Wpisany przez Administrator    piątek, 23 marca 2018 07:13
PDF
TURNIEJ REGIONALNY IGRZYSK DZIECI W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

TURNIEJ REGIONALNY IGRZYSK DZIECI W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

            Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Dargini, podobnie jak tydzień wcześniej chłopcy, zajęły IV miejsce w turnieju regionalnym Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. W zawodach, które odbyły się 20 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Koszalinie nasze zawodniczki przystąpiły do rywalizacji ze swoimi rówieśniczkami z SP 10 Koszalin, SP 1 Szczecinek oraz SP Postomino. Uczennice w składzie: Amelia Iwańska, Patrycja Michalska, Emilia Korzeniowska, Sara Knieć, Weronika Opala, Zuzanna Lisowska, Nikola Marszałkowska, Aleksandra Madej, Wiktoria Wesołowska oraz Kaja Skryp tego dnia były w dużo słabszej dyspozycji, nie pokazując swoich wszystkich umiejętności, które na co dzień szlifowane są podczas treningów UKS Gulki. Jak się okazało później, nasze zawodniczki najlepiej zaprezentowały się w swoim pierwszym meczu turnieju nieznacznie ulegając 21:26 rozstawionej drużynie ze Szczecinka. W kolejnym spotkaniu koszykarskie „lanie” sprawiły nam gospodynie - SP 10 Koszalin, które z dużą przewagą wygrały wszystkie mecze turnieju. Na koniec zawodów, w bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce ulegliśmy 15:25 SP Postomino. Brak sił oraz rozbicie mentalne po wcześniejszej porażce miało niewątpliwie wpływ na końcowy rezultat tego meczu.

 

Końcowa kolejność:

I miejsce – SP 10 Koszalin

II miejsce – SP 1 Szczecinek

III miejsce – SP Postomino

IV miejsce – SP Dargiń

 

            Niezmiernie boli fakt, że nie wykorzystaliśmy danej nam szansy jakim był awans z drugiego miejsca do półfinału województwa. Jak pokazują wyniki, cel był na wyciągnięcie ręki, a w tym przypadku, jak to często w sporcie bywa, liczyła się właśnie dyspozycja dnia... Turniej ten, to kolejne doświadczenie i nauka, którą miejmy nadzieję wykorzystamy w przyszłości. Dziewczyny nie załamujemy się i podnosimy głowę do góry, właśnie po to, by odnosić kolejne zwycięstwa! Po raz kolejny podkreślam, iż dla Szkoły Podstawowej w Dargini i UKS Gulki sam udział w zawodach regionalnych to ogromny sukces. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta, aby reprezentować Powiat Koszaliński Ziemski na tym szczeblu rozgrywek, musieli przejść dwa kolejne etapy zawodów i pokonać sporo innych szkół z naszego powiatu. Dlatego jeszcze raz gratulacje! Jestem z Was dumny!

            Kończąc kieruje gorące podziękowania dla Powiatu Koszalińskiemu za sfinansowanie rozgrywek powiatowych oraz wyjazdów na zawody regionalne.

 

Łukasz Fir