plakat projekt

18June Apel 18.06.2019
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 10:21

GALERIA

 
18June Wycieczka do Warszawy
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 06:23

64963743 470908810348618_7821566063732064256_nUdało nam się- w tak gorącym i zaganianym czasie, zrealizować wycieczkę do Warszawy. Odbyła się ona w piątek, 14 czerwca 2019r. Wczesnym świtem 24 uczniów z naszej szkoły udało się do stolicy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kurowie. Celem wycieczki była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie pana Pawła Szefernakera -posła PiS. Na zwiedzanie mieliśmy zbyt mało czasu ale pomimo upału  zobaczyliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto ,Pałac Kultury i Nauki i wiele innych ważnych i pięknych miejsc związanych z tym szczególnym miastem. Ochłodzenie i relaks dały nam Złote Tarasy, gdzie można było kupić pamiątki lub zjeść lody dla ochłody. Wizyta w Sejmie z przewodnikiem była bardzo interesującą lekcją  a obiad zjedzony w restauracji sejmowej wywołał dreszczyk emocji. Sponsorem tego wjazdu był w/w poseł Paweł  Szefernaker, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Opiekunowie: Anita Jasińska, Zofia Jóźwiak, Katarzyna Szwec

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 06:32
 
13June Dzień Sportu 2019.
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 13 czerwca 2019 12:05


            Dnia 11 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dargini odbył się Dzień Sportu. Celem tej imprezy, oprócz propagowania sportu, była integracja zespołów klasowych, a także uczniów i nauczycieli.

            Jako pierwsi do rywalizacji drużynowej przystąpili nasi najmłodsi uczniowie - klasy 0-3 SP. Wyścigi rzędów, zbieranie woreczków czy kręcenie hula-hop to jedne z wielu konkurencji jakie mieli do pokonania uczestnicy. W tej grupie najważniejsza była dobra zabawa, uśmiech na twarzy oraz pot na czole. Niemniej jednak jak to w sporcie bywa gra sie zawsze o zwycięstwo. Po zliczeniu wszystkich punktów najlepsza okazała się "zerówka", która wyprzedziła klasę II i III - ex aequo oraz klasę I.

            Następnie na parkiet sali gimnastycznej wybiegły klasy IV -VI, które toczyły zmagania w różnych konkurencjach sprawnościowych zarówno drużynowych jak i indywidualnych. W tej kategorii wiekowej, po zakończeniu rywalizacji okazało się, że tę samą liczbę punktów uzyskały dwie klasy - IV i V. Potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę - klasę V. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa VI. Dodatkową atrakcją był mecz w koszykówkę pomiędzy chłopcami i dziewczętami, który z "małą" pomocą nauczyciela wychowania fizycznego - Łukasza Fir zakończył się zwycięstwem płci pięknej.

            Ostatnim punktem tego eventu był mecz siatkówki najstarszych uczniów szkoły podstawowej. Po bardzo emocjonującym pojedynku w tie-breaku wygrała klasa 8. Jednak to nie wszystko co czekało tego dnia na licznie zgromadzoną widownię w sali gimnastycznej przy szkole w Dargini. Ku zaskoczeniu wszystkich na boisku pojawiła się Pani Dyrektor wraz nauczycielami, którzy rozegrali mecz siatkówki z przedstawicielami uczniów. Dwa sety, zwycięskie przez nauczycieli, w których grano na przewagi potwierdzają o zaciętości tego spotkania.

            Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy a wszyscy uczestnicy słodycze. Zapraszamy na podobną zabawę za rok.

GALERIA

Łukasz Fir

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:09
 
11June Bal Absolwenta 2019
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 11 czerwca 2019 09:07

 

„Była, była zabawa. Dużo się działo

I znowu nocy było mało.

Było głośno, było radośnie

Przetańczyliśmy razem całą noc.”

 

Tak właśnie można opisać bal absolwenta 2019. Na tę ciepłą noc 8 czerwca hol szkoły zmienił się w KRAINĘ CZARÓW. Na uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości czekało leśne przyjęcie, mówiący kot, zegary odmierzające tylko szczęśliwe minuty, a także karty-strażnicy.

Absolwenci klasy 8 i 3 gimnazjum podziękowali organowi prowadzącemu, Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom. Obie wychowawczynie były zachwycone niespodziankami przygotowanymi im przez uczniów.

Główna atrakcją był polonez w wykonaniu uczniów. Został on odtańczony idealnie. Tancerzom nie przeszkodziła nawet chwilowa przerwa w dostawie muzyki. Uczniowie przygotowali też taniec-niespodziankę. Po polonezie dziewczęta pozbyły się butów na wysokim obcasie i wszyscy zaprezentowali belgijkę.

To jeszcze nie był koniec niespodzianek w trakcie zabawy klasy pokazały przygotowane przez siebie filmy wspominające ich szkolną karierę. Brali też udział w quizie odgadując jaka to osoba, na podstawie zdjęcia lub piosenki. Odtańczono „Makarenę” , a dziewczęta z klasy 8 wraz z wychowawczynią „odskakały” również Kankana. Świetna zabawa trwała do 1 w nocy.

Joanna Hnat

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:01
 
07June Dzień Rodzinny 2019
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 07 czerwca 2019 18:44

GALERIA

 
30May Z wizytą w Białym Borze
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 30 maja 2019 11:02

28 maja 2019 r. klasy VIII i III gimnazjum miały możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną „ Szkoły przyjaznej uczniom” - Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze.

Podczas wizyty przedstawiono poszczególne typy szkół za pomocą ciekawie przygotowanej prezentacji. Uczniowie pokazali musztrę indywidualną i zespołową oraz samoobronę.

Przeżyliśmy też chwilę grozy, kiedy to nastąpił - atak terorystyczny! ZAINSCENIZOWANY, ale bardzo realistycznie przedstawiony przez klasę wojskową .

Na zakończenie naszego pobytu zostaliśmy zaproszeni na smakowitą grochówkę wojskową

z kuchni polowej.

 

Opiekunowie : Elżbieta Maksym :) i Łukasz Fir :)

 
poprzednia12345678910następna