26April DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DARGINI
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 26 kwietnia 2018 09:35

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DARGINI-

ŚWIAT BEZ PLASTIKOWEGO ZANIECZYSZCZENIA”

 

Obchody „Święta Ziemi” realizowane były w naszej szkole w dniach

od 16 – 24 kwietnia 2018 roku .

Celem akcji było uzmysłowienie uczniom, że Zienia nie została nam dana na zawsze. To jak długo będziemy cieszyli się jej istnieniem zależy od nas samych , od naszego postępowania.

Program obchodów podzielony został na trzy działy;

 1. Na lekcjach przyrody , biologii omówione były skutki złej gospodarki z plastikowymi opakowaniami. Szkodliwość złej utylizacji plastiku, przede wszystkim spalanie w ogniu. Nauka prawidłowej segregacji odpadów plastikowych.

  2. Przeprowadzenie konkursów:

  a. plastycznego pod w/w hasłem.

  b. Konkurs na wykonanie prac z opakowań plastikowych .

  3. Przygotowanie apelu z okazji ŚWIĘTA ZIEMI.

  Realizacja tych zadań, tematów odbyła się w ramach lekcji przyrody, biologii oraz zajęć technicznych, muzycznych.

W dniu 24.04.2018 r. odbył się apel szkolny poświęcony podsumowaniu naszych działań. Klasa V przygotowała i zaprezentowała przedstawienie pt.'' Święto naszej Planety”, Uczniowie klasy II SP przedstawili miniaturkę teatralną. Oprawą muzyczną apelu były piosenki o tematyce związane z ziemią. Na forum szkoły zaprezentowano najlepsze prace plastyczne, „rękodzieła” naszych uczniów: wazoniki, maskotki, koszyczki,kwiaty,zabawki, a wszystkie te „cudeńka” były z odpadów plastikowych.

Podsumowaniem akcji było wręczenie na apelu szkolnym drobnych upominków zasponsorowanych przez Gminę Bobolice. Dziękujemy władzom gminy za cykliczne wsparcie finansowe naszych akcji .

 

Organizatorzy:

W.Kwaśniewski

E.Maksym

W.Małecka

I.Mirota

 

 

 
13April Zaproszenie do „Szkoły dla Rodzicow”
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 13 kwietnia 2018 15:02

Szanowni Państwo,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie zaprasza na wiosenną edycję „ Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców/opiekunów, którzy borykają się z problemami wychowawczymi lub chcą wzbogacić swoją wiedzę z zakresu komunikacji z dzieckiem.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt pod nr tel. : 943182899 bądź bezpośredni do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie.

Pragnę przypomnieć ,iż tego rodzaju zajęcia odbywają się także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie- tel. 94714-02-24.

 

Zapraszam do udziału

Z poważaniem

Andrzej Niemczewski

Dyrektor SP w Dargini

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 15:03
 
12April Szkolny Konkurs Recytatorski
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 12 kwietnia 2018 07:16

     W środę 11 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli następujący uczniowie: Julia Opala- kl.II, Oliwia Gryga- kl.II, Małgorzata Butkiewicz- kl.II, Gabriela Pastucha -kl.III, Julia Łucka -kl.III, Nikola Pietrzak -kl.III, Amelia Bojar- kl.III, Julia Pańpuch- kl.IV, Amelia Iwańska -kl.IV, Karolina Złonkiewicz- kl.V, Justyna Zaborowska- kl.V, Kacper Wilczyński- kl.V, Zuzanna Kaszubowska- kl.V, Bartosz Kaczmarek- kl.V, Emil Bieńkowski - kl.III gimnazjum. Uczestnicy konkursu recytowali jeden utwór- wiersz, mogli również stosować kostiumy i rekwizyty. Niektórzy uczniowie byli przebrani za bohaterów, o których była mowa w wierszu. Laureatami szkolnego konkursu zostali: Emil Bieńkowski, Amelia Iwańska, Julia Pańpuch, Amelia Bojar, i Małgorzata Butkiewicz. Te osoby pojadą 25 kwietnia do Bobolic na Gminny Turniej Recytatorski " PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE 2018". Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.            

                                                                    Organizatorzy

                                                              

 

 
10April Spotkania z absolwentami
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 kwietnia 2018 06:49

W marcu rozpoczęliśmy cykl spotkań z absolwentami Zespołu Szkół w Dargini, którzy wspaniale dają sobie radę w dorosłym życiu. Dzięki nauce w naszej szkole, sumienności, pracowitości i dążeniu do wyznaczonych sobie celów osiągnęli naprawdę wiele. Poza tym rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.Jednocześnie pokazać i przekonać swoich młodszych kolegów, że jeśli tylko uwierzą w swoje możliwości, dobrze wykorzystają czas przeznaczony na naukę to też mogą zrealizować  swoje marzenia. Uczycie   się w "małej szkole-w małej miejscowości" ale świat jest dla was otwarty. 
   Pierwszym gościem spotkania klas gimnazjalnych i klasy 7- był Mateusz Czarnecki. Przygotował ciekawą prelekcję ze zdjęciami i filmikiem. Odważnie mówił o pokonywaniu swoich lęków i słabości. Mamy nadzieję, że będą to inspirujące spotkania dla naszej młodzieży szkolnej. Następne odbędzie się w czerwcu tego roku. Zofia Jóźwiak,Henryka Matysiak, Joanna Hnat

 
04April KONCERT WIELKANOCNY
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 04 kwietnia 2018 06:35

Uczniowie Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w  Dargini  wraz  z nauczycielami muzyki  i  religii przygotowali  koncert z okazji Świąt Wielkanocnych .

 Przybliżyli wszystkim zwyczaje i obrzędy świąt, które uświetnili śpiewem pięknych piosenek i pieśni wielkanocnych.

            Pan dyrektor Andrzej Niemczewski  złożył wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

 

                                                                      Organizatorzy: Katarzyna Szwec

                                                                                                  Izabela Mirota

                                                                                                  Wioletta Małecka

 
28March „A MOZE MORZE”
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 28 marca 2018 07:21

                       21 marca 2018 roku uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli  w wycieczce zawodoznawczej do  Szkoły Morskiej w Darłowie .  Młodzież mogła poznać całą placówkę dzięki uprzejmości uczniów szkoły ZSM Darłowo . Zwiedziliśmy całą szkołę . Nasze koleżanki i koledzy zadawali szereg pytań starszym kolegom ze szkoły w  Darłowie, którzy z chęcią i dużą otwartością na nie odpowiadali. Zwiedziliśmy „Franka” - statek szkolny, na którym poznaliśmy pomieszczenia, maszynownie oraz zadania uczniów – marynarzy. Także wysłuchaliśmy  szkolnego zespołu muzycznego ZSM Darłowo . Poczęstowano nas pysznymi hot-dogami.   Na zakończenie zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich oraz obejrzeliśmy wystawę malarską „ Kobiecym okiem” pani Elżbiety Kulki. 

                        Wycieczkę zorganizowały panie:  Małgorzata Ładwikowska , Joanna Hnat  oraz Elżbieta Maksym w ramach programu zawodoznawczego .

                                   Aleksandra Wilczyńska i Maciej Pawłowski uczniowie SP w Dargini

 
poprzednia12345678910następna