17November Szkolenie nauczycieli ramach projektu „Fabryka kompetencji kluczowych”.
Wpisany przez Administrator   niedziela, 17 listopada 2019 15:53

szkolenieSzkoła Podstawowa w Dargini realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII Edukacja, Działanie 8.4 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym, ponadpodstawowym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednym z zadań zaplanowanych w projekcie jest szkolenie nauczycieli z wykorzystania TIK w nauczaniu i uczeniu się uczniów w procesie dydaktycznym podczas zajęć lekcyjnych oraz wykorzystania TIK w edukacji włączającej w ramach indywidualizacji podczas zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Szkolenia odbyły sie w dniach 13 14.11.2019r. Za bardzo ciekawe i rzeczowe szkolenie serdecznie dziękujemy Paniom Zycie Czechowskiej i Joannie Majkowskiej.

05November Zagubione tytuły bajek.
Wpisany przez Administrator   wtorek, 05 listopada 2019 14:02

czytanie5 listopada to Dzień Postaci z Bajek. Dlatego w Dargini po korytarzu szkolnym oraz w bibliotece przewijał się korowód postaci bajkowych. Przez pierwsze trzy lekcje oraz na przerwach można było w zakątku bajek posłuchać  jak czytają dorośli i dzieci. Pani Anetka przeczytała dzieciakom bajkę „Braciszek i siostrzyczka”, pani Krysia przeczytała historię o zapomnianych tytułach bajek, a Beatka

i Gosia czytały „Alicję w krainie czarów”. Kącik czytelniczy był dziś oblegany, można było jeszcze wysłuchać bajki „Kot w Butach” czytanej przez panią Pedagog ,  pani Dyrektor przeczytała „Brzydkie kaczątko”. Bibliotekarka przeczytała  w przedszkolu „Tomcia Palucha”, a w zakątku bajek „Guliwera w krainie Liliputów”. Młodzi  czytelnicy porządkowali pomieszane tytuły , rozpoznawali po rekwizytach bohaterów bajek. Nie zabrakło również muzyki , zagadek i kolorowanek. Dziękuję panią Eli Maksym i Krystynie Kowalczyk za pomoc w zorganizowaniu tego ważnego dla każdego dziecka (małego i dużego) dnia naszych ulubionych postaci. Okazuje się, że wiele bajek pamiętamy, ale są i takie które przypominamy sobie właśnie przy takich okazjach jak dzisiejsza.

Anna Sagan.

05November Wycieczka do Bobolic
Wpisany przez Administrator   wtorek, 05 listopada 2019 13:00

darrrginKlasy 1-3 SP Dargiń oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego odbyły 29 października wycieczkę do Bobolic. Odwiedziliśmy tradycyjnie Cmentarz Komunalny aby przy Panteonie i innych ważnych pomnikach  oddać pamięć i cześć zapalając znicze tym, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury aby tam obejrzeć piękną wystawę fotograficzną "Smoczym okiem". Wstąpiliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie bardzo ciekawie opowiedziano nam o zasobach i historii znajdujących się tam eksponatów i całych kolekcji. Była to bardzo ciekawa wyjazdowa lekcja zadumy i nauki. Zofia Jóźwiak

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 13:03

28October Ogłoszenie
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 28 października 2019 12:22

projekt ogloszenie

25October DZIEŃ KUNDELKA W DARGINI
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 14:38

pies25 października to nieformalne polskie Święto Kundelka, w związku z nim na Filię Biblioteki w Dargini zawitali młodzi czytelnicy. Podczas zajęć przedszkolaki  rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka - kundelku. Zapoznały się z książeczkami, w których bohaterem jest pies. Nie zabrakło także tańców do piosenek o pieskach oraz kolorowanek.

Uczniowie klasy II i  III SP w Dargini poznały  historię  psa Balto który w 1925 roku dowiózł lekarstwa do miasta Nome, w którym panowała epidemia dyfterytu. Wysłuchały książki o Rollku – psie przewodniku dla niewidomych, a następnie w parach przybierały role przewodnika i niewidomego. Dzieci rozmawiały o psach zaangażowanych w różnorodną pomoc człowiekowi tj. np  psach ratownikach, stróżach , pasterskich, policyjnych. W grupach dobierały zdjęcia i książki na temat psów pracujących dla człowieka. Również uczniowie klas I mogli uczestniczyć w zajęciach na temat najlepszego przyjaciela człowieka.  Poznali legendę  Dżoka  - wzoru oddania i wierności.   Wykonali planszę z nakazami i zakazami postępowania  wobec najwierniejszego  przyjaciela człowieka. Uczestnicy zajęć zaprezentowali również pozycję ochronną przed nieznanymi , agresywnymi  psami. Opowieść o piesku Węgielku poruszyła wszystkich uczestników .

Anna Sagan

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 14:41

25October Otwarcie placu zabaw w szkole Podstawowej w Dargini
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 11:05