08December TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 08 grudnia 2020 15:09

darrrginW ubiegłym tygodniu (t.j w dniach 30.11 – 04.12. 2020) Nasza Szkoła jak co roku obchodziła TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ – jednak w tym roku ze względu na pandemię nasze spotkania miały zupełnie inny charakter albowiem były to zajęcia online – prowadzone pod hasłem

"SKUTECZNIE WALCZYMY Z WIRUSAMI I UŻYWKAMI" . Naszą imprezę rozpoczął Pan Robert Faryniarz videolekcjami z klasami IV – VIII w ramach realizacji projektu "Olimpiada Nowych Dyscyplin". Natomiast uczniowie najmłodsi uczestniczyli w  zajęciach również z Panem Robertem Faryniarzem i Panią Izabelą Mirotą pt." Wolę grać, niż palić, pić i ćpać – dobrze wykorzystuję czas wolny". Pani Dyrektor Anita Jasińska poprowadziła zajęcia na temat "Bezpiecznego Internetu". Na lekcjach  przyrody i biologii Pan Waldemar Kwaśniewski przeprowadził konkurs pt. "Wszystko o koronawirusie COVID – 19" Pani Ania Sagan spotkała się naszymi przedszkolakami. Tematem spotkania były "Książeczki z naszej biblioteczki". W ramach obchodzonego 1 grudnia DNIA WALKI Z AIDS uczennice klasy VIII Sara Kmieć i Weronika Opala zajęły 5 miejsce w powiatowym konkursie online pt. "HIV – WIEM ! JESTEM BEZPIECZNY DLA SIEBIE I INNYCH". Dziewczynkom  GRATULUJEMY.
3 grudnia obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Tydzień Kultury Zdrowotnej zakończył Pan Łukasz Fir zajęciami "TRZYMAJ FORMĘ".
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że za rok nasza uroczystości odbędzie się już w tradycyjnej formie i wszyscy razem wspólnie będziemy obchodzić "TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ 2021". Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

Organizatorzy: A. Jasińska, E. Maksym, A. Szymanowicz, W. Kwaśniewski, A. Sagan, Ł. Fir.

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2020 05:42
 
20November Czym jest życzliwość?
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 listopada 2020 19:25

zyczliwoscTo ciepłe słowo, uśmiech, przytrzymanie komuś drzwi. To podzielenie się kanapką, pomoc w potrzebie. Często o niej zapominamy przez pośpiech i skupienie na swoich sprawach.

 Dzień życzliwości jest dobrą okazją na przypomnienie o takich prostych  gestach.

Bądźmy mili dla siebie, uśmiechajmy się a problemy dnia codziennego staną się łatwiejsze do pokonania .

Wszystkim wokoło z okazji Dnia Życzliwości życzymy radości dnia codziennego,

 
18November Zdalna Szkoła - wsparcie
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 18 listopada 2020 13:57

111111111111

Laptopy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini.

 

Po raz kolejny w ramach projektu pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" i „Zdalna szkoła +”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Szkoła Podstawowa w Dargini otrzymała 6 laptopów oraz zestawy słuchawek do tych laptopów. Wykorzystane one będą w pracy zdalnej przez uczniów i nauczycieli naszej placówki. Wniosek złożony został przez Gminę Bobolice. Dzięki temu projektowi do uczniów w czasie zdalnego nauczania trafi 9 laptopów. Trzy laptopy Szkoła otrzymała w kwietniu 2020r.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargini
Anita Jasińska


Poprawiony: środa, 16 grudnia 2020 20:37
 
17November POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 17 listopada 2020 14:34

gggggggmmmminnnna

W październiku 2020r. Gmina Bobolice uzyskała 102 317,00 zł dofinansowania w ramach złożonego wniosku o udzielenie grantu z projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA. Dofinansowanie jest przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej, sprzętów i środków do utrzymania czystości i dezynfekcji oraz innych wydatków związanych z walką z COVID-19, wymaganych przepisami prawa. 

Wsparciem zostały objęte wszystkie placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bobolice W ramach powyższego grantu do Szkoły Podstawowej w Dargini zakupiono urządzenie do czyszczenia podłóg, parownicę do dezynfekcji, sterylizator powietrza, środki ochrony osobistej, bezdotykowe pojemniki do ręczników papierowych i mydła.

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2020 14:41
 
16November Przygoda z SKO i wyróżnienie
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 16 listopada 2020 18:32
 
Już kilkanaście lat trwa nasza-szkolna przygoda z oszczędzaniem . W tym roku uzyskaliśmy już po raz trzeci Brązową Odznakę III stopnia
w Regionalnym  Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Jest to nagroda finansowa 1000zł dla szkoły.    
Uczniowie uczą się tej trudnej sztuki gromadzenia pieniędzy, systematycznego oszczędzania i planowania swoich wydatków.
 Zbierają pieniądze, które pozwolą spełniać ich marzenia. Uczniowie posiadają swoje  indywidualne konta w PKO BP Banku Polskim.
Na lekcjach bankowości w szkole i podczas wycieczek do Oddziału Banku w Bobolicach uczniowie zastanawiali się i dyskutowali o tym:
"Co robią banki? "Wydawać czy oszczędzać "Formy oszczędzania i inwestowania" a także  o  kartach -pieniądzach elektronicznych .
Ze względu na covid nie będzie w tym roku imprezy Mikołajkowej. Postanowiliśmy dać coś od siebie.
Dziewczynki z klasy 3 przygotowały kartki świąteczne  dla oddziału Banku PKO w Bobolicach.
Mam nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie uczniom nowe wyzwania i osiągnięcia.                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                           Opiekun SKO Zofia Jóźwiak
Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 18:37
 
10November Odzyskanie niepodległości
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 10 listopada 2020 14:41
 
poprzednia12345678910następna