadą 25 kwietnia do Bobolic na Gminny Turniej Recytatorski " PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE 2018". Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.            

                                                                    Organizatorzy

                                                              

 

 
10
Apr
    Spotkania z absolwentami

W marcu rozpoczęliśmy cykl spotkań z absolwentami Zespołu Szkół w Dargini, którzy wspaniale dają sobie radę w dorosłym życiu. Dzięki nauce w naszej szkole, sumienności, pracowitości i dążeniu do wyznaczonych sobie celów osiągnęli naprawdę wiele. Poza tym rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.Jednocześnie pokazać i przekonać swoich młodszych kolegów, że jeśli tylko uwierzą w swoje możliwości, dobrze wykorzystają czas przeznaczony na naukę to też mogą zrealizować  swoje marzenia. Uczycie   się w "małej szkole-w małej miejscowości" ale świat jest dla was otwarty. 
   Pierwszym gościem spotkania klas gimnazjalnych i klasy 7- był Mateusz Czarnecki. Przygotował ciekawą prelekcję ze zdjęciami i filmikiem. Odważnie mówił o pokonywaniu swoich lęków i słabości. Mamy nadzieję, że będą to inspirujące spotkania dla naszej młodzieży szkolnej. Następne odbędzie się w czerwcu tego roku. Zofia Jóźwiak,Henryka Matysiak, Joanna Hnat

 


Strona 1 z 42