Wpisany przez Administrator    piątek, 25 października 2019 14:38
DZIEŃ KUNDELKA W DARGINI

pies25 października to nieformalne polskie Święto Kundelka, w związku z nim na Filię Biblioteki w Dargini zawitali młodzi czytelnicy. Podczas zajęć przedszkolaki  rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka - kundelku. Zapoznały się z książeczkami, w których bohaterem jest pies. Nie zabrakło także tańców do piosenek o pieskach oraz kolorowanek.

Uczniowie klasy II i  III SP w Dargini poznały  historię  psa Balto który w 1925 roku dowiózł lekarstwa do miasta Nome, w którym panowała epidemia dyfterytu. Wysłuchały książki o Rollku – psie przewodniku dla niewidomych, a następnie w parach przybierały role przewodnika i niewidomego. Dzieci rozmawiały o psach zaangażowanych w różnorodną pomoc człowiekowi tj. np  psach ratownikach, stróżach , pasterskich, policyjnych. W grupach dobierały zdjęcia i książki na temat psów pracujących dla człowieka. Również uczniowie klas I mogli uczestniczyć w zajęciach na temat najlepszego przyjaciela człowieka.  Poznali legendę  Dżoka  - wzoru oddania i wierności.   Wykonali planszę z nakazami i zakazami postępowania  wobec najwierniejszego  przyjaciela człowieka. Uczestnicy zajęć zaprezentowali również pozycję ochronną przed nieznanymi , agresywnymi  psami. Opowieść o piesku Węgielku poruszyła wszystkich uczestników .

Anna Sagan