plakat projekt

18June Wycieczka do Warszawy
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 06:23

64963743 470908810348618_7821566063732064256_nUdało nam się- w tak gorącym i zaganianym czasie, zrealizować wycieczkę do Warszawy. Odbyła się ona w piątek, 14 czerwca 2019r. Wczesnym świtem 24 uczniów z naszej szkoły udało się do stolicy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kurowie. Celem wycieczki była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie pana Pawła Szefernakera -posła PiS. Na zwiedzanie mieliśmy zbyt mało czasu ale pomimo upału  zobaczyliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto ,Pałac Kultury i Nauki i wiele innych ważnych i pięknych miejsc związanych z tym szczególnym miastem. Ochłodzenie i relaks dały nam Złote Tarasy, gdzie można było kupić pamiątki lub zjeść lody dla ochłody. Wizyta w Sejmie z przewodnikiem była bardzo interesującą lekcją  a obiad zjedzony w restauracji sejmowej wywołał dreszczyk emocji. Sponsorem tego wjazdu był w/w poseł Paweł  Szefernaker, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Opiekunowie: Anita Jasińska, Zofia Jóźwiak, Katarzyna Szwec

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 06:32
 
13June Dzień Sportu 2019.
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 13 czerwca 2019 12:05


            Dnia 11 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dargini odbył się Dzień Sportu. Celem tej imprezy, oprócz propagowania sportu, była integracja zespołów klasowych, a także uczniów i nauczycieli.

            Jako pierwsi do rywalizacji drużynowej przystąpili nasi najmłodsi uczniowie - klasy 0-3 SP. Wyścigi rzędów, zbieranie woreczków czy kręcenie hula-hop to jedne z wielu konkurencji jakie mieli do pokonania uczestnicy. W tej grupie najważniejsza była dobra zabawa, uśmiech na twarzy oraz pot na czole. Niemniej jednak jak to w sporcie bywa gra sie zawsze o zwycięstwo. Po zliczeniu wszystkich punktów najlepsza okazała się "zerówka", która wyprzedziła klasę II i III - ex aequo oraz klasę I.

            Następnie na parkiet sali gimnastycznej wybiegły klasy IV -VI, które toczyły zmagania w różnych konkurencjach sprawnościowych zarówno drużynowych jak i indywidualnych. W tej kategorii wiekowej, po zakończeniu rywalizacji okazało się, że tę samą liczbę punktów uzyskały dwie klasy - IV i V. Potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę - klasę V. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa VI. Dodatkową atrakcją był mecz w koszykówkę pomiędzy chłopcami i dziewczętami, który z "małą" pomocą nauczyciela wychowania fizycznego - Łukasza Fir zakończył się zwycięstwem płci pięknej.

            Ostatnim punktem tego eventu był mecz siatkówki najstarszych uczniów szkoły podstawowej. Po bardzo emocjonującym pojedynku w tie-breaku wygrała klasa 8. Jednak to nie wszystko co czekało tego dnia na licznie zgromadzoną widownię w sali gimnastycznej przy szkole w Dargini. Ku zaskoczeniu wszystkich na boisku pojawiła się Pani Dyrektor wraz nauczycielami, którzy rozegrali mecz siatkówki z przedstawicielami uczniów. Dwa sety, zwycięskie przez nauczycieli, w których grano na przewagi potwierdzają o zaciętości tego spotkania.

            Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy a wszyscy uczestnicy słodycze. Zapraszamy na podobną zabawę za rok.

GALERIA

Łukasz Fir

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:09
 
11June Bal Absolwenta 2019
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 czerwca 2019 09:07

 

„Była, była zabawa. Dużo się działo

I znowu nocy było mało.

Było głośno, było radośnie

Przetańczyliśmy razem całą noc.”

 

Tak właśnie można opisać bal absolwenta 2019. Na tę ciepłą noc 8 czerwca hol szkoły zmienił się w KRAINĘ CZARÓW. Na uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości czekało leśne przyjęcie, mówiący kot, zegary odmierzające tylko szczęśliwe minuty, a także karty-strażnicy.

