Wpisany przez Administrator    czwartek, 08 października 2020 10:43
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia po raz drugi w naszej szkole. W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole już po raz drugi została przeprowadzona ogólnoszkolna akcja edukacyjna mająca na celu przypomnienie tabliczki mnożenia. Uczniowie wszystkich klas, na kilka dni przed piątkowym finałem, uczestniczyli w czasie przerw w grach i zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia. W piątek 2.10.2020r pięć trzyosobowych zespołów ,, ekspertów tabliczki mnożenia″ z klas 4-8 uczestniczyło w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia. Rozwiązywali oni różne zadania i łamigłówki matematyczne sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Zwycięzcą została klasa 8 w składzie: Weronika Opala, Karolina Złonkiewicz i Kacper Wilczyński. II miejsce zajęła klasa 6: Przemysław Madej, Kamil Kozłowski, Gabriela Pastucha. III miejsce zajęły dwie klasy 5: Julia Opala, Beata Kozłowska, Kacper Kwaśny i 7: Amelia Iwańska, Oliwia Wojciechowska, Kamil Kwaśny, IV miejsce klasa 4: Katarzyna Banik, Zuzanna Głowacka, Oliwia Prokop. W tym dniu uczniowie klas 1-3 rywalizowali ze sobą w grach i zabawach matematycznych w klasie i na świeżym powietrzu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Marcel Gryga z kl.II i Szymon Kaszubowski z kl.III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.