12October 100 minut czytania na 100 Lecie Odzyskania Niepodległości"
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 12 października 2018 06:49

burmistrz dzieciKlasa pierwsza wystartowała z pomysłem "100 minut czytania na 100 Lecie Odzyskania Niepodległości" Dzisiaj tj. 11 października 2018r po uroczystym ślubowaniu, w naszej  sali, pani burmistrz Mieczysława Brzoza jako zaproszony gość, pierwsza czytała dzieciom wybraną przez siebie książeczkę pt. "Filip i groszek". Ustaliliśmy , że każdy uczeń wraz z rodzicami przygotuje 5 minutowe czytanie, dowolnych bajek czy też innych książek dla dzieci i zaprezentuje się w naszej klasie w terminie do 11 listopada tego roku. Pomysł spodobał się wszystkim i bardzo się z tego cieszymy. Zofia Jóźwiak-wychowawca klasy 1

GALERIA

Poprawiony: piątek, 12 października 2018 07:38
 
09October Spotkanie autorskie
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 09 października 2018 06:11

spotkanie autDnia 8 października 2018r w fili biblioteki w Dargini odbyło się spotkanie autorskie. Wystąpił pan Jakub Skworz -  pisarz młodego pokolenia. Autor książeczek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III naszej szkoły.Spotkanie było bardzo ciekawe. Dzieci słuchały fragmentu opowieści "Księżniczka Adela szuka przyjaciela"Odpowiadały na pytania, układały puzzle, rysowały-bawiąc się przy tym doskonale. To były wspaniale chwile spędzone z autorem, który przybliżył uczniom również ciekawostki z warsztatu pisarza.    Zofia Jóźwiak, Jadwiga Szwec i Waldemar Wójtowicz

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 11:27
 
05October Ważna informacja III
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 05 października 2018 10:17

Szanowni Rodzice - informujemy, że 9 października 2018 r. będzie sprawdzana higiena dzieci,

w tym czystość głowy.

Rada Pedagogiczna

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 10:18
 
05October SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 05 października 2018 07:10

1

Akcja - Segregacja!

2x więcej,2x czyściej”

w Szkole Podstawowej w Dargini

Sprzątanie Świata przeprowadziliśmy 21 września 2018r. Przygotowaniem do wyjścia w teren były przeprowadzone zajęcia z uczniami na temat segregacji odpadów, konieczności ich odzyskiwania i przerobu. Korzystaliśmy z materiałów Funduszu Ochrony Środowiska, własnych zasobów literatury i wiedzy Internetowej. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali w klasach szkoły podstawowej oraz oddziale zerowym scenki nt. wytwarzania opakowań, segregacji i korzyści dla gospodarki, dla społeczeństwa wynikających z recyklingu.

  1. Na banerze szkolnym przekazaliśmy najważniejsze informacje nt . recyklingu i korzyści wynikających ze stosowania segregacji odpadów w gospodarstwie domowym oraz zasad wrzucania śmieci do odpowiednich pojemników lub worków.

  2. W klasach 4-6 SP i Gimnazjum został przeprowadzony konkurs na najlepszy plakat promujący hasło tegorocznej akcji: „Akcja – Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na forum szkoły i uhonorowane dobrymi ocenami, a ponadto uczniowie otrzymali upominki (długopisy, flamastry i słodkości).

  3. Akcja sprzątania terenów zamieszkania odbyła się w godz. 1200-1400 pod opieką nauczycieli. Zebrane odpady zabezpieczyliśmy i przygotowaliśmy do odbioru przez ZUKiO w Bobolicach.

 

W podziękowaniu za udział w sprzątaniu uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Nadrzędnym celem tych akcji jest kształtowanie postaw proekologicznych
a szczególnie umiejętności gospodarki odpadami i ich prawidłowej segregacji.

Udział w sprzątaniu wzięło ponad 110 uczniów pod opieką nauczycieli. Zebraliśmy około 30 dużych worków odpadów.

 Dziękujemy władzom gminy za wsparcie finansowe naszych działań.

GALERIA

 

 

Organizator akcji:

Waldemar Kwaśniewski

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 09:42
 
01October Ważna informacja
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 01 października 2018 11:56

Rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają możliwości kontaktu w sprawie organizacji zajęć dla ich dzieci z wizytatorami KO – koordynatorami ds. edukacji włączającej telefonicznego lub osobistego podczas dyżurów w KO w każdy poniedziałek godz. 15.30-17.00 – Hanną Markowską i Agnieszką Stroynowską.

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 11:57
 
25September Miting Rowerowy w Bobolicach
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 25 września 2018 09:24

miting rowerowy2018026MW piątek 21 września 2018r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargini wzięła udział w Mitingu Rowerowym zorganizowanym przez OTKKF „Bicykl” w Bobolicach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Mając na uwadze dobro naszego środowiska i dbając o czystość powietrza, chętnie wzięliśmy udział w tym wydarzeniu, jednocześnie promowaliśmy aktywny wypoczynek i dbanie o kondycję. Rajd rozpoczął pan Juliusz Glaser, który przedstawił zasady bezpieczeństwa podczas przejazdu rowerami oraz skąd wzięła się inicjatywa na organizację mitingu, po czym przeszliśmy na Bobolicki Cmentarz Komunalny, gdzie zapaliliśmy znicze na Panteonie Pamięci Ofiar II Wojny Światowej. Następnie wyruszyliśmy rowerami w trasę dookoła Bobolic, która zakończyła się na placu przy ulicy Dworcowej. Tam odbyły się zawody rekreacyjno-sportowe, gdzie mogliśmy zmierzyć się w takich konkurencjach, jak rowerowy tor przeszkód, rzut ringo do celu, czy rzut lotkami do tarczy. Na koniec każdy uczestnik mitingu rowerowego otrzymał upominek oraz zaproszenie na ciepły posiłek, aby zregenerować siły.

Udział naszych uczniów w mitingu nie doszedłby do skutku, gdyby nie bezinteresowna pomoc jednego z rodziców. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować panu Tomaszowi Lisowskiemu, który nieodpłatnie przewiózł nasze rowery do Bobolic.

GALERIA

Opiekunowie

Marta Wojciechowska

Łukasz Fir

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 09:37
 
poprzednia12345678910następna