plakat projekt

1

20December Boże Narodzenie to Święta wyjątkowe i ważne.
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 grudnia 2019 11:25

W tym przedświątecznym okresie w naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy I i II zaprezentowali przedstawienie. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek i wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Piękne przebrania, kolędy, życzenia, miła atmosfera towarzyszyła spotkaniu. Uczniowie , którzy w ostatnim czasie osiągnęli sukcesy szkolne zostali wyróżnieni i nagrodzeni.
Czy zastanawialiście się, dlaczego co roku obchodzimy Boże Narodzenie?
Nie jest to wcale banalne pytanie ani odpowiedź nie jest taka oczywista, skoro poszukiwał jej niejeden teolog, filozof i poeta.
Zapytał siebie o to także ks. Jan Twardowski :

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby każda czarodziejka po trzydziestu latach nie stała się czarownicą.

Katarzyna Szewc

 
20December Młodzi Przeciw Przemocy
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 grudnia 2019 11:24

19 grudnia 2019 r w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela odbyła się Konferencja podsumowująca Projekt „MŁODZI PRZECIW PRZEMOCY” realizowany przez Powiat Koszaliński w ramach Programu Osłonowego, Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej .

Na Konferencję przybyli zacni goście z powiatu i gminy , ale przede wszystkim uczniowie ze szkół Powiatu Koszalińskiego , którzy uczestniczyli w konkursie fotograficznym i muzycznym. Jednym z nich był konkurs - „ Emocje w moim życiu „ - polegającym na wykonaniu fotografii o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W zmaganiach konkursowych wzięły udział i zwyciężyły uczennice naszej szkoły i : Julia Pańpuch, która za pracę „ Tryptyk samotności

i goryczy „ zdobyła III miejsce w powiecie, zaś Julia Łucka za pracę „ Rodzice, dlaczego ? „ otrzymała wyróżnienie .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Elżbieta Maksym

 
16December Zwiedzamy Berlin
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:15

Wcześnie rano w czwartek 12 grudnia, grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami ze szkół w Drzewianach i Kłaninie, wyruszyła w podróż do stolicy naszych zachodnich sąsiadów, czyli do Berlina. Zwiedzanie zaczęliśmy od Reichstagu, czyli niemieckiego parlamentu. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, skąd widzieliśmy również Pomnik Zwycięstwa. Następnie w drodze na pierwszy jarmark bożonarodzeniowy, zatrzymaliśmy się przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy. Przy pierwszym jarmarku na Placu Poczdamskim, mieliśmy okazję zobaczyć pozostałości Muru Berlińskiego. Stamtąd udaliśmy się do Muzeum Pergamońskiego, gdzie podczas krótkiej wizyty mieliśmy okazję zobaczyć m.in. popiersie Nefretete. Ostatnim punktem zwiedzania był jarmark bożonarodzeniowy przy Alexanderplatz, gdzie wszyscy mogliśmy się posilić i kupić pamiątki. Przed 17 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Byliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Czekamy na kolejne wycieczki...

GALERIA

Marta Wojciechowska
Wioletta Szwec

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:33
 
16December WF na Zimowym Narodowym
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:07

79366483 1219462371775331_3216061980712370176_nGrupa uczniów z klasy IV i VI wzięła udział w akcji „WF na Zimowym Narodowym”. Uczniowie mieli okazję spotkać się oko w oko z Marcinem Gortatem, który jest inicjatorem akcji. Od wielu lat wybrane w konkursie szkoły biorą udział w świetnej zabawie. Dzieci jeździły na łyżwach, na pontonach z lodowej górki, robiły zdjęcia w fotobudce. Dla uczestników akcji team MG13 przygotował gorący posiłek i herbatę. Uczniowie naszej szkoły osobiście poznali m.in. Panią Minister Sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk, Marcina Dowbora, jego żonę Małgorzatę Koroniewską, Michała Musiała. To bardzo mili i sympatyczni ludzie. W programie wycieczki było również zwiedzanie Warszawy. Dziękujemy Szkole Podstawowej Bobolicach za wspólny super spędzony czas. Szczególne podziękowania składamy organizatorom WF na Zimowym Narodowym.

GALERIA

 
Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:14
 
16December Zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 grudnia 2019 11:57

13 grudnia 2019 r. w ramach Programu Wychowawczo -Profilaktycznego naszej szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe pt. : „Zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych : alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz sposoby radzenia

sobie z cyberprzemocą „. W projekcie, który sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobolicach wzięła młodzież z kl VI i VII. . Prelegentem był specjalista – pan Robert Faryniarz.

 

E.Maksym i Ł. Fir

 
13December Impreza Mikołajkowa
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 13 grudnia 2019 08:25
Bez tytułu_1Wraz z nadejściem grudnia przyszła pora na coroczną imprezę Mikołajkową, zorganizowaną 8 grudnia 2019r  przez Bank PKO BP w Koszalinie. Uczestniczyło w niej 23 uczniów -członków SKO z klas 1-4 . Zabawa była wspaniała. Dzieci śpiewały i tańczyły oraz wykonywały ciekawe ozdoby świąteczne.Jednak największą atrakcją było przybycie Mikołaja wraz z paczkami dla wszystkich uczestników. Dziękujemy  pani dyrektor Urszuli Tomaszewskiej Martyniuk za zaproszenie i bardzo dobrą współpracę.    
GALERIA                             
          Opiekunowie: Zofia Jóźwiak i Krystyna Kowalczyk
Poprawiony: piątek, 13 grudnia 2019 10:29
 
poprzednia12345678910następna