08November Bezpłatne zajęcia edukacyjne
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 08 listopada 2018 13:14

pLAKAT - ZAJECIA SZKOLAWięcej informacji pod linkiem: ZAJĘCIA

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 13:21
 
08November DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 08 listopada 2018 12:45

 

      Piąty listopada 2018 roku w naszej szkole był dniem magicznym, a to za sprawą święta-DNIA POSTACI Z BAJEK... i Pani Anny Sagan, która była pomysłodawczynią  imprezy w naszej szkole.

     Już od rana po szkolnych korytarzach przechadzały się księżniczki, czarodzieje,koty,biedronki i inne stworki z bajek. W klasach młodszych odbyły się zajęcia  wypełnione wierszykami, bajkami, zagadkami, rebusami i labiryntami. Na przerwach słychać było znane bajki, czytane z dużą ochotą przez dzieci . Do świętowania włączyli się dorośli , bo przecież każdemu z nas są bliskie bajki i opowiadania Andersena , Tuwima,czy Brzechwy.

 „Zakątek Bajek” odwiedziła Pani dyrektor – Anita Jasińska, Pani Anetta Muzyczuk – nasza Pani sekretarka, Pani Joanna Hnat, która opowiedziała ulubioną bajkę ze  swojego dzieciństwa.

     Dzień Postaci z Bajek był dniem niezwykłym ,który także miał na celu zachęcać uczniów do czytania i rozwijania tej ważnej umiejętności .

 

 „Ja tam byłam miód i … „ :) -Elżbieta Maksym

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 13:13
 
07November Strona www
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 07 listopada 2018 13:06

Szkolna strona www

 
06November Fanimani dla szkoły w Dargini
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 06 listopada 2018 09:23

fanimaniRobicie zakupy przez Internet?

 

  • Wejdźcie przez stronę FaniMani.pl
  • Wybierzcie sklep (jest ich ponad 1000).
  • Zaznaczcie Szkołę Podstawową w Dargini jako organizację, którą chcecie wspomóc.
  • Zróbcie zakupy.
  • Nasza szkoła otrzyma ok. 2,5 % sumy Waszych zakupów.

 

 

 

            Przekażcie tę informację swoim znajomym i rodzinie, aby oni również mogli wesprzeć nas robiąc zakupy.

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 09:25
 
06November Halloween
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 06 listopada 2018 09:01

hellowenWedług Celtów istniały zaledwie dwie pory roku, jedna była jasną, druga ciemną. I to właśnie ciemna zaczynała swoje rządy w nocy z 31 października na 1 listopada. W tę noc, ludzie przypominali sobie również o przemijaniu, nieuchronnej śmierci. Celtowie uważali, że w tę magiczną noc zmarli znów mogą pojawić się na ziemi i pozostać na niej jeśli znajdą odpowiedniego człowieka. Żeby odstraszyć złe duchy Celtowie zbierali się w liczne grupy, przebierali się za nieziemskie stworzenia, zakładali dziwaczne maski i ubrania.Dobre duchy,które nie miały złych zamiarów, zapraszano do stołu, na uroczystą kolację.  

Stąd właśnie pochodzi Halloween. Choć dzisiaj jest już tylko okazją do zabawy.

Sądząc po ilości lampionów z dyni, zgłoszonych na konkurs oraz całej gromady przebranych i wymalowanych uczniów zabawa w szkole w Dargini była świetna. Okazało się, że żadne strachy nie są „straszne”, a pająki mogą być „milutkie”.

Zwycięzcom konkursów gratuluję, na najbliższym apelu zostaną in wręczone nagrody.

Specjalne podziękowania należą się Zuzi, Paulinie, Michalinie i Natalii z klasy 8 za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu konkursów.

 

Joanna Hnat

 
02November Dbamy o dobro zwierząt, szanujemy je.
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 02 listopada 2018 09:04

zwierzaki4 październik to Światowy Dzień Zwierząt.Obchodzony jest w dzieńŚw. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cały miesiąc październik to miesiąc zwierząt. Ważne, aby bracia mniejsi traktowani byli z należytym im szacunkiem. Z tej okazji 31.10.2018r. naszą szkołę odwiedziła Pani Bogumiła Tieceinsp.Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Koszalinie. Pani Bogumiała przyjechała do nas z prelekcją, która dotyczyła szacunku do zwierząt i humanitarnego ich traktowania. Dzieci poznały przesympatycznego pieska Muszkę, królika i fretkę. Uczniowie naszej szkoły w ramach rekompensaty za świetną lekcję przekazali karmę dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 
poprzednia12345678910następna