25January Pokaz historyczny
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 stycznia 2019 09:02

pokazhist2019Dnia 24 stycznia Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” przedstawiła naszym uczniom pokaz historyczny „ Ku niepodległej”.

Była to wesoła lekcja historii, upamiętniająca dążenia niepodległościowe.

Prezentowano stroje z epoki ( szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich). Omówiono w sposób interesujący powstania narodowe i przedstawiano kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

Lekcja podobała się widzom i zapewne pozostanie uczniom w pamięci.

Opracowała: Małgorzata Ładwikowska

GALERIA

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 10:42
 
24January Bezpieczne ferie
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 24 stycznia 2019 19:06

       21 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Roberta Faryniarza z Komendy Miejskiej

w Koszalinie. Pan Policjant został zaproszony z uwagi na zbliżające się ferie i coroczną akcję „Bezpieczne ferie”.Podczas spotkań z dziećmi  przekazał najważniejsze zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu w domu, na podwórku, na lodzie, na ulicy i w sieci.

        Pamiętając o swoim i rówieśników bezpieczeństwie życzymy BEZPIECZNYCH

 I WESOŁYCH FERII -organizatorzy- E.Maksym i W.Kwaśniewski.

 

 
24January Dzień Babci i Dzień Dziadka
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 24 stycznia 2019 19:05

 babcia2019001Dzień Babci i Dzień Dziadka ,to najsympatyczniejsze święto. Tego dnia zawsze w szkole jest dużo dziadków,aby obejrzeć swoje wnuczęta.
   Tak było i tym razem. Występy dzieci z klas 0-III, wierszyki ,piosenki ,tańce są przyjmowane z największą radością. Każdy zobaczył  swoje wnuczę,bo każde występowało.
   Dzieci przygotowały dla dziadków różne prezenty.
   A po części artystycznej był czas na uściski ,a nawet wspólne zdjęcia.

GALERIA
                                                                    
                                                   Henryka Matysiak-Czarnecka

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 07:43
 
24January Zajęcia edukacyjne "Sukulentowo - karnawałowo"
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 24 stycznia 2019 19:01

Samorządowe Centrum Kultury - Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie oraz Ogród Botaniczny w Niegoszczy zapraszają grupy przedszkolne i szkolne na zajęcia edukacyjne pt.: "Sukulentowo - karnawałowo", czyli słów kilka o tym, jak rośliny przystosowały się do gromadzenia wody i składników odżywczych na trudne czasy. W ogrodzie w Niegoszczy uczestnicy dowiedzą się m.in. czym są sukulenty, gdzie występują oraz jakie mają wymagania, a także zobaczą bogatą kolekcję tychże roślin. Będą mogli również przygotować ozdobną doniczkę i posadzić roślinę. Z kolei w centrum edukacji w Sarbinowie młodzi badacze przeprowadzać będą szereg eksperymentów, które przeniosą ich w fascynujący świat roślin w skali makro. Zakończenie zajęć odbędzie się iście karnawałowo. Uczestnicy wykonają maski z motywami roślinnymi. W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mailowy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel. 94/711-01-51. Zapraszamy serdecznie!

sukulenty

Poprawiony: czwartek, 24 stycznia 2019 19:04
 
24January Moja najładniejsza kartka z zeszytu
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 24 stycznia 2019 18:43


Rozstrzygnięty został konkurs w klasach 1-3 pt. "Moja najładniejsza kartka z zeszytu" Wyróżnienie i nagrody otrzymały; w klasie 1-Nicole Zebrzowska, Szymon Kaszubowski i Katarzyna Kozłowska. Klasa 2 -Vanessa Wójtowicz, Katarzyna Banik i Weronika Dębowska. Klasa 3-Małgorzata Butkiewicz, Julia Opala i Oliwia Gryga. Wszystkim dziękuję za udział a wyróżnionym serdecznie gratuluję. Zofia Jóźwiak


 konkurs2konkurskonkurs3
Poprawiony: czwartek, 24 stycznia 2019 18:59
 
23January 100 minut czytania na 100 lecie Niepodległości Polski
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 23 stycznia 2019 18:25

bez nazwyWraz z końcem pierwszego semestru zakończył się w klasie 1 projekt "100 minut czytania na 100 lecie Niepodległości Polski" Akcja przebiegła sprawnie a rozpoczęła się w dniu ślubowania pierwszaków. Gościem honorowym i pierwszą osobą czytającą była pani Burmistrz Mieczysława Brzoza. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali piękne opowieści czytane również przez panią dyrektor, panią sekretarkę , panią woźną i wychowawczynię.  Następnie dzieci czytały w towarzystwie mamy, taty  brata lub sami. Uczestnicy wybierali książeczkę, bajeczkę i  przygotowywali się do czytania w domu. Występowali co najmniej przez 5 minut. W sumie uzyskaliśmy 100 minut czytania.Rodzice a szczególnie mamy były bardzo wzruszone a ich dzieci przejęte i szczęśliwe. Wszyscy zasłużyli na pochwałę i uznanie . Zwieńczeniem tego wydarzenia są zdjęcie-tablica pamiątkowa, która zostanie w szkole i zdjęcia dla uczniów. Mam nadzieję, że udało nam się w ten wyjątkowy sposób należycie podkreślić tą ważną dla nas wszystkich rocznicę.      Zofia Jóźwiak

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 19:22
 
poprzednia12345678910następna