24March „Sortujesz -zyskujesz !”
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 24 marca 2021 13:42
prprprprWitajcie, Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Dargini!

 

Tak, jak wcześniej wspominaliśmy nasza szkoła przystąpiła do projektu:

Z natury segreguję w Szkole Podastawowej w Dargini”, który objęty jest Programem Marszałkowskim ”Społecznik 2019-2021”. Realizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach- Stowarzyszenie wsparło działania naszych rodziców – Pań: K. Ramiączek, M. Iwańskiej i J. Dziadek.

Dzięki aktywności organizacji i Pań, nasza placówka została wzbogacona

o estetyczne, funkcjonalne pojemniki do segregacji odpadów oraz gry edukacyjne, które przez zabawę rozwiną świadomość ekologiczną naszych uczniów.

Przypominamy uczniom, że termin złożenia prac konkursowych : „Cudaki- śmieciaki” został przedłużony do 14.04.2021 r.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie,liczymy na aktywny udział, gdyż atrakcyjne nagrody czekają na swoich zwycięzców.

Sortujesz -zyskujesz !”

Waldemar Kwaśniewski

Elżbieta Maksym

Agata Szymanowicz

 

#Pomorze Zachodnie

#ProgramSpołecznik

#społecznik

#KARR

 
19March Moje ciekawe pomysły i konstrukcje z klocków LEGO
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 19 marca 2021 16:51
legoW dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs: "Moje ciekawe pomysły i konstrukcje z klocków LEGO" Prace uczniów były bardzo ciekawe, pomysłowe i wykonane według własnych inwencji twórczych. Nasza szkoła otrzymała bardzo  duże zestawy tych klocków. Darczyńcy ufundowali również nagrody dla uczniów, aby w ten sposób docenić wysiłek i wytrwałość oraz wyobraźnię dzieci. Zofia Jóźwiak
Poprawiony: piątek, 19 marca 2021 16:56
 
19March Wiosna w SP Dargiń
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 19 marca 2021 15:36

XxYW piątek 19 marca zorganizowano w naszej szkole wesołe powitanie wiosny. Uczniowie klas I-III zgromadzili się na Sali gimnastycznej, tam zostali podzieleni na zespoły i uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Nadawali nazwy swoim zespołom, układali puzzle ptaków i kwiatów wiosennych, rozwiązywali krzyżówki. Wykazali się pomysłowością w projektowaniu stroju dla” PANI WIOSNY”. Panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili.

     K. Szwec   A. Szymanowicz   K.Kowalczyk

 
18March Ciekawostka
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 18 marca 2021 06:16
kameraCiekawostka
Klasa trzecia i druga dowiedziała się dzisiaj, że prababcią współczesnego aparatu fotograficznego była camera obskura. Opisał ją genialny Leonardo da Vinci już 500 lat temu. W czarnym wnętrzu pudełka z niewielką dziurką obserwował odwrócony i pomniejszony obraz tego, na co była skierowana dziurka. Wspaniale się stało, ze z pomocą pani Agaty Zebrzowskiej udało się taką kamerę na potrzeby uczniów wykonać. Uczniowie byli podekscytowani oglądanymi obrazami widzianymi "do góry nogami"  Zofia Jóźwiak
 
16March Ale kino!
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 16 marca 2021 19:24
zddddddNiedawno, bo 15 marca odbyła się w naszej szkole wspaniała multimedialna prezentacja.  Projekcja  filmu "Ekspedycja w głąb mórz i oceanów do raf koralowych" Uczniowie od przedszkola do klasy trzeciej siedzieli w okrągłej kapsule namiotu, którego ściany były jednocześnie  ekranem. To była frajda dla dzieci, szczególnie w czasie, kiedy nie możemy wybrać się do kina lub teatru ze względu na zakazy związane z covid 19
 
16March Nasza Flaga
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 16 marca 2021 06:43

                       W 2021 roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji organizowane są róże konkursy.  Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym”NaszaFlagaPL”. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną, na której koniecznie musi znajdować się polska flaga lub biało-czerwony motyw. Prace do konkursu zgłaszają rodzice. Wszystkie szczegóły na stronie www.naszaflaga.pl Wiemy, że jesteście kreatywni i potraficie wykazać się pomysłowością. Dzieci, zaproście rodziców do wspólnej zabawy.

                                                               K. Szwec

 
poprzednia12345678910następna