plakat projekt

1

Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 listopada 2019 14:02
PDF
Zagubione tytuły bajek.

     czytanie5 listopada to Dzień Postaci z Bajek. Dlatego w Dargini po korytarzu szkolnym oraz w bibliotece przewijał się korowód postaci bajkowych. Przez pierwsze trzy lekcje oraz na przerwach można było w zakątku bajek posłuchać  jak czytają dorośli i dzieci. Pani Anetka przeczytała dzieciakom bajkę „Braciszek i siostrzyczka”, pani Krysia przeczytała historię o zapomnianych tytułach bajek, a Beatka 

i Gosia czytały „Alicję w krainie czarów”. Kącik czytelniczy był dziś oblegany, można było jeszcze wysłuchać bajki „Kot w Butach” czytanej przez panią Pedagog ,  pani Dyrektor przeczytała „Brzydkie kaczątko”. Bibliotekarka przeczytała  w przedszkolu „Tomcia Palucha”, a w zakątku bajek „Guliwera w krainie Liliputów”. Młodzi  czytelnicy porządkowali pomieszane tytuły , rozpoznawali po rekwizytach bohaterów bajek. Nie zabrakło również muzyki , zagadek i kolorowanek. Dziękuję panią Eli Maksym i Krystynie Kowalczyk za pomoc w zorganizowaniu tego ważnego dla każdego dziecka (małego i dużego) dnia naszych ulubionych postaci. Okazuje się, że wiele bajek pamiętamy, ale są i takie które przypominamy sobie właśnie przy takich okazjach jak dzisiejsza.

Anna Sagan.