Wpisany przez Administrator    wtorek, 25 czerwca 2013 09:01
Dla ucznia

PEDAGOG SZKOLNY DLA UCZNIÓW

DROGI UCZNIU!

Jeżeli w szkole  lub gdziekolwiek dzieje Ci się krzywda, nie czekaj , tylko zaufaj  fachowej pomocy pedagoga- MOŻESZ LICZYĆ NA POMOC I PEŁNĄ DYSKRECJĘ.

Pedagog , jako rzecznik  praw uczniowskich , wspiera  uczniów  w ważnych dla nich  momentach życia , rozwiązuje  ich osobiste  problemy i konflikty , w które  się uwikłali , przestrzega przed używkami , uczy prawidłowych  nawyków , głosi  treści prozdrowotne , jest podporą duchową

i wsparciem  dla wszystkich szukających pomocy.

Pedagog  stara się  rozwiązywać  problemy , jakie napotyka w pracy z uczniami.

Są to na przykład : problemy z agresją rówieśniczą, konflikty rówieśnicze, uzależnienia, dysfunkcja domu rodzinnego, problemy „sercowe”, emocjonalno-nerwicowe, nieśmiałość ,problem z wyborem szkoły.

Nic tak nie leczy , jak terapia słowem , a zwierzanie się  ze swoich kłopotów  osobie postronnej  może okazać się   łatwiejsze, niż tej najbliższej , nawet tej przez nas kochanej.