Absolwenci klasy 8 i 3 gimnazjum podziękowali organowi prowadzącemu, Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom. Obie wychowawczynie były zachwycone niespodziankami przygotowanymi im przez uczniów.

Główna atrakcją był polonez w wykonaniu uczniów. Został on odtańczony idealnie. Tancerzom nie przeszkodziła nawet chwilowa przerwa w dostawie muzyki. Uczniowie przygotowali też taniec-niespodziankę. Po polonezie dziewczęta pozbyły się butów na wysokim obcasie i wszyscy zaprezentowali belgijkę.

To jeszcze nie był koniec niespodzianek w trakcie zabawy klasy pokazały przygotowane przez siebie filmy wspominające ich szkolną karierę. Brali też udział w quizie odgadując jaka to osoba, na podstawie zdjęcia lub piosenki. Odtańczono „Makarenę” , a dziewczęta z klasy 8 wraz z wychowawczynią „odskakały” również Kankana. Świetna zabawa trwała do 1 w nocy.

Joanna Hnat

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:01
 
07June Dzień Rodzinny 2019
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 07 czerwca 2019 18:44

GALERIA

 
30May Z wizytą w Białym Borze
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 30 maja 2019 11:02

28 maja 2019 r. klasy VIII i III gimnazjum miały możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną „ Szkoły przyjaznej uczniom” - Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze.

Podczas wizyty przedstawiono poszczególne typy szkół za pomocą ciekawie przygotowanej prezentacji. Uczniowie pokazali musztrę indywidualną i zespołową oraz samoobronę.

Przeżyliśmy też chwilę grozy, kiedy to nastąpił - atak terorystyczny! ZAINSCENIZOWANY, ale bardzo realistycznie przedstawiony przez klasę wojskową .

Na zakończenie naszego pobytu zostaliśmy zaproszeni na smakowitą grochówkę wojskową

z kuchni polowej.

 

Opiekunowie : Elżbieta Maksym :) i Łukasz Fir :)

 
30May Dzień Ziemi w szkole w Dargini
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 30 maja 2019 10:56

 

dzien ziemi19013Trochę późno ale z dużym zaangażowaniem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Dargini. Bardzo ważne jest aby wszyscy zdali sobie sprawę z tego jak ważną sprawą jest ochrona ginących gatunków. Niestety, ludzie nieodwracalnie naruszyli równowagę przyrody, w wyniku czego świat stoi przed największym wymieraniem od czasów dinozaurów. Globalne zniszczenie i szybkie zmniejszenie ilości dzikiej fauny i flory są bezpośrednio związane z przyczynami wynikającymi z działalności człowieka: zmianami klimatu, wylesianiem, utratą siedlisk, handlem i kłusownictwem, niezrównoważonym rolnictwem, zanieczyszczeniem środowiska i pestycydami.

Musimy wspólnie chronić naturalne środowisko. Dlatego tak ważne jest aby dzieci i młodzież zdawały sobie sprawę z tego, że aby sytuacja uległa poprawie – musimy działać z pełna determinacją. Każdy może przyczynić się do zmiany położenia zagrożonych gatunków. Taki cel miała akcja w naszej szkole.

Uczniowie przypomnieli sobie na lekcjach przyrody i biologii oraz w oparciu o bazę informacyjną znajdującą się w Sali bioróżnorodności i na banerze szkolnym gatunki roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zastanawiali się jak mogą wspomóc działania mające na celu ich ochronę. Wspólnie z nauczycielem stworzyli dekalog „ochroniarskiego” postępowania.

Uczniowie uzdolnieni plastycznie mieli okazję zaprezentować swoją twórczość poświęconą ochronie gatunków zagrożonych poprzez wystawkę prac.

Podsumowaniem akcji był apel szkolny, na którym przedstawiono również filmy dotyczące ginących gatunków na świecie i w naszym kraju.

Jeśli nie będziemy działać teraz, wyginięcie może być najtrwalszym dziedzictwem ludzkości.

GALERIA

 

Opracował Waldemar Kwaśniewski

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2019 11:11
 
poprzednia12345678910następna