facebook
twitter
logotype
deco

You are here:

img1
img2
img3
27
Jun
    Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

zak rok_szk2017_03623 czerwca odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2016/2017. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Bobolic, pani Mieczysława Brzoza; Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bobolicach, pan Ireneusz Bednarczyk; Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Iwańska oraz Rodzice. Podczas apelu wręczone zostały stypendia Burmistrza Bobolic uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Ponadto wychowawcy klas wraz z Dyrektorem szkoły wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody najpilniejszym uczniom. Na koniec pan Dyrektor życzył wszystkim wspaniałego wypoczynku podczas wakacji i bezpiecznego powrotu we wrześniu.

GALERIA

 
21
Jun
    Egzaminy poprawkowe

Egzamin poprawkowy odbędzie się dn. 29 sierpnia 2017r. o godz. 9:00.

Skład komisji:

przewodniczący: Andrzej Niemczewski

członek:            Małgorzata Ładwikowska

członek:            Wioletta Szwec

 
21
Jun
    Wycieczka do Warszawy

warszawa2017W dniach 14-17 czerwca 2017r odbył się coroczny wyjazd do stolicy w ramach nagrody dla uczniów, którzy dodatkowo na zajęciach pozalekcyjnych uczą się języka angielskiego lub niemieckiego już od kilku lat. Lekcje te są sponsorowane przez ludzi dobrego serca, którzy chcieliby pomóc uczniom ze środowisk wiejskich w lepszym starcie w życie. Zwiedzanie Warszawy, inne atrakcje oraz   spotkanie ze sponsorami to wspaniałe dni, które dają nam motywację, siłę i chęć do dalszej nauki. Ogromną frajdą był również lot do Warszawy -nieziemskie przeżycia i ogromna frajda.Uczestniczyli:Kinga Knieć, Nina Kanasiuk,Radosław Muc, Nikola Marszałkowska i Aniela Zdziechowicz. Opiekun -Zofia Jóźwiak

GALERIA

 
17
Jun
    Tydzień języków obcych

Z okazji Tygodnia Języków Obcych, który odbywał się od 8 do 12 maja uczniowie szkoły w Dargini mieli możliwość brać udział w konkursach z języka angielskiego oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Zainteresowanie konkursami było bardzo duże, niektórzy uczniowie uczestniczyli w wszystkich możliwych zadaniach. Największym zainteresowaniem cieszyło się rozpoznawanie na mapie i podpisywanie krajów Europy. Bardzo dobrze wykonali to zadanie Wiktoria Wesołowska z klasy V oraz Dominik Jagła z klasy VI, którzy nie tylko bezbłędnie nazwali kraje, ale dodatkowo ozdobili swoje mapy. Najciekawsze, ale zarazem najtrudniejsze okazało się zapamiętywanie słów „Dzień dobry” w różnych językach . Najwięcej zapamiętała Paulina Ostrzyńska z kl VI, bardzo dobrą pamięcią wyróżnił się też Stasiu Seń z kl III.  Wielu uczniów wykazało się znajomością krajów,  których  mieszkańcy posługują się językiem angielskim. Najlepsi gimnazjaliści to: Paulina Ortyl, Sandra Nowak, Ola Zaborowska, Kuba Banik, najlepsi uczniowie SP to: Zuzia Adamczak i Julian Szwec.

          Wszystkich uczniów zapraszamy ponownie za rok. już 9 maja.

Joanna Hnat

 
17
Jun
    WYCIECZKA PO ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH KOSZALINA

wyciecz rowDnia 14 czerwca 2017 roku grupa sześciu uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini wzięła udział w wycieczce po ścieżkach rowerowych Koszalina zorganizowanej przez OTKKF "Bicykl" w Bobolicach. Głównym celem wyjazdu było doskonalenie jazdy na rowerze, a także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Poza zwiedzaniem Koszalina trochę z innej perspektywy, mieliśmy również okazję obejrzeć Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, gdzie znajdują się m. in. przeciwlotnicze rakiety, sprzęt radiolokacyjny, różne rodzaje dział i automatycznych działek przeciwlotniczych, które były na wyposażeniu polskich przeciwlotników. To nie jedyna atrakcja jaka czekała nas tego dnia. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, dotarliśmy do Baru ,,Podjadek‘‘, w którym zjedliśmy pyszne pierogi i lody ufundowane przez prezesa OTKKF Bicykl.

W imieniu swoim i uczniów chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Panu Juliuszowi Glaserowi za propagowanie tej formy rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także za mile i pożytecznie spędzony czas.

GALERIA

 

Łukasz Fir

 
13
Jun
    Gala Absolwenta na czerwonym dywanie w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Dargini

bal abs_2017    W sobotę 10 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Dargini, jak na gali filmowej, rozwinięty został czerwony dywan. Powodem tego była niezwykle ważna w życiu naszej młodzieży gimnazjalnej uroczystość, czyli Bal Absolwenta. Najważniejsi uczestnicy balu, czyli 12 najstarszych uczniów naszej szkoły, w zjawiskowych kreacjach i garniturach rozpoczęli uroczystość krótką przemową, w której podziękowali panu Dyrektorowi, wychowawcy, nauczycielom oraz rodzicom. W tej wyjątkowej chwili emocje i wzruszenie wzięły górę i niektórzy uronili łezkę, ponieważ wszyscy powoli zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że już niedługo zakończy się dziewięcioletnia wspólna przygoda w murach naszej szkoły… Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Andrzej Niemczewski, który życzył uczniom, aby ich przyjaźnie przetrwały na długo, a przede wszystkim życzył wszystkim udanej zabawy.

Po krótkiej części oficjalnej uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza, po którym otrzymali gromkie brawa od rodziców, nauczycieli i kolegów. Później przyszedł czas na dobrą zabawę do późnego wieczora. Były tańce, przebieranki i zdjęcia w „foto-budce”, wygłupy i pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, a to wszystko w pięknie udekorowanej szkole.  Zabawa była niezwykle udana i z całą pewnością długo będziemy pamiętać ten wspaniały wieczór.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie tak cudownego balu.

GALERIA

Wychowawca klasy

Marta Wojciechowska

 

 


Strona 8 z 42