facebook
twitter
logotype
deco

You are here:

img1
img2
img3
8
Feb
    Dozywianie

 

pobrane-2

INFORMACJA

 

Od dnia 12.02.2018r. rusza w szkole dożywianie na II.2018r.-32,50 zł. Wpłaty do sekretariatu z góry do 15.02.2018r.


 
11
Jan
    Zabawa Karnawalowa 2018

IMG 0310Karnawał to czas wspaniałej radosnej zabawy. W czwartek 11 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole wyczekiwana z niecierpliwością  przez wszystkich uczniów Zabawa Karnawałowa. Impreza odbyła się w auli  ozdobionej różnokolorowymi balonami, paskami z bibuły i innymi elementami. Największe wrażenie jednak robili uczestnicy balu, zachwycając swoim wyglądem. W doskonałych nastrojach bawiły się wróżki, księżniczki, kowboje, rycerze, a nawet duchy. Pani Iza Mirota, która przygrywała nie musiała zachęcać do tańca, wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, tj. „Taniec na gazecie", "Taniec z balonem". Kulminacyjnym punktem balu było pojawienie się Mikołaja. Na zakończenie zabawy, zgodnie z tradycją wszyscy otrzymali słodki upominek. Należy dodać,że uczniowie klas starszych bawili się popołudniu.

Jeszcze długo będziemy wspominać te chwile.

Organizatorzy:E.Maksym, J.Dmytryk,J.Szwec,M.Wojciechowska.

GALERIA

GALERIA II

 
23
Dec
    Spotkania wigilijne

            Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas V i VI przygotowali widowisko połączone ze śpiewaniem kolęd. Przedstawienie w szczególności oparte było na historiach dziejących się we współczesnym świecie. Opowiedziane wydarzenia miały na celu dostrzec drugiego człowieka. 

„ Dzisiejszy świat musi się czasem zadziwić, zadumać nad tym , co nawet trudno zrozumieć. Musi zatrzymać się – zachwycić Maleńką Miłością położoną w żłobie, tak jak zrobili to pasterze, a stanie się kolejny cud -  zmiękną zatwardziałe serca, ucichnął spory. „


GALERIA

 
19
Dec
    Umiem pływać

          basen  Program Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczący powszechnej nauki pływania i zatytułowany „Umiem pływać,, skierowany był uczniów klas I-III naszej szkoły. Zajęcia rozpoczęły się 29.09.2017 a zakończyły się 15.12.2017r. Przez dziesięć kolejnych  piątków dzieci w ramach wych.fizycznego jechały do Szczecinka,gdzie pod okiem  instruktorów ,krok po kroku oswajały się z wodą, pokonywały lęk głębokości i uczyły się podstawowych elementów przygotowujących do pływania.
      Z każdym wyjazdem było widać jak dzieci coraz sprawniej poruszały się w 
wodzie. Jaką radość dawały im odnoszone sukcesy pływania z deską czy „makaronem”, a nauka nurkowania w poszukiwaniu kółek to sama radość.
    Co jakiś czas nauka była urozmaicana super zabawą na zjeżdżalni.
I jeszcze jeden aspekt wyjazdów ,to ogromny wzrost samodzielności  dzieci w ubieraniu się i odpowiedzialności za swoje rzeczy.
     Mamy nadzieję,że może to jednak nie ostatnie wyjazdy na basen klas 1-3. Takie zajęcia są celowe i bardzo potrzebne uczniom z małych szkół.

GALERIA

                 Kierownik-Henryka Matysiak, opiekunowie: Zofia Jóźwiak, Waldemar Wójtowicz, Wioletta Małecka

 
14
Dec
    Tydzień Kultury Zdrowotnej

tyd kul_zdr2017035Samo zdrówko „ było hasłem przewodnim tegorocznej akcji wychowawczo- profilaktycznej „Tydzień Kultury Zdrowotnej „ , która odbyła się od 1 do 8 grudnia 2017 roku . Program akcji był bogaty, skierowany do poszczególnych grup wiekowych uczniów naszej placówki. Przeprowadzono szereg działań na rzecz poszanowania indywidualnej

i społecznej wartości zdrowia i życia.

W szkole gościliśmy specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

w Koszalinie , Ośrodka Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnego w Darżewie, pielęgniarkę szkolną z ZOZ w Bobolicach , specjalistę z Pracowni Szkoleniowej „ Krokus „ z Krakowa, strażaka z Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie. Odbyło się szereg konkursów, nawiązujących do tegorocznego hasła .Uczniowie przygotowali referaty, które wygłosili rówieśnikom, a wykonane plakaty rozwieszono na terenie budynku. Pani A .Sagan zaprosiła młodzież na lekcje biblioteczne zapoznając ich z ”Problemami młodzieży

w literaturze”.

Akcję zakończono apelem , podczas którego Ola Wilczyńska , Asia Szychowska, Paulina Ostrzyńska, Jerzy Kozłowski, Ksawery Kuźnicki i Emil Bieńkowski zaprezentowali miniaturę teatralną „Mocarz”.

Z życzeniami zdrowego życia – organizatorzy : Elżbieta Maksym, Waldemar Kwaśniewski, Łukasz Fir i Anna Sagan.

 
14
Dec
    Zabawa Mikołajkowa 2017

Jak co roku Bank PKO BP i Fundacja przy tym Banku przygotowli  zabawę Mikołajkową dla dzieci. Zorganizowana była w Słupsku 2 grudnia 2017r.  Uczestniczyło w niej 18 uczniów klas 1-3, członków Szkolnej Kasy Oszczędności działającej przy Szkole Podstawowej w Dargini. Był to dzień pełen wrażeń i radości. Dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne związane z tematyką świąteczną według własnych pomysłów,  z wykorzystaniem przeróżnych materiałów, elementów dekoracyjnych i ozdobnych. Nie zabrakło też  poczęstunku, muzyki, tańców i śpiewania szczególnie podczas oczekiwania na przyjście Mikołaja. Uczniowie otrzymali paczki-maskotkę, książeczkę i porcję najsmaczniejszych polskich pierników. Uśmiechnięci, zadowoleni i rozbawieni wracali do domu późnym popołudniem. Dziękujemy pani Sylwii Rubasznik- dyrektora Banku PKO oddział w Bobolicach za zaproszenie. Opiekunowie Zofia Jóźwiak i Krystyna Kowalczyk

 


Strona 4 z 42