11June Gminne zawody wędkarskie 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 11 czerwca 2015 08:25

GMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

zaw wedk 2015W dniu 01 czerwca 2015 roku o godzinie 9.00 zostały zorganizowane i przeprowadzone „Gminne Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży” z okazji Dnia Dziecka, na jeziorze Trzebień. Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa i sportu wędkarskiego wśród młodzieży szkolnej jako formy czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochrony. W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Bobolice, w drużynach pięcio- osobowych. Spośród szkół udział wzięli także nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Każda drużyna miała swojego opiekuna - nauczyciela lub osobę dorosłą. Zawodnicy łowili na jedną wędkę, składającą się z wędziska, żyłki, spławika, obciążenia i haczyka. Na stanowisku zawodnika, oprócz sędziego, mógł przebywać trener lub opiekun drużyny udzielając jedynie porad ustnych. Punkty przyznawane były za ogólną wagę złowionych ryb przez drużynę i każdego indywidualnego zawodnika. Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb przez sędziego, ryby zostały wpuszczone do jeziora. Każdy zawodnik po zakończeniu łowienia pozostawił stanowisko w stanie czystym. Komisja Sędziowska ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody. Nasi uczniowie drużynowo ze SP zajęli III miejsce, a uczniowie z gimnazjum V miejsce. Dla najlepszych drużyn i zawodników były wręczone dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy, również otrzymali drobny sprzęt wędkarski. Na zakończenie zawodów odbył się ogólny poczęstunek dla wszystkich uczestników wspaniałego wydarzenia. Organizatorami zawodów był Zarząd Koła PZW „Szuwarek” w Bobolicach i Urząd Miejski w Bobolicach, którym dziękujemy za mile spędzony czas.

GALERIA

Opiekunowie:

Łukasz Fir i Waldemar Wójtowicz (zdjęcia)

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 08:35
 
11June Wycieczka klas I - III SP Dargiń do LIPIE
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 11 czerwca 2015 07:21

 lipie 2015W dniu 28 maja 2015r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dargini uczestniczyli w wycieczce do Lipia. Wraz z opiekunami wzięli udział w Projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, którego tematem była: ”Ochrona bioróżnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie dorzecza Parsęty” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Projekt miał na celu promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu przeprowadzone zostały jednodniowe zajęcia warsztatowe:

  1. 1.Zajęcia laboratoryjne na badanie czystości wody i gleby.
  2. 2. Wycieczki piesze wytyczonymi ścieżkami przyrodniczymi, pobieranie próbek do badań laboratoryjnych, rozpoznawanie gatunków roślin, zwierząt, drzew, krzewów i kwiatów.
  3. 3.Zajęcia stacjonarne w sali komputerowej i sali bioróżnorodności.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie wykazali się dużą aktywnością i wiedzą. Uczniowie chętnie uczestniczyli w projekcie. Uczniom bardzo podobały się piesze wycieczki i zajęcia laboratoryjne. Po zajęciach aktywnie spędzali czas na placu zabaw. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pobytu w Lipiu. Dojazd na miejsce i powrót z Lipia był możliwy dzięki staraniom Pana Dyrektora Andrzeja Niemczewskiego - Zespołu Szkół w Dargini, za co bardzo dziękujemy.

GALERIA

                                                     Nauczyciele klas I – III

                                     Zdjęcia wykonał: Waldemar Wójtowicz

 
03June DZIEŃ RODZINNY 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 03 czerwca 2015 20:06

dz rodz 2015„Gdy w rodzinie wszystko gra, każdy dzień kolory ma!” – tymi słowami piosenki powitaliśmy wszystkich zebranych na kolejnym już Dniu Rodzinnym zorganizowanym w naszej szkole dnia 29 maja 2015 roku. Organizacja tej uroczystości odgrywa bardzo ważną rolę dla całej społeczności lokalnej i już na dobre zapisała się w tradycji naszej szkoły i to nie bez powodu. Rodzina jest bowiem najważniejszym miejscem na ziemi. To tutaj dostajemy miłość i uczymy się kochać, tu dorastamy i uczymy się świata, tu znajdujemy schronienie, gdy świat nas przeraża. Często jednak coraz większe tempo życia i piętrzące się problemy sprawiają, że zapominamy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa RODZINA, dzięki której świat wokół nas staje się bardziej kolorowy. Tą coroczną uroczystością pragnęliśmy o tym przypomnieć.

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 08:22
Więcej
 
02June Wyczieczka do Darżewa
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 02 czerwca 2015 22:23

                   Dnia 18.05.2015 r. klasa III , naszego gimnazjum odbyła wycieczkę do Ośrodka Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnego w Darżewie. Organizatorami i opiekunami byli: Pani Elżbieta Maksym – pedagog szkolny i Pan Waldemar Kwaśniewski – nauczyciel biologii. Wycieczka była kolejnym działaniem profilaktycznym dot. uzależnień od substancji psychoaktywnych. '' Przewodnikami „ po Ośrodku byli: terapeutka i pacjenci :Joasia i Karol.

Poprawiony: wtorek, 16 czerwca 2015 07:34
Więcej
 
28May Dzień Mamy i Taty w klasie pierwszej SP.
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 28 maja 2015 09:52

     dzien mamy 2015

           We wtorek 26 maja 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17.00 odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów klasy pierwszej SP - Dargiń. Miło nam było również gościć Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Niemczewskiego i przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Ortyl. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej przedstawili dla zaproszonych rodziców i gości program słowno – muzyczny przygotowany przez wychowawcę klasy pierwszej Waldemara Wójtowicza. Słowa wierszy i piosenek oraz życzeń dedykowane były wszystkim zaproszonym mamom i tatusiom. Miłym akcentem spotkania była prezentacja multimedialna własnoręcznie wykonanych portretów rodziców przez dzieci, opracowana przez wychowawcę klasy.

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 22:30
Więcej
 
21May Ponadgminny konkurs eko 2015
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 21 maja 2015 07:33

PONADGMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

DARGIŃ 2015

 

W dniu 14 maja 2015 r. odbył się po raz kolejny konkurs ekologiczny w Zespole Szkół w Dargini. W roku bieżącym hasłem nadrzędnym było „Jestem Eko”. Do udziału przystąpiło 8 szkół – 5 z gminy Bobolice i 3 z sąsiednich gmin – Manowo, Świeszyno i Tychowo.

Rywalizacja zaczęła się od testu indywidualnego sprawdzającego wiedzę ekologiczną. W trakcie jak zawodnicy rozwiązywali test jury oceniało przygotowane własnoręcznie przez poszczególne zespoły torby ekologiczne. Następnym punktem była prezentacja wiersza uwzględniającego hasło konkursu. Poszczególne ekipy wykazały się dobrą grą aktorską i pomysłowością w wykorzystaniu elementów scenograficznych. Duże emocje wzbudziło rozwiązywanie zadań przygotowanych przez organizatorów. Zespoły miały uzupełnić krzyżówkę i wpisać hasło w niej zawarte, określić gatunki ptaków na podstawie opisu, napisać jakie informacje niosą dla konsumenta zaprezentowane ekoznaki. Stałym punktem naszego konkursu jest rozpoznawanie występujących w naszej okolicy podstawowych gatunków roślin zielnych i drzew, które należy nazwać pełną nazwą systematyczną.

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 22:28
Więcej
 
poprzednia41424344454647484950następna