25October Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej - 21-27 .10. 2019r.
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 08:07

Październik to miesiąc , w którym w całej Polsce organizowane są warsztaty, szkolenia dotyczące przedsiębiorczości i kariery zawodowej . Tak też było w naszej szkole.

21 października 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII brali udział w zajęciach warsztatowych, które przeprowadziła Pani Jolanta Gałązka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Koszalinie. Młodzież zapoznała się z rynkiem pracy, poznała zawody , które są poszukiwane na naszym terenie oraz ofertą szkoleń, kursów i projektów.

Spotkanie było zorganizowane dzięki współpracy z instytucjami na rzecz świadomego wyboru zawodu w ramach Wewnątrzszkolnego Doradztwa Zawodowego.

Organizator:E.Maksym

13January IMS w Koszykówce
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 13 stycznia 2020 19:03

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DARGINI NAJLEPSI W GMINNYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE!!!

Główne

Dnia 10 stycznia br. w bobolickiej hali CESiR odbyły się zawody o mistrzostwo Gminy Bobolice w koszykówce dziewcząt i chłopców. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy nie dali szans swoim rówieśnikom z innych gminnych szkół, wygrywając wszystkie swoje mecze. W decydujących o mistrzostwie meczach nasze dziewczęta: Zuzanna Lisowska, Wiktoria Wesołowska, Sara Knieć, Aleksandra Madej, Amelia Iwańska, Amelia Sulecka, Natalia Mielniczuk pokonały 13:6 a nasi chłopcy: Oliwier Klajnszmit, Bartosz Lisowski, Jakub Marciniak, Wojciech Łucka, Paweł Zebrzowski, Kacper Wilczyński oraz Julian Szwec 25:14 Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach.

GALERIA

Gratulujemy sportowej postawy wszystkim drużynom i życzymy sukcesów zwycięzcom, którzy reprezentowali będą  Gminę Bobolice w dalszym etapie rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

Łukasz Fir

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 19:14

20December Młodzi Przeciw Przemocy
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 grudnia 2019 11:24

19 grudnia 2019 r w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela odbyła się Konferencja podsumowująca Projekt „MŁODZI PRZECIW PRZEMOCY” realizowany przez Powiat Koszaliński w ramach Programu Osłonowego, Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej .

Na Konferencję przybyli zacni goście z powiatu i gminy , ale przede wszystkim uczniowie ze szkół Powiatu Koszalińskiego , którzy uczestniczyli w konkursie fotograficznym i muzycznym. Jednym z nich był konkurs - „ Emocje w moim życiu „ - polegającym na wykonaniu fotografii o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W zmaganiach konkursowych wzięły udział i zwyciężyły uczennice naszej szkoły i : Julia Pańpuch, która za pracę „ Tryptyk samotności

i goryczy „ zdobyła III miejsce w powiecie, zaś Julia Łucka za pracę „ Rodzice, dlaczego ? „ otrzymała wyróżnienie .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Maksym

20December Boże Narodzenie to Święta wyjątkowe i ważne.
Wpisany przez Administrator   piątek, 20 grudnia 2019 11:25

W tym przedświątecznym okresie w naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy I i II zaprezentowali przedstawienie. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek i wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Piękne przebrania, kolędy, życzenia, miła atmosfera towarzyszyła spotkaniu. Uczniowie , którzy w ostatnim czasie osiągnęli sukcesy szkolne zostali wyróżnieni i nagrodzeni.
Czy zastanawialiście się, dlaczego co roku obchodzimy Boże Narodzenie?
Nie jest to wcale banalne pytanie ani odpowiedź nie jest taka oczywista, skoro poszukiwał jej niejeden teolog, filozof i poeta.
Zapytał siebie o to także ks. Jan Twardowski :

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby każda czarodziejka po trzydziestu latach nie stała się czarownicą.

Katarzyna Szewc

16November Gminne Centrum Kariery
Wpisany przez Administrator   czwartek, 16 listopada 2017 08:15

W dniu 18 października 2017 roku o godzinie 10.00 rozpoczęło się otwarcie Gminnego Centrum Kariery w Bobolicach. Prowadzącą była, a zarazem doradcą zawodowym Pani Anna Kuropatnicka. Podczas prezentacji nie obyło się bez występów uczniów Szkoły Podstawowej

w Bobolicach. Nasze koleżanki i koledzy zaprezentowali się imponująco.

Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu była przebrana za przedstawicieli różnych zawodów .

Gminne Centrum Kariery powstało na potrzeby młodych , niezdecydowanych oraz pragnących poznać swoje zainteresowania ludzi by im pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Wśród zaproszonych gości była m. in. Pani Mieczysława Brzoza - Burmistrz Bobolic.

DSC07674IMG 3071

Zuzanna Adamczak z kl. VII