25October DZIEŃ KUNDELKA W DARGINI
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 14:38

pies25 października to nieformalne polskie Święto Kundelka, w związku z nim na Filię Biblioteki w Dargini zawitali młodzi czytelnicy. Podczas zajęć przedszkolaki  rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka - kundelku. Zapoznały się z książeczkami, w których bohaterem jest pies. Nie zabrakło także tańców do piosenek o pieskach oraz kolorowanek.

Uczniowie klasy II i  III SP w Dargini poznały  historię  psa Balto który w 1925 roku dowiózł lekarstwa do miasta Nome, w którym panowała epidemia dyfterytu. Wysłuchały książki o Rollku – psie przewodniku dla niewidomych, a następnie w parach przybierały role przewodnika i niewidomego. Dzieci rozmawiały o psach zaangażowanych w różnorodną pomoc człowiekowi tj. np  psach ratownikach, stróżach , pasterskich, policyjnych. W grupach dobierały zdjęcia i książki na temat psów pracujących dla człowieka. Również uczniowie klas I mogli uczestniczyć w zajęciach na temat najlepszego przyjaciela człowieka.  Poznali legendę  Dżoka  - wzoru oddania i wierności.   Wykonali planszę z nakazami i zakazami postępowania  wobec najwierniejszego  przyjaciela człowieka. Uczestnicy zajęć zaprezentowali również pozycję ochronną przed nieznanymi , agresywnymi  psami. Opowieść o piesku Węgielku poruszyła wszystkich uczestników .

                                                         Anna Sagan

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 14:41
 
25October Otwarcie placu zabaw w szkole Podstawowej w Dargini
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 11:05

plac zabawOtwarcie placu zabaw w szkole Podstawowej w Dargini W dniu 24 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Dargini odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Plac zabaw powstał dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu sponsorów. Urządzenia zostały zakupione i zamontowane w czerwcu przez rodziców. W pomoc przy montażu mocno zaangażowali się z własnej inicjatywy nasi pracownicy oraz uczniowie - już absolwenci oraz kilku uczniów obecnej klasy VIII. Niewiele trzeba, aby sprawić dzieciom radość. Nasze dzieci długo czekały na miejsce, które uatrakcyjni im pobyt w szkole, w czasie przerw, zajęć świetlicowych i po zakończeniu lekcji. Uczniowie szkoły występem artystycznym i skromnym upominkiem – zakładką do książki w postaci sowy, wykonanym własnoręcznie podziękowali zaproszonym gościom i sponsorom za okazane serce. Sowa to mądrość - Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty… Zamontowane urządzenia na placu kosztowały 10 000 zł. Z montażem i wsparciem od sponsorów można śmiało oszacować wartość tego placu na około 20 000 zł. Plac zabaw w miarę pozyskiwanych środków będzie systematycznie doposażany w inne elementy. Oficjalnego otwarcia placu zabaw dokonała Pani Burmistrz Mieczysława Brzoza oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Iwańska. Dziękujemy Pani Burmistrz Mieczysławie Brzozie za wspieranie nas w tej inicjatywie, sponsorom oraz wszystkim rodzicom. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargini Anita Jasińska

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:08
 
25October Zabawa integracyjna w Kłaninie
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 08:14

W czwartek 24 października na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego w Kłaninie grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w dyskotece integracyjnej. Atrakcją był obfity poczęstunek, przygotowany przez rodziców z Kłanina. Zabawa była udana, nawiązano nowe znajomości. W rewanżu zaplanowana jest zabawa andrzejkowa, na którą zapraszamy koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły.
Opiekunowie:
Krystyna Kowalczyk
Marta Wojciechowska

 
25October Młodzi Przeciw Przemocy
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 08:10

 

Szkoła Podstawowa w Dargini w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie w Koszalinie została zaproszona do realizacji projektu „Młodzi Przeciw Przemocy „.

22 października 2019 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej o tematyce przecidziałania przemocy w rodzinie. Zajęcia dla uczniów i rodziców poprowadził Pan Robert Faryniarz – znany i ceniony specjalista w/w zjawiska .

W ramach projektu w szkole odbędzie się konkurs plastyczny i muzyczny oraz warsztaty wyjazdowe do Grzybowa.

Rodzice zainteresowani mogą korzystać z indywidualnych konsultacji.

 

E. Maksym

 
25October Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej - 21-27 .10. 2019r.
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 08:07

Październik to miesiąc , w którym w całej Polsce organizowane są warsztaty, szkolenia dotyczące przedsiębiorczości i kariery zawodowej . Tak też było w naszej szkole.

21 października 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII brali udział w zajęciach warsztatowych, które przeprowadziła Pani Jolanta Gałązka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Koszalinie. Młodzież zapoznała się z rynkiem pracy, poznała zawody , które są poszukiwane na naszym terenie oraz ofertą szkoleń, kursów i projektów.

Spotkanie było zorganizowane dzięki współpracy z instytucjami na rzecz świadomego wyboru zawodu w ramach Wewnątrzszkolnego Doradztwa Zawodowego.

 

Organizator:E.Maksym

 
19October Wkręceni w nakrętki
PDF
Wpisany przez Administrator   sobota, 19 października 2019 05:50

vanesa Uczniowie SP w Dargini „wkręcili” się w zbieranie nakrętek dla Vanessy. Od kilku lat społeczność pamięta o koleżance ze Świelina. Niewielkim wkładem można pomóc innym. Tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy pomocni, bo dotyczy to osoby z naszego środowiska. Vanessie życzymy radość a uczniom jeszcze większego zaangażowania na rzecz innych. Samorząd Uczniowski

 
poprzednia12345678910następna