16November Przygoda z SKO i wyróżnienie
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 listopada 2020 18:32
 
Już kilkanaście lat trwa nasza-szkolna przygoda z oszczędzaniem . W tym roku uzyskaliśmy już po raz trzeci Brązową Odznakę III stopnia
w Regionalnym  Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Jest to nagroda finansowa 1000zł dla szkoły.    
Uczniowie uczą się tej trudnej sztuki gromadzenia pieniędzy, systematycznego oszczędzania i planowania swoich wydatków.
 Zbierają pieniądze, które pozwolą spełniać ich marzenia. Uczniowie posiadają swoje  indywidualne konta w PKO BP Banku Polskim.
Na lekcjach bankowości w szkole i podczas wycieczek do Oddziału Banku w Bobolicach uczniowie zastanawiali się i dyskutowali o tym:
"Co robią banki? "Wydawać czy oszczędzać "Formy oszczędzania i inwestowania" a także  o  kartach -pieniądzach elektronicznych .
Ze względu na covid nie będzie w tym roku imprezy Mikołajkowej. Postanowiliśmy dać coś od siebie.
Dziewczynki z klasy 3 przygotowały kartki świąteczne  dla oddziału Banku PKO w Bobolicach.
Mam nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie uczniom nowe wyzwania i osiągnięcia.                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                           Opiekun SKO Zofia Jóźwiak
Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 18:37
 
10November Odzyskanie niepodległości
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 listopada 2020 14:41
 
12October Ogłoszenie listy projektów złożonych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok w Gminie Bobolice ogłoszonego przez Burmistrza Bobolic.
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 12 października 2020 06:42W dniu 25 września 2020r do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Dargini wpłynęły dwa projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Projekty zostały opracowane przez uczennice naszej szkoły (z klasy VII i VIII). Złożone projekty zostały poddane ocenie formalno – merytorycznej dokonanej przez dyrektora Szkoły. Projekty spełniają kryteria Regulaminu Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Obydwa projekty będą realizowane na terenie Szkoły.

Zakwalifikowane do głosowania projekty:
„Skok w przyszłość” – przedmiotem projektu jest modernizacja nawierzchni do skoku w dal.
„W silnym ciele zdrowy duch” – przedmiotem projektu jest zakup i montaż dwustanowiskowego urządzenia na siłownię zewnętrzną.


Dyrektor SP w Dargini
Anita Jasińska

 
08October X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 08 października 2020 10:43

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia po raz drugi w naszej szkole. W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole już po raz drugi została przeprowadzona ogólnoszkolna akcja edukacyjna mająca na celu przypomnienie tabliczki mnożenia. Uczniowie wszystkich klas, na kilka dni przed piątkowym finałem, uczestniczyli w czasie przerw w grach i zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia. W piątek 2.10.2020r pięć trzyosobowych zespołów ,, ekspertów tabliczki mnożenia″ z klas 4-8 uczestniczyło w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia. Rozwiązywali oni różne zadania i łamigłówki matematyczne sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Zwycięzcą została klasa 8 w składzie: Weronika Opala, Karolina Złonkiewicz i Kacper Wilczyński. II miejsce zajęła klasa 6: Przemysław Madej, Kamil Kozłowski, Gabriela Pastucha. III miejsce zajęły dwie klasy 5: Julia Opala, Beata Kozłowska, Kacper Kwaśny i 7: Amelia Iwańska, Oliwia Wojciechowska, Kamil Kwaśny, IV miejsce klasa 4: Katarzyna Banik, Zuzanna Głowacka, Oliwia Prokop. W tym dniu uczniowie klas 1-3 rywalizowali ze sobą w grach i zabawach matematycznych w klasie i na świeżym powietrzu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Marcel Gryga z kl.II i Szymon Kaszubowski z kl.III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 08 października 2020 10:52
 
08October Już październik....
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 08 października 2020 10:35
Już październik, kolejny miesiąc nauki szkolnej. Cieszymy się pobytem w szkole i w klasie. Wspólnym przebywaniem a przede wszystkim nauką. Zdobywamy wiedzę i umiejętności korzystając z różnorodnych form i metod. " Torba pełna pomysłów"- została wypełniona przez uczniów klasy 2 i 3  propozycjami na ciekawe zajęcia. Jest to  impuls do zmiany myślenia i podejścia do codziennej nauki. Wykorzystaliśmy słoneczne dni aby wyjść z matematyką na powietrze. Z wielką ochotą zabraliśmy się również do tabliczki mnożenia i doskonalenia czytania. Wiele radości sprawiły dzieciom "Dary jesieni" -różnorodność warzyw zaprezentowaliśmy na szkolnej wystawie.  Wszystkim życzymy owocnych zajęć lekcyjnych.  Wychowawca Zofia Jóźwiak
Poprawiony: wtorek, 13 października 2020 15:20
 
25September Sprzątanie Świata, Dzień Rodzinny
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 września 2020 10:22

dzien rodzDnia 21 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się zintegrowane obchody:

- Sprzątania Świata,

- Dnia Zrównoważonego Transportu,

- Dnia Rodzinnego.

Uroczystości prowadzone były w bardzo nietypowy sposób z uwagi na sytuacją epidemiologiczną na całym świecie. Postępowano zgodnie z wytycznymi Sanepidu tj. z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dzieci razem z nauczycielami oraz personelem szkoły chętnie współzawodniczyły

w konkurencjach sportowych i chodnikowych rysowankach..

Uczniowie starszych klas, posadzili krzew róży , który stał się symbolem integracji społeczności szkolnej.

Tradycją tego święta jest wata cukrowa, po którą uczniowie kilkakrotnie się ustawiali.

Na zakończenie ogłoszono wyniki oraz wyłoniono zwycięskie klasy, które w nagrodę otrzymały papier ksero. Każdy uczeń otrzymał jogurt i pysznego pączka. Tu należy podziękować naszemu sponsorowi p. Przemysławowi Kwaśniewskiemu.

Pomimo istniejących, nietypowych okoliczności był to dzień pełen radości i zadowolenia.

 

Sara Knieć - uczennica klasy 8.

 
poprzednia12345678910następna