plakat projekt

18June Budżet uczniowski
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 00:00

budzetBudżet uczniowski to projekt przeprowadzony w naszej szkole po raz pierwszy. W założeniu podobny jest do “Budżetu obywatelskiego” lecz skierowany do uczniów i realizowany na terenie szkoły.

Uczniowie klasy 8 wymyślili i wykonali „sofolety” czyli siedziska wykonane z palet. W realizacji tego zadania wsparli ich rodzice, a także uczniowie klasy 7. Praca okazała się dobrą zabawą, do wkręcania śrub ustawiła się kolejka. Niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy posłużyć się młotkiem.  W efekcie wkręcono dwa razy więcej śrub i wbito trzy razy więcej gwoździ. Miejmy nadzieję, że „Sofolety” będą dzięki temu trwalsze.

 Dziękujemy serdecznie rodzicom Pani Julii Zaborowskiej, pani Pieścik, a także panu Jarzębskiemu, który podarował nam palety.

Joanna Hnat

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 18:25
 
21June Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 21 czerwca 2019 18:17

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w uroczystej atmosferze.  Przybyli zaproszenie goście: burmistrz miasta Bobolic, p. Mieczysława Brzoza; przewodnicząca rady rodziców, p. Małgorzata Iwańska oraz radny gminy Bobolice, p. Ireneusz Bednarczyk. Obecni byli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście uczniowie.                                                    Były przemówienia, życzenia, gratulacje.  Wręczone zostały nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe. Żegnano uczniów klasy III Gimnazjum i uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej.                                                                                     W czasie spotkania był jeszcze jeden ważny punkt, pożegnano odchodzącą na emeryturę p. Irenę Kowalczyk i p. Joannę Hnat, która od nowego roku  szkolnego rozpoczyna pracę w innej placówce.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, pełnych wspaniałych przygód wakacji.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

 
21June Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klasa 3
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 21 czerwca 2019 18:14

 Ostatnie dni ,to czas pożegnań i podsumowań. I tak na apelu szkolnym klasa trzecia żegnała się ze swoją wychowawczynią. Najpierw zaprezentowali się w inscenizacji,,Wakacyjny bagaż,, ,potem każdy uczeń otrzymał książkę z osobistym wpisem . Po apelu klasa spotkała się na poczęstunku zorganizowanym przez rodziców. 
   Były też pełne humoru pożegnania uczniów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum, które przygotowali uczniowie klasy siódmej ze swoim wychowawcą.
    Uczniowie otrzymali też nagrody za czytelnictwo i systematyczne wpłaty na szkolne SKO.
                                                    Wakacje,Wakacje!!!!
                                                                  Z takim pozdrowieniem do zobaczenia
                                                                     Henryka Matysiak-Czarnecka

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 18:17
 
18June Apel 18.06.2019
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 10:21

GALERIA

 
18June Wycieczka do Warszawy
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 18 czerwca 2019 06:23

64963743 470908810348618_7821566063732064256_nUdało nam się- w tak gorącym i zaganianym czasie, zrealizować wycieczkę do Warszawy. Odbyła się ona w piątek, 14 czerwca 2019r. Wczesnym świtem 24 uczniów z naszej szkoły udało się do stolicy wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kurowie. Celem wycieczki była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie pana Pawła Szefernakera -posła PiS. Na zwiedzanie mieliśmy zbyt mało czasu ale pomimo upału  zobaczyliśmy Zamek Królewski, Stare Miasto ,Pałac Kultury i Nauki i wiele innych ważnych i pięknych miejsc związanych z tym szczególnym miastem. Ochłodzenie i relaks dały nam Złote Tarasy, gdzie można było kupić pamiątki lub zjeść lody dla ochłody. Wizyta w Sejmie z przewodnikiem była bardzo interesującą lekcją  a obiad zjedzony w restauracji sejmowej wywołał dreszczyk emocji. Sponsorem tego wjazdu był w/w poseł Paweł  Szefernaker, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Opiekunowie: Anita Jasińska, Zofia Jóźwiak, Katarzyna Szwec

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 06:32
 
13June Dzień Sportu 2019.
PDF
Wpisany przez Administrator   czwartek, 13 czerwca 2019 12:05


            Dnia 11 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Dargini odbył się Dzień Sportu. Celem tej imprezy, oprócz propagowania sportu, była integracja zespołów klasowych, a także uczniów i nauczycieli.

            Jako pierwsi do rywalizacji drużynowej przystąpili nasi najmłodsi uczniowie - klasy 0-3 SP. Wyścigi rzędów, zbieranie woreczków czy kręcenie hula-hop to jedne z wielu konkurencji jakie mieli do pokonania uczestnicy. W tej grupie najważniejsza była dobra zabawa, uśmiech na twarzy oraz pot na czole. Niemniej jednak jak to w sporcie bywa gra sie zawsze o zwycięstwo. Po zliczeniu wszystkich punktów najlepsza okazała się "zerówka", która wyprzedziła klasę II i III - ex aequo oraz klasę I.

            Następnie na parkiet sali gimnastycznej wybiegły klasy IV -VI, które toczyły zmagania w różnych konkurencjach sprawnościowych zarówno drużynowych jak i indywidualnych. W tej kategorii wiekowej, po zakończeniu rywalizacji okazało się, że tę samą liczbę punktów uzyskały dwie klasy - IV i V. Potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę - klasę V. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa VI. Dodatkową atrakcją był mecz w koszykówkę pomiędzy chłopcami i dziewczętami, który z "małą" pomocą nauczyciela wychowania fizycznego - Łukasza Fir zakończył się zwycięstwem płci pięknej.

            Ostatnim punktem tego eventu był mecz siatkówki najstarszych uczniów szkoły podstawowej. Po bardzo emocjonującym pojedynku w tie-breaku wygrała klasa 8. Jednak to nie wszystko co czekało tego dnia na licznie zgromadzoną widownię w sali gimnastycznej przy szkole w Dargini. Ku zaskoczeniu wszystkich na boisku pojawiła się Pani Dyrektor wraz nauczycielami, którzy rozegrali mecz siatkówki z przedstawicielami uczniów. Dwa sety, zwycięskie przez nauczycieli, w których grano na przewagi potwierdzają o zaciętości tego spotkania.

            Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy a wszyscy uczestnicy słodycze. Zapraszamy na podobną zabawę za rok.

GALERIA

Łukasz Fir

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:09
 
poprzednia12345678910następna