Wpisany przez Administrator    czwartek, 08 listopada 2018 13:16
Bezpłatne zajęcia edukacyjne

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (od IV kl.) oraz średnich z terenu województwa zachodniopomorskiego.

W ramach zajęć uczniowie będą uczestniczyli w:

I. Części teoretycznej  – podczas tej cz. uczniom  zostaną podane m.in. informacje o organizmach wskaźnikowych świadczących o czystości wód powierzchniowych oraz zostaną zaprezentowane zagadnienia  dot. znaczenia badań biologicznych i chemicznych wód powierzchniowych.

II. Części laboratoryjnej – uczniowie podczas tej cz. zajęć będą mieli możliwość samodzielnego zbadania właściwości fizycznych i chemicznych wody, m.in.: zawartości tlenu rozpuszczonego w wodzie, przewodnictwa wody, jak i odczynu oraz temperatury. Będą mogli również przeprowadzić badania na oznaczenie: obecności azotanów i fosforanów oraz twardość wody.

Ponadto podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie pod mikroskopem będą obserwować organizmy wód powierzchniowych np. skorupiaki, wieloszczety i małże, aby nauczyć się ich rozpoznawania.

Zajęcia będą realizowane w listopadzie 2018 r. W przypadku chęci uczestnictwa bardzo prosimy o rejestrację pod adresem e-mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub drogą tel. 94/714-01-51 (-55). Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt pn. „Organizmy wodne jako wskaźnik antropogenicznego zanieczyszczenia wód powierzchniowych” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.