plakat projekt

Wpisany przez Administrator    wtorek, 06 listopada 2018 09:01
PDF
Halloween

hellowenWedług Celtów istniały zaledwie dwie pory roku, jedna była jasną, druga ciemną. I to właśnie ciemna zaczynała swoje rządy w nocy z 31 października na 1 listopada. W tę noc, ludzie przypominali sobie również o przemijaniu, nieuchronnej śmierci. Celtowie uważali, że w tę magiczną noc zmarli znów mogą pojawić się na ziemi i pozostać na niej jeśli znajdą odpowiedniego człowieka. Żeby odstraszyć złe duchy Celtowie zbierali się w liczne grupy, przebierali się za nieziemskie stworzenia, zakładali dziwaczne maski i ubrania.Dobre duchy,które nie miały złych zamiarów, zapraszano do stołu, na uroczystą kolację.  

Stąd właśnie pochodzi Halloween. Choć dzisiaj jest już tylko okazją do zabawy.

Sądząc po ilości lampionów z dyni, zgłoszonych na konkurs oraz całej gromady przebranych i wymalowanych uczniów zabawa w szkole w Dargini była świetna. Okazało się, że żadne strachy nie są „straszne”, a pająki mogą być „milutkie”.

Zwycięzcom konkursów gratuluję, na najbliższym apelu zostaną in wręczone nagrody.

Specjalne podziękowania należą się Zuzi, Paulinie, Michalinie i Natalii z klasy 8 za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu konkursów.

 

Joanna Hnat