27January Dzień Babci i Dziadka
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 27 stycznia 2021 16:34
dzie dziadka21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień DziadkaŚwięta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. ... Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek.

 

   Ze względu na ograniczone kontakty spowodowane pandemią, w tym roku 2021 -  Święto Dziadków wyglądało troszkę inaczej, ale Przedszkolaki z Dargini poradziły sobie i z tym problemem. Przygotowały dla swoich Dziadków własnoręcznie wykonane laurki, w które włożyły wiele serca, aby okazać szacunek, miłość  i uprzyjemnić te piękne dni dla swoich Dziadków, śpiewając przy tym piękne piosenki.

 

   Składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, życząc dużo zdrowia.

 

 
Artykuł i zdjęcia: Waldemar Wójtowicz
 
26January Wiem wszystko
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 26 stycznia 2021 20:02

Dzisiaj tj. 26 stycznia 2021 roku odbył się konkurs dla klasy 2 i 3 pod tytułem  "Wiem wszystko" Pytania dotyczyły przede wszystkim tematyki bożonarodzeniowej i noworocznej. Były emocje i stres ale uczniowie   wykazali się wiadomościami , znajomością zwyczajów i tradycji oraz znajomością kolęd. W każdej klasie trójka najlepszych uczniów otrzymała dyplomy i nagrody wręczone przez panią dyrektor. Dziękuję wszystkim za udział a zwycięzcom gratuluję. Zofia Jóźwiak

 
18January Rozkład jazdy od 18.01.2021
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 18 stycznia 2021 12:51

Szkoła Podstawowa w  Dargini 

dowozy od 18.01.2021r.

Autobus

Przydargiń-Kolonia-7.18

Dobrociechy – 7.20

Bożniewice – 7.25

Świelino – 7.35

 

BUS

Wojęcino – 7.20

Wilczogóra – 7.35

Krępa – 7.45

 
21December Święta....
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:35

swieta

 
11December II Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 11 grudnia 2020 05:51

konkursII Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Dargini za nami. W tym roku konkurs odbył się on-line. Celem konkursu była m.in. popularyzacja pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz wspieranie rozwoju uczniów. Uczniowie samodzielnie przygotowali repertuar i opracowali scenografię . Udział wzięło 14 uczniów solo. Zwycięzcami są: Kl IV - I m. Julia Jarzyńska (SP Bobolice), II m. - Julia Zając (SP Bobolice), III m - Zofia Olender ( SP Bobolice). Wyróżnienia Zuzanna Głowacka.( SP Dargiń) oraz Gabriela Starosta ( SP Bobolice). W kategorii kl V: I m Tomasz Strzelczak ( SP Bobolice), II m Nikola Bil ( SP Kłanino). W kategorii kl VI: I m Nikola Badzińska ( SP Bobolice), II m Aleksander Pachołek (SP Bobolice), lII m Sara Kreczetowska (SP Bobolice), wyróżnienia: Julia Łucka (SP Dargiń), Natalia Niwińska (SP Bobolice). Kategoria kl VII: I m i Grand Prix (Super Gwiazda) - Amelia Iwańska (SP Dargiń). Wyróżnienie- Oliwia Brzyska (SP Bobolice). Serdecznie dziękujemy za udział i pomoc Rodziców w przygotowaniu dzieci. Nagrody zostaną przekazane uczniom do szkół, gdzie będzie będzie można je odebrać

Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2021 13:15
 
08December Mikołaj w szkole
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 08 grudnia 2020 15:49
darginMimo pandemii i obostrzeń Mikołaj nie zapomniał o uczniach naszej szkoły. W tym roku na terenie szkoły zastał tylko najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego. Radości nie było końca. Dzieci z wdzięcznością przywitały gościa. W podziękowaniu za prezenty wystąpiły w krótkim programie artystycznym. Wiemy, że u naszych starszych uczniów Mikołaj również był. Wygląda na to, że wszyscy byli grzeczni. Bardzo się cieszymy i pozdrawiamy. Pozdrowienia również przesyła Mikołaj.
Anita Jasińska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargini
Fot. Waldemar Wójtowicz, Jadwiga Dziadek
 
poprzednia12345678910następna