plakat projekt

05November Wycieczka do Bobolic
PDF
Wpisany przez Administrator   wtorek, 05 listopada 2019 13:00

darrrginKlasy 1-3 SP Dargiń oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego odbyły 29 października wycieczkę do Bobolic. Odwiedziliśmy tradycyjnie Cmentarz Komunalny aby przy Panteonie i innych ważnych pomnikach  oddać pamięć i cześć zapalając znicze tym, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury aby tam obejrzeć piękną wystawę fotograficzną "Smoczym okiem". Wstąpiliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie bardzo ciekawie opowiedziano nam o zasobach i historii znajdujących się tam eksponatów i całych kolekcji. Była to bardzo ciekawa wyjazdowa lekcja zadumy i nauki. Zofia Jóźwiak

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 13:03
 
28October Ogłoszenie
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 28 października 2019 12:22

projekt ogloszenie

 
25October Otwarcie placu zabaw w szkole Podstawowej w Dargini
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 11:05

plac zabawOtwarcie placu zabaw w szkole Podstawowej w Dargini W dniu 24 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Dargini odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Plac zabaw powstał dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu sponsorów. Urządzenia zostały zakupione i zamontowane w czerwcu przez rodziców. W pomoc przy montażu mocno zaangażowali się z własnej inicjatywy nasi pracownicy oraz uczniowie - już absolwenci oraz kilku uczniów obecnej klasy VIII. Niewiele trzeba, aby sprawić dzieciom radość. Nasze dzieci długo czekały na miejsce, które uatrakcyjni im pobyt w szkole, w czasie przerw, zajęć świetlicowych i po zakończeniu lekcji. Uczniowie szkoły występem artystycznym i skromnym upominkiem – zakładką do książki w postaci sowy, wykonanym własnoręcznie podziękowali zaproszonym gościom i sponsorom za okazane serce. Sowa to mądrość - Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty… Zamontowane urządzenia na placu kosztowały 10 000 zł. Z montażem i wsparciem od sponsorów można śmiało oszacować wartość tego placu na około 20 000 zł. Plac zabaw w miarę pozyskiwanych środków będzie systematycznie doposażany w inne elementy. Oficjalnego otwarcia placu zabaw dokonała Pani Burmistrz Mieczysława Brzoza oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Iwańska. Dziękujemy Pani Burmistrz Mieczysławie Brzozie za wspieranie nas w tej inicjatywie, sponsorom oraz wszystkim rodzicom. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargini Anita Jasińska

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:08
 
25October DZIEŃ KUNDELKA W DARGINI
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 14:38

pies25 października to nieformalne polskie Święto Kundelka, w związku z nim na Filię Biblioteki w Dargini zawitali młodzi czytelnicy. Podczas zajęć przedszkolaki  rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka - kundelku. Zapoznały się z książeczkami, w których bohaterem jest pies. Nie zabrakło także tańców do piosenek o pieskach oraz kolorowanek.

Uczniowie klasy II i  III SP w Dargini poznały  historię  psa Balto który w 1925 roku dowiózł lekarstwa do miasta Nome, w którym panowała epidemia dyfterytu. Wysłuchały książki o Rollku – psie przewodniku dla niewidomych, a następnie w parach przybierały role przewodnika i niewidomego. Dzieci rozmawiały o psach zaangażowanych w różnorodną pomoc człowiekowi tj. np  psach ratownikach, stróżach , pasterskich, policyjnych. W grupach dobierały zdjęcia i książki na temat psów pracujących dla człowieka. Również uczniowie klas I mogli uczestniczyć w zajęciach na temat najlepszego przyjaciela człowieka.  Poznali legendę  Dżoka  - wzoru oddania i wierności.   Wykonali planszę z nakazami i zakazami postępowania  wobec najwierniejszego  przyjaciela człowieka. Uczestnicy zajęć zaprezentowali również pozycję ochronną przed nieznanymi , agresywnymi  psami. Opowieść o piesku Węgielku poruszyła wszystkich uczestników .

                                                         Anna Sagan

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 14:41
 
25October Zabawa integracyjna w Kłaninie
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 25 października 2019 08:14

W czwartek 24 października na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego w Kłaninie grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w dyskotece integracyjnej. Atrakcją był obfity poczęstunek, przygotowany przez rodziców z Kłanina. Zabawa była udana, nawiązano nowe znajomości. W rewanżu zaplanowana jest zabawa andrzejkowa, na którą zapraszamy koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły.
Opiekunowie:
Krystyna Kowalczyk
Marta Wojciechowska

 
poprzednia12345678910następna