11December Tydzień Kultury Zdrowotnej
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 grudnia 2018 10:07

W dniach od 03 do 10 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się coroczna akcja wychowawczo- profilaktyczna: „ Tydzień Kultury Zdrowotnej” pod hasłem „Profilaktyka szansą na lepsze jutro”.Program akcji był bogaty i skierowany do poszczególnych grup wiekowych naszych uczniów. Przeprowadzono szereg działań, między innymi na temat: higieny ciała i jamy ustnej , zagrożeń wynikających z palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy, niewłaściwego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia jako elemencie zapobiegania chorobom i szkodliwym zjawiskom.

W szkole gościliśmy specjalistkę- Panią Adriannę Grontkowską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie, Pana Krzysztofa Polakowskiego- terapeutę

z Ośrodka Terapii i Leczenia Uzależnień w Darżewie, Panią Edytę Wyrwicką- pielęgniarkę

z OZ „ Amelia „w Bobolicach i i Pana Roberta Faryniarza z Komendy Miejskiej

w Koszalinie. W tym czasie lekcje biologii i przyrody , wychowania fizycznego i zajęcia

z pedagogiem były podporządkowane akcji. Uczniowie przygotowali szereg prezentacji multimedialnych, które przedstawili swoim rówieśnikom. Wykonano wiele prac plastycznych o zapobieganiu ryzykownym zachowaniom. Uczniowie kl. V urządzili happening pod hasłem

„ Bieg po zdrowie” .W auli szkolnej podczas długich przerw odbywały się zajęcia z gimnastyki. Wyjątkiem był piątek , kiedy to Pani dyrektor – Anita Jasińskazaprezentowała aerobic-dance – grupę ćwiczeń gimnastycznych, wykonywanych do muzyki. Akcję zakończono quizem ”Wszystko o zdrowiu”.

W bibliotece Pani Anna Sagan przygotowała wystawę książek o tematyce „ Zachowania ryzykowne młodzieży”.

Dzięki akcji uczniowie poznali mechanizmy i skutki uzależnień, przyczyny groźnych chorób, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak można zapobiegać szkodliwym zjawiskom

i być zdrowym.

 

Z życzeniami zdrowego stylu życia – organizatorzy :

Elżbieta Maksym, Waldemar Kwaśniewski, Łukasz Fir i Anna Sagan.

 

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 10:12
 
04December Andrzejki 2018
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 04 grudnia 2018 13:03

GALERIA

 
03December Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:34

47158223 200175040902163_5121841155809476608_nDnia pierwszego grudnia 2018 roku w bobolickiej hali przy Głowackiego 7 odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięła szóstka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargini: Zuzanna Lisowska, Paulina Ostrzyńska, Daniel Mirga, Bartosz Lisowski, Oliwier Klajnszmit i Dawid Mirga. Konkurencja była duża, poziom gry bardzo wysoki. Po rozegraniu wielu setów w ostatecznej klasyfikacji w kategorii klas IV-VI 1 miejsce zdobył Daniel Mirga, zaś na 2 stopniu podium stanęła Zuzanna Lisowska. W kategorii klas VII do 16 lat 4 był Oliwier Klajnszmit. Należy zwrócić uwagę, iż w rywalizacji dziewczęta zmagały się z chłopcami. W tej sytuacji szczególne gratulacje należą się Zuzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz paczki od Mikołaja. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, tym bardziej, że wszyscy byli zmęczeni po nieprzespanej "Nocy w szkole".

GALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:52
 
27November Mikołajki z PKO
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:56

1 sko_thumb25 listopada 2018r. 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Bank PKO BP. Mikołajki odbyły sie w Koszalinie. Dzieciom zorganizowano wiele atrakcji, konkursów. Wykonywały samodzielnie ozdoby choinkowe i świąteczne. Brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, które prowadziły Elfy. Nastąpiło również bliskie spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Dzieciaczki były bardzo zadowolone i pojechały do domu w świetnych, świątecznych nastorjach, pełni wrażeń. Dzięujemy Oddziałowi PKO w Bobolicach.

img

 
27November Bliskie spotkania z książką i biblioteką w Dargini.
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:37

122 listopada 2018r. klasa IV w ramach spotkań z biblioteką czytała sobie książkę „Chcę mieć zielony nos”. Dzisiaj uczniowie wysłuchali opowieści o ciepłym i puchaty. Klasa V czytała opowiadanie „Twój wyjątkowy dar”, a następnie wypisywała swoje „dary”. Czytelnicy z klasy VI wybierali książki warte przeczytania oraz przypomnieli obie różnicę między encyklopedią a słownikiem. Zadanie odbyło się przy współpracy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Serdecznie dziękujemy za wpsółpracę. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
22November Dzień życzliwości
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 22 listopada 2018 07:50

Bądź życzliwy dla każdego to nie spotka Cię nic złego.

W środę 21.11.2018 społeczność szkolna obchodziła dzień życzliwości. W tym dniu staraliśmy się być dla siebie szczególnie mili. Hasła rozwieszone po szkole zachęcały do wzajemnej serdeczności. Dzieliliśmy się uśmiechami, słoneczkami.

Życzymy sobie takiej życzliwości przez cały rok.

 

 Samorząd Uczniowski

 
poprzednia12345678910następna