30November Andrzejki 2017
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 30 listopada 2017 13:09

normal andrzejki2017053   W  środę 29.11.2017 roku w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniła się do tego klasa siódma, która przygotowała różnorodne wróżby. Uczniowie mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą , w jaką podróż  udadzą  się w najbliższej przyszłości  oraz wiele innych ciekawych przepowiedni. Całą imprezę uświetniła muzyka mechaniczna, nad którą czuwali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum Emil Bieńkowski i Jakub Banik.  Klasy  O-III bawiły się na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej, klasy IV-VI na czwartej i piątej godzinie, a klasy gimnazjalne na  szóstej i siódmej godzinie. Był  także słodki poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni z tegorocznej zabawy andrzejkowej.

               Organizatorzy:

Wioletta Małecka

Krystyna Kowalczyk

Elżbieta Maksym

Wioletta Szwec

Fotorelacja z imprezy andrzejkowej

GALERIA

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 06:24
 
21November Wycieczka do Oceanarium w Stralsundzie
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 21 listopada 2017 05:03

Untitled 1Wycieczka do Oceanarium w Stralsundzie Tuż przed godziną 5.00 w piątek 17 listopada 2017r. grupa 42 uczniów Szkoły Podstawowej w Dargini spotkała się przed budynkiem szkoły. Powodem tak wczesnej zbiórki był wyjazd do Stralsundu, miasta położonego na północy Niemiec pod opieką nauczycieli pani Marty Wojciechowskiej, pani Joanny Hnat i pani Joanny Dmytryk oraz 3 rodziców. Gdy wyruszaliśmy w drogę było jeszcze ciemno i padał deszcz, ale to nie popsuło nam dobrych humorów. W Świnoujściu poznaliśmy naszego pilota-przewodnika, panią Ewę, która w ciekawy sposób opowiedziała nam o regionie, do którego zmierzaliśmy. Po krótkiej przeprawie promem na rzece Świnie, przekroczyliśmy granicę naszych zachodnich sąsiadów. Kiedy ok. 10.30 dotarliśmy na miejsce, pogoda była idealna do zwiedzania, tj. nie było zbyt zimno i świeciło piękne słońce. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie jednego z największych w Europie oceanariów, gdzie na powierzchni 8.7 tysięcy metrów kwadratowych zgromadzono ok. siedem tysięcy gatunków zwierząt i roślin morskich w 39 akwariach. Atrakcją był również pokaz karmienia pingwinów oraz sala Morskich Gigantów, gdzie odpoczywając na leżakach mogliśmy podziwiać eksponaty największych zwierząt żyjących w oceanach. Po wyjściu z oceanarium pani Ewa, nasz przewodnik, oprowadziła nas po mieście i pokazała najciekawsze miejsca. W Stralsundzie bowiem znajdują się 524 obiekty zabytkowe wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po zwiedzaniu był oczywiście czas na zakupy, po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy pod szkołę ok. 23.30, skąd wszystkich odebrali rodzice. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd…

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 05:17
 
16November Gminne Centrum Kariery
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 16 listopada 2017 08:15

 W dniu 18 października 2017 roku o godzinie 10.00 rozpoczęło się otwarcie Gminnego Centrum Kariery w Bobolicach. Prowadzącą była, a zarazem doradcą zawodowym Pani Anna Kuropatnicka. Podczas prezentacji nie obyło się bez występów uczniów Szkoły Podstawowej

w Bobolicach. Nasze koleżanki i koledzy zaprezentowali się imponująco.

Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu była przebrana za przedstawicieli różnych zawodów .

Gminne Centrum Kariery powstało na potrzeby młodych , niezdecydowanych oraz pragnących poznać swoje zainteresowania ludzi by im pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Wśród zaproszonych gości była m. in. Pani Mieczysława Brzoza - Burmistrz Bobolic.

 DSC07674IMG 3071

 

Zuzanna Adamczak z kl. VII

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 10:35
 
14November Dzień Niepodległości
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 14 listopada 2017 08:25

IMG 0640denDnia 10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów III klasy gimnazjum.  Było to widowisko artystyczno-historyczne, mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918 . Przy obecnym poczcie flagowym  rozpoczęła się część artystyczna. Składała się ona z trzech etapów. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, część poetycko - patriotyczną (pieśni wykonywane przez uczniów kl. II gim. i kl. VI i wiersze) i prezentacje multimedialne.Na zakończenie został odśpiewany przez wszystkich uczestników Hymn państwowy w całości.

Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez uczniów, zaproszonych gości. Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 08:01
 
03November Cukierek albo psikus.
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 03 listopada 2017 07:11

hallowen2017002

We wtorek 31 października z okazji Halloween odbyło się w naszej szkole wiele konkursów. Największe emocje budziły , jak co roku lampiony z dyni. Pierwsze miejsce zajęli w tym konkursie bracia Karczewscy z zerówki, miejsce drugie Vanessa Wójtowicz, a trzecie ex aequo Amelka Iwańska i Michał Kozłowski. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej przebierali się i malowali twarze. Na korytarzu pełno było duchów i wampirów. Najstraszniejsze przebranie wymyśliła Zuzia Adamczak, która wystąpiła jako „Gnijąca Panna Młoda”. W konkursie na potworny rysunek pierwsze miejsce zajął Kacper Sulecki, drugie miejsce jego siostra Amelka i Amelka Iwański.

 
26October EMS Chance
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 26 października 2017 07:03

onepager 13CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 1-14 listopada poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udziału w trzynastej edycji projektu pragniemy zaprosić 40 uczestników.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu.

 

Jako organizator projektu zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie załączonych informacji o CEMS Chance w szkole – na stronie internetowej, na tablicach informacyjnych, w gablotach kół naukowych. Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji wszystkim klasom, Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby uczniów.


Poprawiony: czwartek, 26 października 2017 07:18
 
poprzednia12345678910następna