plakat projekt

14October Digital Kids
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 14 października 2019 18:29

kidsDigital Kids ruszyło pełną parą. W dniu 11.10.2019 nauczyciele i uczniowie klas 1,2,3 uczestniczyli w szkoleniu z programowania. Uczniowie spisali się na medal i czekają na kolejne szkolenie.

 
14October Jesienne przetwory
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 14 października 2019 18:29

sssssJesienią, jesienią sady się rumienią,,, taką piosenkę śpiewają uczniowie. Natomiast  w każdym domu nastał czas przygotowywania przetworów na zimę  z owoców i warzyw. W czwartek, 10 października  klasa 2 przygotowała wystawę różnorodnych przetworów przyniesionych z domu. Każdy miał coś innego , różne smakołyki. Czego tam nie było-ogórki kiszone, pikle, gruszki w zalewie. Były tez dżemy - malinowy, truskawkowy, mus z jabłek, powidła ze śliwek oraz konfitura z rodzynek i rabarbaru. Aby spróbować tych smakołyków piekliśmy gofry. Były pyszne i wszystkim zrobiło się radośnie - to był wyjątkowy dzień. Zofia Jóźwiak

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 19:21
 
04October Szanowni Rodzice,
PDF
Wpisany przez Administrator   piątek, 04 października 2019 07:41

 

Nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
30.09.-03.10.2019. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
04.10.2019. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
* Uczeń wybiera los z 5 przypadkami mnożenia.
Na przykład:
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po
1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!


Dyrektor:
Anita Jasińska

 
07October Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają ...
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 07 października 2019 05:52

W piątek 4 października 2019 roku obchodziliśmy I w naszej szkole , IX na świecie Dzień  Tabliczki Mnożenia.Przewodnim hasłem tego roku było: „ Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają „.

Święto miało charakter konkursowy, w którym egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia zdawali wszyscy uczniowie od klasy III – VIII. Następnie po 3 osoby z wymienionych klas zmagały się z zadaniami indywidualnie. Na koniec zespoły klas V z  VI, VII z VIII rywalizowały ze sobą.

 Uczestnicy konkursu stwierdzili , że: ”…było to niezłe łamanie głowy  ..., ale do tego jeszcze należało mieć  dobrą kondycję fizyczną…’’. 

Jak przystało na święto, w tym dniu było dużo radości . A to za sprawą hasła , które wskazywało na to, aby znajomość tabliczki mnożenia sprawdzić u starszych kolegów i osób dorosłych. Najwięcej radości przyniosło uczniom zadawanie pytań dorosłym – każda dobra odpowiedź była nagrodzona- cukierkiem(Patrolowi „Sówek „ łakoci zabrakło!).  

W szkole można było sprawdzić się w grze matematycznej, nauczyć się technik  zapamiętywania i utrwalania tabliczki mnożenia.

Do 8  października 2019 roku czekamy na prace konkursowe : plastyczne-” Tabliczka mnożenia w oczach dzieci „  i literackie- „Rymowanki i wierszyki o tabliczce mnożenia „ 

Dzień Tabliczki Mnożenia, jak to jedna z  zasad mnożenia  (przemienności ) był przemienny: radość z wysiłkiem psychicznym, ale radości było dużo, dużo  więcej . 

Organizatorzy: Hanna Nowakowska, Elżbieta Maksym

Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 05:53
 
30September Zbiór kasztanów
PDF
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 30 września 2019 06:37

11W dniu 27 września 2019 uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią wybrali się na zbiór kasztanów,które zostały przekazane dla Koła łowieckiego jako karma dla zwierząt leśnych. Po ciężkiej pracy nasi uczniowie odpoczywali przy ognisku piekąc ziemniaki. Ognisko zostało zorganizowane przez Pana Tomasza Niwińskiego, który opowiadał ciekawostki z życia zwierząt. Nasi milusińscy za pomoc dla zwierząt otrzymali piękne upominki.

GALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2019 06:44
 
poprzednia12345678910następna