06December Starszy uczy młodszych
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 06 grudnia 2019 10:08
starszy uczen003Zajęcia projektowe rozkręciły się na dobre w klasach 1-3. Uczniowie  coraz lepiej radzą sobie z projektowaniem i bardzo polubili te zajęcia. Aby poznać wszystkie możliwości projektowego łazika-"Dasha",. poprosiłam ucznia klasy 6 Stasia aby w czasie wolnym go rozpracował  i tą wiedzą podzielił się z młodszymi kolegami i koleżankami. Taka lekcja odbyła się już w klasie 1. Przyniosła dzieciom wiele radości. Stasiu świetnie poradził sobie z przekazaniem zdobytej wiedzy i wszelkich jej tajników.  Zofia Jóźwiak
Poprawiony: piątek, 06 grudnia 2019 10:27
 
20November I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 20 listopada 2019 18:14

   konkurs dargin   W  dniu 18.11.2019 r w Dargini odbył się I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który był skierowany do uczniów klas IV –VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Bobolice. Jego głównym celem była popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych nawiązujących do wydarzeń historycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludzi, którzy walczyli o Jej suwerenność. 

Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności artystyczne w 4 kategoriach:  solista klas IV- VI, solista klas VII-VIII, zespół klas IV-VI oraz zespół klas VII-VIII.  Najlepszymi solistami klas 

IV-VI kolejno okazali się: Amelia Iwańska (SP Dargiń), Maksym Migdał (SP Bobolice), Antoni Szymański (SP Bobolice). Jury w składzie : Lidia Szymańska, Alicja Adamowska i Ireneusz Bednarczyk przyznało również wyróżnienia, które otrzymali: Sebastian Doliński ( SP Drzewiany) oraz Julia Opala (SP Dargiń). Najlepsi soliści klas VII-VIII  to : Kaja Skryp (SP Dargiń), Zuzanna Jankowska (SP Bobolice), Paulina Klimek (SP Bobolice). 

W kategorii zespoły klas IV-VI zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej w Drzewianach. II miejsce zdobył zespół klasy IVA ze Szkoły Podstawowej w  Bobolicach , III  miejsce przypadło klasie VB   również ze Szkoły Podstawowej w  Bobolicach. Wyróżniono zespoły z klasy VA ( SP Bobolice), VC (SP Bobolice) oraz z klasy IV i V  ze Szkoły Podstawowej w Dargini. 

Grand Prix za najlepsze wykonanie piosenki „ Dziewczyna z granatem” otrzymała Amelia Iwańska . Nagrodę w formie bonu upominkowego ufundował  p. Ireneusz Bednarczyk sołtys Dargini oraz radny Rady Miejskiej w Bobolicach.

Organizatorzy : Izabella Mirota ( n-l muzyki) i Anita Jasińska  ( dyrektor SP Dargiń) składają serdeczne podziękowania Pani Burmistrz Mieczysławie Brzozie za wspieranie naszych edukacyjnych działań, Radzie Rodziców, Panu Ireneuszowi Bednarczykowi i Radzie Sołeckiej w Dargini za udostępnienie świetlicy i pomoc w przygotowaniu konkursu. Dziękujemy MGOK w Bobolicach za wsparcie nas profesjonalnym nagłośnieniem. Składamy również serdeczne podziękowania Szkołom w Bobolicach i Drzewianach za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dargini. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych wykonań pieśni i piosenek patriotycznych.

                                                                                                                      Izabella Mirota

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 18:17
 
17November Szkolenie nauczycieli ramach projektu „Fabryka kompetencji kluczowych”.
PDF
Wpisany przez Administrator   niedziela, 17 listopada 2019 15:53

szkolenieSzkoła Podstawowa w Dargini realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII Edukacja, Działanie 8.4 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym, ponadpodstawowym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednym z zadań zaplanowanych w projekcie jest szkolenie nauczycieli z wykorzystania TIK w nauczaniu i uczeniu się uczniów w procesie dydaktycznym podczas zajęć lekcyjnych oraz wykorzystania TIK w edukacji włączającej w ramach indywidualizacji podczas zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Szkolenia odbyły sie w dniach 13 14.11.2019r. Za bardzo ciekawe i rzeczowe szkolenie serdecznie dziękujemy Paniom Zycie Czechowskiej i Joannie Majkowskiej.

 
05November Zagubione tytuły bajek.
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 05 listopada 2019 14:02

     czytanie5 listopada to Dzień Postaci z Bajek. Dlatego w Dargini po korytarzu szkolnym oraz w bibliotece przewijał się korowód postaci bajkowych. Przez pierwsze trzy lekcje oraz na przerwach można było w zakątku bajek posłuchać  jak czytają dorośli i dzieci. Pani Anetka przeczytała dzieciakom bajkę „Braciszek i siostrzyczka”, pani Krysia przeczytała historię o zapomnianych tytułach bajek, a Beatka 

i Gosia czytały „Alicję w krainie czarów”. Kącik czytelniczy był dziś oblegany, można było jeszcze wysłuchać bajki „Kot w Butach” czytanej przez panią Pedagog ,  pani Dyrektor przeczytała „Brzydkie kaczątko”. Bibliotekarka przeczytała  w przedszkolu „Tomcia Palucha”, a w zakątku bajek „Guliwera w krainie Liliputów”. Młodzi  czytelnicy porządkowali pomieszane tytuły , rozpoznawali po rekwizytach bohaterów bajek. Nie zabrakło również muzyki , zagadek i kolorowanek. Dziękuję panią Eli Maksym i Krystynie Kowalczyk za pomoc w zorganizowaniu tego ważnego dla każdego dziecka (małego i dużego) dnia naszych ulubionych postaci. Okazuje się, że wiele bajek pamiętamy, ale są i takie które przypominamy sobie właśnie przy takich okazjach jak dzisiejsza.

Anna Sagan.

 
05November Wycieczka do Bobolic
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 05 listopada 2019 13:00

darrrginKlasy 1-3 SP Dargiń oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego odbyły 29 października wycieczkę do Bobolic. Odwiedziliśmy tradycyjnie Cmentarz Komunalny aby przy Panteonie i innych ważnych pomnikach  oddać pamięć i cześć zapalając znicze tym, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury aby tam obejrzeć piękną wystawę fotograficzną "Smoczym okiem". Wstąpiliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie bardzo ciekawie opowiedziano nam o zasobach i historii znajdujących się tam eksponatów i całych kolekcji. Była to bardzo ciekawa wyjazdowa lekcja zadumy i nauki. Zofia Jóźwiak

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 13:03
 
28October Ogłoszenie
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 28 października 2019 12:22

projekt ogloszenie

 
poprzednia12345678910następna