Wpisany przez Administrator    czwartek, 13 czerwca 2019 12:05
PDF
Dzień Sportu 2019.


            Dnia 11 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dargini odbył się Dzień Sportu. Celem tej imprezy, oprócz propagowania sportu, była integracja zespołów klasowych, a także uczniów i nauczycieli.

            Jako pierwsi do rywalizacji drużynowej przystąpili nasi najmłodsi uczniowie - klasy 0-3 SP. Wyścigi rzędów, zbieranie woreczków czy kręcenie hula-hop to jedne z wielu konkurencji jakie mieli do pokonania uczestnicy. W tej grupie najważniejsza była dobra zabawa, uśmiech na twarzy oraz pot na czole. Niemniej jednak jak to w sporcie bywa gra sie zawsze o zwycięstwo. Po zliczeniu wszystkich punktów najlepsza okazała się "zerówka", która wyprzedziła klasę II i III - ex aequo oraz klasę I.

            Następnie na parkiet sali gimnastycznej wybiegły klasy IV -VI, które toczyły zmagania w różnych konkurencjach sprawnościowych zarówno drużynowych jak i indywidualnych. W tej kategorii wiekowej, po zakończeniu rywalizacji okazało się, że tę samą liczbę punktów uzyskały dwie klasy - IV i V. Potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę - klasę V. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa VI. Dodatkową atrakcją był mecz w koszykówkę pomiędzy chłopcami i dziewczętami, który z "małą" pomocą nauczyciela wychowania fizycznego - Łukasza Fir zakończył się zwycięstwem płci pięknej.

            Ostatnim punktem tego eventu był mecz siatkówki najstarszych uczniów szkoły podstawowej. Po bardzo emocjonującym pojedynku w tie-breaku wygrała klasa 8. Jednak to nie wszystko co czekało tego dnia na licznie zgromadzoną widownię w sali gimnastycznej przy szkole w Dargini. Ku zaskoczeniu wszystkich na boisku pojawiła się Pani Dyrektor wraz nauczycielami, którzy rozegrali mecz siatkówki z przedstawicielami uczniów. Dwa sety, zwycięskie przez nauczycieli, w których grano na przewagi potwierdzają o zaciętości tego spotkania.

            Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy a wszyscy uczestnicy słodycze. Zapraszamy na podobną zabawę za rok.

GALERIA

Łukasz Fir