03December Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:34

47158223 200175040902163_5121841155809476608_nDnia pierwszego grudnia 2018 roku w bobolickiej hali przy Głowackiego 7 odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięła szóstka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargini: Zuzanna Lisowska, Paulina Ostrzyńska, Daniel Mirga, Bartosz Lisowski, Oliwier Klajnszmit i Dawid Mirga. Konkurencja była duża, poziom gry bardzo wysoki. Po rozegraniu wielu setów w ostatecznej klasyfikacji w kategorii klas IV-VI 1 miejsce zdobył Daniel Mirga, zaś na 2 stopniu podium stanęła Zuzanna Lisowska. W kategorii klas VII do 16 lat 4 był Oliwier Klajnszmit. Należy zwrócić uwagę, iż w rywalizacji dziewczęta zmagały się z chłopcami. W tej sytuacji szczególne gratulacje należą się Zuzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz paczki od Mikołaja. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, tym bardziej, że wszyscy byli zmęczeni po nieprzespanej "Nocy w szkole".

GALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 08:52
 
27November Mikołajki z PKO
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:56

1 sko_thumb25 listopada 2018r. 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Bank PKO BP. Mikołajki odbyły sie w Koszalinie. Dzieciom zorganizowano wiele atrakcji, konkursów. Wykonywały samodzielnie ozdoby choinkowe i świąteczne. Brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, które prowadziły Elfy. Nastąpiło również bliskie spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Dzieciaczki były bardzo zadowolone i pojechały do domu w świetnych, świątecznych nastorjach, pełni wrażeń. Dzięujemy Oddziałowi PKO w Bobolicach.

img

 
27November Bliskie spotkania z książką i biblioteką w Dargini.
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 27 listopada 2018 12:37

122 listopada 2018r. klasa IV w ramach spotkań z biblioteką czytała sobie książkę „Chcę mieć zielony nos”. Dzisiaj uczniowie wysłuchali opowieści o ciepłym i puchaty. Klasa V czytała opowiadanie „Twój wyjątkowy dar”, a następnie wypisywała swoje „dary”. Czytelnicy z klasy VI wybierali książki warte przeczytania oraz przypomnieli obie różnicę między encyklopedią a słownikiem. Zadanie odbyło się przy współpracy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Serdecznie dziękujemy za wpsółpracę. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
22November Dzień życzliwości
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 22 listopada 2018 07:50

Bądź życzliwy dla każdego to nie spotka Cię nic złego.

W środę 21.11.2018 społeczność szkolna obchodziła dzień życzliwości. W tym dniu staraliśmy się być dla siebie szczególnie mili. Hasła rozwieszone po szkole zachęcały do wzajemnej serdeczności. Dzieliliśmy się uśmiechami, słoneczkami.

Życzymy sobie takiej życzliwości przez cały rok.

 

 Samorząd Uczniowski

 
21November Terapeutyczne właściwości książek...
PDF
Wpisany przez Administrator   środa, 21 listopada 2018 09:23

    ksiazki bibli Dnia 20 listopada 2018 r.  w godzinach popołudniowych w  naszej szkole zebrali się rodzice i nauczyciele  w celu wysłuchania i uzupełnienia wiadomości na temat terapeutycznych właściwości książek i profilaktyki uzależnień , w tym  dopalaczy.

     Pani Małgorzata  Zychowicz -  kierownik DZIAŁU METODYKI I PROMOCJI KOSZALIŃSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. JOACHIMA LELEWELA W KOSZALINIE,  wygłosiła bardzo ciekawą  prelekcję na temat: „Książka, jako terapia na bolączki tego świata.” Pani Zychowicz została zaproszona przez Panią Annę Sagan- bibliotekarkę  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bobolicach – Filia w Dargini.

     Pan Krzysztof Polakowski -terapeuta z OŚRODKA W DARŻEWIE, wygłosił prelekcję na temat:”Rodzicu – otwórz oczy-zdrowotne

i psychologiczne konsekwencje  używania środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy.”

      Spotkanie odbyło  się w miłej atmosferze, gdyż terapeutyczne właściwości książek dały znać o sobie natychmiast . Rodzice i nauczyciele chętnie zapoznawali  się z ciekawą propozycją  książek i książeczek . A trudny temat dot. profilaktyki uzależnień był łatwiejszy do  zrozumienia. ALE PAMIĘTAJMY , że dla dzieci miłość oznacza poświęcony im czas, czy to podczas wspólnego czytania , czy wspólnych  rozmów. Te czynności mogą być „ tarczą obronną ” dla naszych dzieci.

 

                              Środki pozyskano z GKRPA w Bobolicach.

 

          E.Maksym i A.Sagan

Poprawiony: sobota, 24 listopada 2018 11:39
 
20November Spotkania z absolwentami
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 20 listopada 2018 08:38
W tym roku szkolnym  będziemy kontynuować spotkania z naszymi absolwentami. Karol Jóźwiak dzisiaj tj. 19 listopada 2018r rozmawiał z młodzieżą klas 7, 8 i 3 gimnazjum. Spotkanie miało charakter inspirujący a jednocześnie motywujący.
Te ciekawe spotkania pokazują losy naszych uczniów, ich osiągnięcia i sukcesy.  Jednocześnie utwierdzają w przekonaniu, że marzenia się spełniają jeśli będziemy zmierzać wytrwale w kierunku ich realizacji. Z malej szkoły w wielki świat wyruszą następni nasi uczniowie i poniosą ze sobą zdanie był kiedyś , ktoś kto powiedział nam, że...
Zofia Jóźwiak
 
poprzednia12345678910następna